Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Wbudowana nawigacja nie działa


lukas.op

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam problem z nawigacją wbudowaną. Komputer jest w bagażniku, sterowanie pod ręcznym, a wyświetlacz między licznikami. Problem z nawigacją jest w aucie od lat, ale poprzedni właściciel tego nie robił bo mu się nie chciało chyba, ale ja chciałbym coś na to poradzić. Więc problem wygląda tak, że w kompie w bagażniku jest prąd, bo płyta się wsuwa i wysuwa. W panelu sterowania chyba też, bo panel jest podświetlany, ale na wyświetlaczu żadnej reakcji na nawigację. Nic... :wallbash: Nie wiem w którym miejscu może być problem i co nim może być. Może ktoś z Was miał coś podobnego? Może ktoś ma jakiś pomysł. Bardzo bym się cieszył z każdego pomysłu i rady.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź VAGiem czy w liczniku zakodowana jest nawigacja. Poza tym zrób autoscan samochodu, może VAG połączy się z jakimś modułem odpowiedzialnym za navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz odpowiednia mape do tej nawigacij i czy jest to navigacja DX bo jesli nie to polskich map nie ma i nie bedzie dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a jak sprawdzić jaka to nawigacja? To jest gdzieś na navi napisane? Jeśli tak to chyba trzeba ją wykręcić, żeby sprawdzić tak? A nawet jeśli jest to navi DX to słyszałem, że może je przeprogramować tak, że będą i polskie mapy działać. Czy to prawda? Jeśli tak to orientuje się ktoś, czy w okolicach Opola można takie coś zrobić? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat bo mam identyczny problem.

Mam AUDI A4 B6 2004r. Wiem, że auto dostało strzała w lewy tył czego następstwem jest brak modułu parktronic oraz był uszkodzony napęd nawigacji.

Pokazywał błąd:

65535 - Internal control Module Memory Error

Napęd dzisiaj wymieniłem i błąd zniknął, ale dalej nie ma żadnego odzewu z licznika, że cokolwiek się z nawigacją dzieje. Żeby chociaż pokazało że płyta jest zła lub nie ma jej w napędzie wcale, ale nic nie pokazuje.

Po diagnostyce całego auta są tylko 2 błędy i to żeby było ciekawiej to w radiu (CONCERT II):

01300 - Control Module for Navigation with CD-Rom (J401)

49-00 - No Communications

00858 - Connection: Radio ZF Output to Antenna Amplifier

36-00 - Open Circuit

Reszta rzeczy bez błędów.

Naciskanie przycisków przy ręcznym nic nie daje.

Nie zrzuciłem kodowania licznika i radia oraz navi ale zrobię to jutro. (jak mi się uda :) )

Czy ma ktoś jakiś pomysł co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześko - nie ma komunikacji z napędem do którego wkładasz płytę (chodzi o szynę CAN). Zobacz czy dasz radę VAGiem podłączyć się do nawigacji - dzięki temu sprawdzisz czy działa linia diagnostyczna K. Możliwe że oprócz modułu coś się rozwaliło także przy wtyczce - skoro płytka wjeżdża i wyjeżdża to znaczy że zasilanie jest. Nie wiadomo jednak jak pozostała część wiązki... Obejrzyj dokładnie wtyczkę i piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że normalnie vagiem łączy się z nawigacją. W blokach pomiarowych m. in. pokazuje, że antena od gps jest ok, a po wypięciu anteny wyrzuca, że jest obwód otwarty. Inne bloki z nawigacji też są OK.

Wtyczki wpięte do nawigacji są 2, od zasilania i taka chyba z 20 pinowa z czego zajętych jest chyba 8. [br]Dopisany: 01 Maj 2010, 00:20_________________________________________________Jednak podpiąłem się dzisiaj i wyskoczyły kolejne błędy.

W zegarach czyli grupa 17:

01300 - Control Module for Navigation with CD-Rom (J401)

49-10 - No Communications

Oraz w nawigacji:

01311 - Information Data Bus

49-10 - No Communications - Intermittent[br]Dopisany: 01 Maj 2010, 12:30_________________________________________________Kodowanie zegarów: 00001

Kodowanie radia: 01011

W aucie mam podstawkę pod telefon i działa prawidłowo przez głośniki, kierownicę ze sterowaniem radia i telefonu i też działa dobrze. No i oczywiście navi w bagażniku które nie działa.

[br]Dopisany: 01 Maj 2010, 12:34_________________________________________________Może ma ktoś schemat elektryczny jak to powinno być spięte bo niby wtyczki nie ruszone a nie działa. Gdzie może być przerwa ile i jakie kable powinny wchodzić do napędu. Czy to tylko brak komunikacji z napędem może powodować takie błędy, czy może jest gdzieś jeszcze jakiś moduł, który obsługuje napęd i przetwarza informacje dla zegarów i dla radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Może ma ktoś schemat elektryczny jak to powinno być spięte bo niby wtyczki nie ruszone a nie działa.

...

W programie "Autodata" są dostępne 4 schematy systemu nawigacji dla A4 1.9 TDI 2001-04 AVF:

1. Without 'Navigation Plus', without Bose speakers,

2. Without 'Navigation Plus', with Bose speakers,

3. With 'Navigation Plus', without Bose speakers,

4. With 'Navigation Plus', without Bose speakers,

Który schemat cię interesuje?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 1 bo nawigację mam wbudowaną w zegarach i nie mam bose. Navigacja plus to chyba jest ta w srodkowej konsoli.

Proszę bardzo:

http://rapidshare.com/files/382407449/Without_Navigation_Plus__without_Bose_speakers.pdf.html

Mam nadzieję, że pomoże :)

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...