Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Skrzynia biegów - wymiana


miroy511

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie. niedawno posypała mi sie skrzynia biegów w moim 1Z. Niestety nigdzie nie dostalem orginalnie montowanej skrzyni z oznaczeniem CPC wiec zakupiłem skrzynie DHL, ktora ponoc pasuje idealnie. Do tego nowe sprzegło sahsa. Mechanik juz wymienil sprzegło i skrzynie i to co mi sie nie spodobało to to że wymienil olej i zalal półsyntetykiem mobila. Troche mi sie to nie podoba, bo podobno olej w skrzyni jest dozywotni i lepiej go nie wymieniac. Czy to dobrze ze wymienil olej, i czy moze byc polsyntetyk Mobila??

Nie po to wybulilem tyle kasy na nowe sprzeglo i skrzynie zeby teraz długo nie pojezdzic. A mam zamiar pojezdzic przynajmiej ze 4 latka

Własnie bylem u mechanika zeby zobaczyc swoje cacko, no i tu nie mila niespodzianka, auto nie chce odpalic, wogole nie kreci, kontrolki wszystkie swieca, imobilaizer wylaczony, akumulator naladowany i nic, po wymianie skrzyni i sprzegla normalnie auto przestalo krecic, nie odpala, nawet nie drgnie, tak jak by nie bylo rozrusznika. Normalnie załamka :((

Wie ktos co moze byc przyczyna??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten olej to dobrze, że mechanik ci go wymienił ponieważ nie wykluczone, że po jakimś czasie skrzynia by się też rozleciała. Z tą dożywotnością tego oleju to mit. Instrukcja jest pisana w Niemczech gdzie nabywca ma dostać informację, że auto jest tanie w eksploatacji a ponadto po spisaniu książki auto jest sprzedawane. Producent nie będzie się przejmował tym, że skrzynia się ci rozleci jak kolejny użytkownik myśli to jeździ a jak się tym nie interesuje to remontuje skrzynie. Dodatkowo dla twojej informacji oryginalny nie używany olej w ASO ma termin ważności 4 lata od chwili produkcji a ty byś chciał nadal eksploatować olej w skrzyni która nie wiadomo ile tych km już zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy moze byc olej mobila polsyntetyczny??

I druga sprawa, wszystko pieknie ladnie wymienione sprzeglo i skrzynia, ale, przy wbijaniu 2biegu nie ma zadnego zgrzytania ale wchodzi tak ze czuc pukniecie tryba, czasami i 3tak ma, zaznaczam ze nic nie zgrzyta. Czy ten typ skrzyni tak ma (DHL) czy moze nie odpowietrzone jest dobrze sprzeglo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy moze byc olej mobila polsyntetyczny??

I druga sprawa, wszystko pieknie ladnie wymienione sprzeglo i skrzynia, ale, przy wbijaniu 2biegu nie ma zadnego zgrzytania ale wchodzi tak ze czuc pukniecie tryba, czasami i 3tak ma, zaznaczam ze nic nie zgrzyta. Czy ten typ skrzyni tak ma (DHL) czy moze nie odpowietrzone jest dobrze sprzeglo?

Problemem może być niewłaściwy olej. Na forum jeden z kolegów pisał o problemach ze skrzynią po zalaniu jakimś mobilem i po wymianie na oryginalny wszystko wróciło do normy. Spróbuj wymienić na oryginalny olej kupiony w ASO lub na olej Castrol manual tafix 75w-90 który tez jest na forum polecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...