Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Sprzęgło wiskotyczne wentylatora czy padło?


pablo77n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam podejrzenia że padło mi sprzęgło wiskotyczne. Objawy są takie rano, po odpaleniu gdy silnik jest zimny, gdy próbuje ostrożnie kijem zatrzymać wentylator kręci się z pełną prędkością czy to jego koniec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na forum, że wentylator nie powinien się kręcić z pełną prędkością przy zimnym silniku. Przy zgaszonym silniku kręci się lekko. A z niedogrzewaniem też mam problem wymieniłem już termostat, czujnik temperatury i dalej silnik długo się nagrzewa tj. około7km. jazdy rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko jest o.k. Moja audiczka również potrzebuje około 6-7 km do uzyskania pełnych 90*C na blacie, potem tak trzyma z minimalnymi ledwo zauważalnymi wahaniami np: stanie w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że wiatrak nabiera pewnej prędkości na nie załączonym sprzęgiełku ale to nie jest jego pełna prędkość (ta z którą obraca się kółko pasowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jest prosta metoda na sprawdzenie :blink:

na zimnym przy wylaczonym silniku powinienes zakrecic luzno smiglem wentylatora, natomiast jak sie silnik zagrzeje to sprobuj zatrzymac jakims kijem smiglo (heh tego akurat nie probowalem :D cale szczescie nie musialem heh dla mnie brzmi hardcorowo ale ponoc tak robia) jak sie nie uda to wszystko ok. Mozesz miec uszkodzone dwojako - wisco kreci sie maksymalnie zawsze (nie bedziesz mogl zakrecic lekko na wylaczonym zimnym silniku) i wtedy nie dogrzewa, lub kreci sie luzno zawsze, i wtedy pewnie uda Ci sie zatrzymac smiglo w trakcie pracy na rozgrzanym silniku, wtedy istnieje mozliwosc przegrzewania sie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...