Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Nadmierne spalanie benzyny ?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pare dni temu kupilem A4 1.6 AHL. Martwi mnie jednak spalanie tego auta. W cyklu mieszanym (50/50) spala mi lekko ponad 10 l Pb. W miescie jezdze spokojnie, na trasie 120-130km/h. Na spalanie moze miec wplyw to, iz mam alu 16' z oponami 205 oraz niedogrzewanie sie silnika- termostat trzyma 70stC na trasie i ok 80 w miescie, ale przez takie minimalne niedogrzanie tyle palil?

Czy w A4 jest cos takiego jak kontrolka awarii -check engine?

Czytajac forum, zauwazylem ze niektorzy pisza o odczytywaniu temperatury z klimatronik- o co chodzi ?

Z gory dzieki, mam nadzieje ze wybaczycie ale jestem tu nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedogrzewanie sie silnika- termostat trzyma 70stC na trasie i ok 80 w miescie, ale przez takie minimalne niedogrzanie tyle palil?

Dokładnie jak piszesz. Wymień termostat i ciesz się mniejszym spalaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest dziwna sprawa. Sprawdzalem temperarure na tkzw kanale 51. W tej funcji temperatura silnika szybko rosnie do 90 st C i niezalezenie jak i gdzie jade(nawet w korku) trzyma caly czas 90. Sprawdzilem tez temp na kanale 49 i tam temperatura odpowiada dokladnie tej z pulpitu- czyli caly czas mi trzyma 70 stopni.... Czyli rozumiem ze prawdziwa temperatura silnika to ta z kanalu 49 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień czujnik i termostat ale ori

Spokojnie. Niech na początek zmieni termostat bo wygląda na to, że właśnie on jest uwalony. Jeśli wszystko będzie OK to wymianę czujnika może sobie darować. Po co go wymieniać jeśli okaże się, że jest sprawny - G62 też swoje kosztuje..

Czyli rozumiem ze prawdziwa temperatura silnika to ta z kanalu 49 ?

Zgadza się - w naszym roczniku kanał 49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po wymianie filtrow i temostatu. Auto ladnie teraz trzyma 90 stopni i szybko sie rozgrzewa(sprawdzane na kanale 49). Niestety pali wg mnie za duzo 12-13 l Pb w miescie bez duzych korkow przy lekkiej nodze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...