Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Montaż czujników parkowania PRZÓD


Dzo-Dzo

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie chcialem zamontować czujniki parkowania na przod czy ktos instalował taki co jest mi potrzebne \\

czy czujniki na tyl są takie same jak na przod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie chcialem zamontować czujniki parkowania na przod czy ktos instalował taki co jest mi potrzebne \\

czy czujniki na tyl są takie same jak na przod ?

Czujniki pewnie będą takie same, niemniej inna jest zasada ich zasilania :). Nigdy nie jeżdziłem samochodem z czujnikami z przodu - jeśli działaja na zasadzie tych z tyłu powiem szczerze ,ze jazda w korku może być mocno irytująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma czujniki z przodu w Volvo V70 i działają całkiem dobrze. Ale z tak dużą maską mówię Wam, że naprawde się przydają. Oczywiście jest ich wyłącznik pod radiem, bo tak jak Konradoss mówi, w korku czy na światłach czasami potrafią zdenerwować, bo jak czujnik coś widzi to ścisza radio i pipczy całkiem głośno. Ale ogólnie to w mieście często się przydają, żeby gdzieś się wcisnąć taką krową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wlacznik ich one nie dzialają non stop no co wy przeciez mialem w innym s-linie czujniki z przodu to jak chcialem podjechac do wlaczales je tu macie zdecie tego przycisku http://www.a4-klub.pl/smf/b6_18t_sline_audi_a4_z_mega_duzymi_felgami_18_nowe_zdjecia_ps_sprzedam-t7251.0.html

tylko chodzi mi czy czyjniki z tylu to są te same co z przoodu ?

czy ten czuijnik to juz wszystko ?

czy trzeba jkis moduł dokupić ?

jak i z czego pociagnac zasilanie ?

ale widze ze temat jest zbyt trudny bo nikt nie jest w stanie mi pomoc ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżo-Dżo - próbowałem ruszyc temat jakiś czas temu ale odzew także słaby. Tutaj masz info które udało mi się zebrać...

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t68675.0.html;highlight=parktronik

Czujniki z tyłu i z przodu wg. ETKi są takie same (4B0 919 275B) ale... rozmawiałem na ten temat ostatnio z kolegą chromosem i ponoć z przodu powinny być pochylone (złączka pod katem w stosunku do czujnika - w przeciwnym przypadku w montażu przeszkadza belka zderzaka). Sprawdziłem czujniki na tylnym zderzaku i są proste a więc wychodzi na to że jednak przód i tył jest różnica.

Oprócz 4 czujników potrzebny Ci będzie sterownik PDC obsługujący przód i tył (8E0 919 283A od B6 lub 8E0 919 283 C lub E od B7 - nasze obsługujące tylko tył mają to samo oznaczenie ale zaczynają się od 8Z0). Potrzebna będzie także wiązka elektryczna oraz adapter aby wpiąć się do przewodów w komorze silnika (10-pinowa czarna wtyczka - ten sam kabel na którym idą reflektory, klakson, homelink). To z kolei podpięte jest do 10- pinowej niebieskiej wtyczki w dolnej części lewego słupka A. Następnie wiązką wędruje podłogą aż do bagażnika gdzie wpinamy ją do sterownika PDC przymocowanego do karoserii za tylną lewą lampą. Do kompletu potrzebujemy jeszcze przycisk PDC który wpinamy w miejsce schowka na monety (jeśli nie planujesz nic więcej - w pozostałe dwa miejsca na przyciski montuje się zaślepki - z podłączeniem tego przycisku jest trochę rezania, jestem w trakcie rozkminiania ori instalacji - podpina się go do zegarów oraz do panelu na słupku A). Na koniec zostaje jeszcze bzyczek. Najbardziej przeraża mnie wycinanie otworów w nakładce zderzaka (są ładnie obrysowane od strony wewnętrznej ale boję się jak plastik zareaguje na ciachanie - pewnie znów trzeba będzie malować...ano coż, jakoś przez to przebrnę).

Póki co zbieram graty - myślę że w ciągu 2 lub 3 tygodni uda mi się skończyć przygotowania i wyrezam przód u siebie. Jak zwykle postaram się zrobić fotostory :)

Oprócz w/w istnieje oczywiście możliwość podpięcia czegoś nieorginalnego - np. Grzesiek (wrclaguna) podpinał ostatnio u siebie jakiś zestawik Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest opis i fotostory montażu czujników parkowania Valeo http://carfocus.a4-klub.pl/auto,3888,montaz-czujnikow-cofania-jak-to-zrobic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich autach ze stajni VW wnętrze zderzaka posiada wytłoczone oznaczenia, w których należy zamontować czujniki.

Nie trzeba się męczyć z wytyczaniem otworów tak jak w instrukcji Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie montaż a'la Valeo odpada. Idę w ori :)

Powiedzcie mi tylko czy uchwyty czujników w zderzaku tylnym są takie same jak w przednim (chodzi mi o kwadracik który przyklejony jest do zderzaka - w nim umieszczony jest prostopadle okrągły uchwyt). Pytam bo mam w zapasie tylną nakładkę pod PDC i ponieważ w/w uchwyty nie są dostępne jako osobna część po prostu zrobiłbym przekładkę z gratów które posiadam.

Jeśli chodzi o wycinanie otworów w nakładce - tutaj mam pewne obawy. Zastanawiam się jak do tego podejść - pierwsza myśl - wiertło. Boję się temperatury która może się tu pojawić i jej wpływu na lakier. A może od razu mam się przygotować na malowanie? Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziekuje za tak obszerne wiadomosci

ale teraz widze ze troche jest w tym roboty tak sie zastanawiam czy czasami nie zaslepie tych otowrów

co wy na to ? podjade do goscia co kleji zderzaki i poprosze zeby mi zalał te otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Dżo-Dżo. Kup komplet czujników i nimi zaślep dziury - jak zachce Ci się rezać dalej, będziesz miał mniej roboty. Ja dałem Ciała i jak brałem nakładkę zderzaka S-Line - brałem bez PDC i teraz muszę ciachać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...