Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wymiana tarcz i klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zdaje się że muszę wymienić tarcze i klocki .. przy mocnym hamowaniu słychać wraz z wyhamowywaniem narastające łuczenie z lewej strony z przodu. Poza tym czuć bicie przy delikatnym naciśnięciu hamulca. Więc myślę że to wina przegrzanej tarczy :confused4:

Chciałem kupić zestaw i dziś będę miał od razu możliwość wymiany, potrzebuję szybkiej opinii czy to tarcza i jeśli tak to który zestaw byście wybrali ... lub co ew w zamian w granicach 5 stów.

http://www.allegro.pl/item776703608_hamulce_brembo_ferodo_audi_a4_a6_passat_warszawa.html

http://www.allegro.pl/item762393759_ate_pd_tarcze_hamulcowe_klocki_passat_audi_a4_a6.html

Sportowej jazdy zbyt często nie uprawiam ... chyba że mi się spieszy :evil: co było powodem przegrzania obecnej tarczy niewiadomego pochodzenia. Kilka mocnych hamować z 200 przy załadowanym aucie i niestety tarcza powiedziała papa.

Opublikowano

Sam miałem u siebie nacinane ATE i polecam, o brembo tylko słyszałem że płacisz za nazwę a zadowolenia brak.

W sumie po tym jak zajechałem nacinane ATE kupiłem Mikode też nawiercaną i do tego nie specjalne klocki do tarcz nacinanych/nawiercanych tylko ATE i powiem że rewelacja w sumie nie widzę różnicy między wcześniejszym kompletem ATE.

Opublikowano
  • Autor

Tarcze nawiercane to inna historia i nie w tej cenie. Potrzebuję tarcze które nie będą się szybko przegrzewały.

Opublikowano

U siebie założyłem tarcze i klocki ATE - nie narzekam :cool1:

Opublikowano

Ja wcześniej miałem tarcze ATE i klocki Lucasa ( po zwichrowaniu)

Wymieniłem na Zimmernana I Ferrodo DS ( i jest duża różnica na plus)

Opublikowano

Zdaje się że muszę wymienić tarcze i klocki .. przy mocnym hamowaniu słychać wraz z wyhamowywaniem narastające łuczenie z lewej strony z przodu. Poza tym czuć bicie przy delikatnym naciśnięciu hamulca. Więc myślę że to wina przegrzanej tarczy :confused4:

Chciałem kupić zestaw i dziś będę miał od razu możliwość wymiany, potrzebuję szybkiej opinii czy to tarcza i jeśli tak to który zestaw byście wybrali ... lub co ew w zamian w granicach 5 stów.

http://www.allegro.pl/item776703608_hamulce_brembo_ferodo_audi_a4_a6_passat_warszawa.html

http://www.allegro.pl/item762393759_ate_pd_tarcze_hamulcowe_klocki_passat_audi_a4_a6.html

Sportowej jazdy zbyt często nie uprawiam ... chyba że mi się spieszy :evil: co było powodem przegrzania obecnej tarczy niewiadomego pochodzenia. Kilka mocnych hamować z 200 przy załadowanym aucie i niestety tarcza powiedziała papa.

tutaj masz tarcze:

http://moto.allegro.pl/item774840101_tarcze_ferodo_audi_a4_a6_vw_passat_skoda_superb.html

:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

klocki masz z czujnikami czy bez?

bo jak masz czujniki to:

http://moto.allegro.pl/item745660738_lucas_klocki_przod_gdb1307_audi_a4_a6_passat_czuj.html

za niecałe 400zł masz pierwszorzędny komplecik :> :>

tarcze brembo sobie odpuść :sick3: :sick3:

Opublikowano
  • Autor

dzięki ... tarcze kupione. Niestety lub stety spieszyło mi się i kupiłem wczoraj ATE PD z klockami. Różne są opinie na ten temat a na ferodo musiałbym trochę poczekać. Zobaczymy jak będzie.

Opublikowano

daj znac jak sie sprawuja

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

też stoje przed wymianą przednich tarcz i klocków

pytanie: czemu uważacie by tarcze brembo odpuścić

zaintrygowało mnie to to tym bardziej że już 2 osoby mi je polecały

Opublikowano

też stoje przed wymianą przednich tarcz i klocków

pytanie: czemu uważacie by tarcze brembo odpuścić

zaintrygowało mnie to to tym bardziej że już 2 osoby mi je polecały

rdzewiejący szajs, do tego ponad przeciętne zużycie :thumbdown: :thumbdown:

ogólnie nie warto :sick3: :sick3: :sick3: :sick3:

Opublikowano
Ja wcześniej miałem tarcze ATE i klocki Lucasa ( po zwichrowaniu)

Wymieniłem na Zimmernana I Ferrodo DS ( i jest duża różnica na plus)

Po przejechaniu 20 tyś (zero zużycia, zero rdzy)

Opublikowano

czyli co w tym momencie jest najlepszym wyborem ??

powiem szczerze że nie mam ochoty uczyć sie na błędach

Opublikowano

jakie masz tarcze i klocki z przodu ????

Opublikowano

jest Brembo i jest Brembo

te pierwsze Brembo to gówno

to drugie Brembo to za dorgie do takich a4 :decayed:

czyli Brembo Oro

Opublikowano

ale mało kogo stac na Brembo Serie Oro

komplet tarcz 288/25 mm w IC 1300pln :gwizdanie: :gwizdanie:

Opublikowano

nie wiem co mam z przodu, jedno jest pewne że się kończy

za to 3 miesiące temu tył wymieniłem na brembo i ferrodo i narazie jest ok

dlatego miałem zamiar to samo zapakować na przód ale straszycie i teraz nie wiem co dobre

faktycznie tarcza zardzewiała tam gdzie nie dotyka jej klocek

hmm ale to chyba normalne

Opublikowano

nie wiem co mam z przodu, jedno jest pewne że się kończy

za to 3 miesiące temu tył wymieniłem na brembo i ferrodo i narazie jest ok

dlatego miałem zamiar to samo zapakować na przód ale straszycie i teraz nie wiem co dobre

faktycznie tarcza zardzewiała tam gdzie nie dotyka jej klocek

hmm ale to chyba normalne

zdejmij koło i wrzuc foto, bedzie wiadomo o co chodzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.