Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHL] Nadmierne spalanie benzyny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, pare dni temu kupilem A4 1.6 AHL. Martwi mnie jednak spalanie tego auta. W cyklu mieszanym (50/50) spala mi lekko ponad 10 l Pb. W miescie jezdze spokojnie, na trasie 120-130km/h. Na spalanie moze miec wplyw to, iz mam alu 16' z oponami 205 oraz niedogrzewanie sie silnika- termostat trzyma 70stC na trasie i ok 80 w miescie, ale przez takie minimalne niedogrzanie tyle palil?

Czy w A4 jest cos takiego jak kontrolka awarii -check engine?

Czytajac forum, zauwazylem ze niektorzy pisza o odczytywaniu temperatury z klimatronik- o co chodzi ?

Z gory dzieki, mam nadzieje ze wybaczycie ale jestem tu nowy

Opublikowano

niedogrzewanie sie silnika- termostat trzyma 70stC na trasie i ok 80 w miescie, ale przez takie minimalne niedogrzanie tyle palil?

Dokładnie jak piszesz. Wymień termostat i ciesz się mniejszym spalaniem.
Opublikowano
  • Autor

I tu jest dziwna sprawa. Sprawdzalem temperarure na tkzw kanale 51. W tej funcji temperatura silnika szybko rosnie do 90 st C i niezalezenie jak i gdzie jade(nawet w korku) trzyma caly czas 90. Sprawdzilem tez temp na kanale 49 i tam temperatura odpowiada dokladnie tej z pulpitu- czyli caly czas mi trzyma 70 stopni.... Czyli rozumiem ze prawdziwa temperatura silnika to ta z kanalu 49 ?

Opublikowano

zmień czujnik i termostat ale ori

Opublikowano

zmień czujnik i termostat ale ori

Spokojnie. Niech na początek zmieni termostat bo wygląda na to, że właśnie on jest uwalony. Jeśli wszystko będzie OK to wymianę czujnika może sobie darować. Po co go wymieniać jeśli okaże się, że jest sprawny - G62 też swoje kosztuje..

Czyli rozumiem ze prawdziwa temperatura silnika to ta z kanalu 49 ?

Zgadza się - w naszym roczniku kanał 49.

Opublikowano

Czyli rozumiem ze prawdziwa temperatura silnika to ta z kanalu 49 ?

Tak bo na 51 to jest temp. nagrzewnicy

Opublikowano
  • Autor

Jestem wlasnie po wymianie filtrow i temostatu. Auto ladnie teraz trzyma 90 stopni i szybko sie rozgrzewa(sprawdzane na kanale 49). Niestety pali wg mnie za duzo 12-13 l Pb w miescie bez duzych korkow przy lekkiej nodze....

Opublikowano

Troszkę dużawo jak na 1.6 mi starcza spoko 10 l Pb

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.