Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Kąt skrętu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Auto to A4 B6 AVF quattro ze skrzynia FYT, kola 225/40/18, zawieszenie s-line.

Chodzi o to ze "za mocno skreca w lewo na kierownicy". W lewo mam dwa obroty a w prawo poltora obrotow kierownicy.

W prawo jak skrecam to auto zachowuje sie ok, natomiast jak skrecam w lewo to troche (jak jest mokra nawierzchnia) auto przesuwa (slychac takie tarcie wtedy).

Wyglada na to ze maglownica??....zbierznosc jest ok, auto nie "biega po drodze", drazki maja rowne wysuniecia. To tak jakby skrecajac w lewo kola o zly kat sie obracaly.

za wszelkie podpowiedzi dziekuje.

pozdr

Opublikowano

Hmmm....Kiedy to zauważyłeś, stało sie to nagle, po wymianie opon, czy moze uderzyłeś w coś kołem? Napisz cos więcej. Geometrie sprawdzałeś komputerowo czy tylko wydaje ci sie ze jest ok?

Opublikowano

W prawo jak skrecam to auto zachowuje sie ok, natomiast jak skrecam w lewo to troche (jak jest mokra nawierzchnia) auto przesuwa (slychac takie tarcie wtedy).

Wyglada na to ze maglownica??....zbierznosc jest ok, auto nie "biega po drodze", drazki maja rowne wysuniecia.

Mam tak samo... co prawda wszyscy twierdza, ze tak ma Quattro, ale sam juz nie wiem.

Maglownica u mnie podobno juz nie jest najswiezsza - niby lekko przecieka, ale nie widze ubytkow plynu wspomagania...

Musze jeszcze sprawdzic ile u mnie jest obrotow kierownica w lewo i prawo.

Opublikowano
  • Autor

tak bylo od poczatku jak nabylem auto.

zbieznosc sprawdzana komputerowo .... zawsze robie u nich auta i naprawde dobrze robia.

co do tego ze quattro to mam rozumiec ze za mocno pcha tyl....ale jak skrecam w prawo na maxa jest ok, a w lewo na maxa to juz przesuwa.

tez zauwazylem ze przy max skrecie w lewo jak auto stoi to jest ok, ale jak troszke z tak skrecono kierownica pojade to prawe kolo prawdopodobnie obciera o lacznik stabilizatora.

za wszelkie podpowidzi dzieki z gory.

pozdr

Opublikowano

prawdopodobnie była już wyciągana przekładnia a potem żle załozona na wielowypust

sprawdz na koncówkach czy są tak samo zamontowane, tzn, czy odległości sa takie same

od środka przegubu do nakrętki

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

W prawo jak skrecam to auto zachowuje sie ok, natomiast jak skrecam w lewo to troche (jak jest mokra nawierzchnia) auto przesuwa (slychac takie tarcie wtedy).

Wyglada na to ze maglownica??....zbierznosc jest ok, auto nie "biega po drodze", drazki maja rowne wysuniecia.

Mam tak samo... co prawda wszyscy twierdza, ze tak ma Quattro, ale sam juz nie wiem.

Maglownica u mnie podobno juz nie jest najswiezsza - niby lekko przecieka, ale nie widze ubytkow plynu wspomagania...

Musze jeszcze sprawdzic ile u mnie jest obrotow kierownica w lewo i prawo.

W B6 też mam takie tarcie kół o podłoże na pełnym skręcie, jakby mechanizm się blokował, a w B7 cisza, nic nie słychać.

Obrotów kierownicą to normalnie jest po równo, to nie NASCAR :)

  • 2 lata później...
Opublikowano

podepnę się pod temat,chciałem zapytać czy to normalne,że w quattro przy mocniejszym skręcie np. przy ruszaniu jest słychać coś jakby zdzieranie,przesuwanie opon? Nie wiem jak to do końca wytłumaczyć,to moja pierwsza 4-napędówka więc nie wiem czy to normalne czy nie.

Opublikowano

normalne, mam to samo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.