Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Nie świeci mi kontrolka od podgrzewania świec żarowych


coffee8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, troszkę mnie nie było, mimo tego, że świeży klubowicz ze mnie.

Do rzeczy! Po przekręceniu kluczyka w stacyjce do zapłonu nie świeci mi się kontrolka od podgrzewania wstępnego świec żarowych. Dodajmy, że silnik jest zimny, na dworze od jakiegoś czasu również jest zimno, a podgrzewanie chyba nie działa. We wrześniu zaobserwowałem tę anomalię, a wtedy jeszcze nie było zimno. Sprawdziłem dopiero dzisiaj podejrzewaną przeze mnie żaróweczkę przy zegarach, ale to nie to, sprawdziłem również wszystkie bezpieczniki (kiepski ze mnie elektryk, więc myślałem, że może to mieć coś wspólnego). Dalej nie dłubię, chyba, że ktoś mnie nakieruje na cel, bo się nie znam. I tutaj prośba do przyjaciół z modelem z tej samej stajni, pomóżcie, proszę.

Co to może być i jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podłączenia vaga i sprawdzenia błędów i testu kontrolek,Potem sprawdź napięcie na świecach.Czujnik temperatury też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przy objawie braku zapalenia się tej kontrolki nie można odpalić silnika to podłączanie Vaga nie wakaże żadnego błędu oraz Vag nie będzie się mógł skomunikować z ECU a wszystko to jest spowodowane uszkodzonym przekaźnikiem zasilającym sterownik silnika, u mnie w Golfie przekaźnik ma numer na obudowie 109 a w A4 jeśli nie będzie 109 to chyba 409 lub 429 - dokładnie nie pamiętam, ratuje albo wymiana tego przekaźnika albo wymontowanie go, zdjęcie z niego obudowy i poprawienie lutownicą jego lutów na płytce drukowanej bo lubią się te luty wygrzewać i tracą wtedy przewodność oraz obowiązkowo należy pilniczkiem lub papierem ściernym dokładnie przeczyścić nóżki przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że ja mogę normalnie odpalić autko. Jeździ normalnie, tylko brak tej kontrolki mnie niepokoi, bo jak przyjdzie zima, to mogę mieć utrudniony rozruch, jeżeli nawaliło dogrzewanie świec. Może to wina samych świec? Takie luźne pytanie. Jeżeli nic nie wymyślicie, to będę musiał pod VAG'a "żabkę" podłączyć, wtedy może coś się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jeśli podłączysz Vaga to z pewnością pokaże błąd w zasilaniu kontrolki K29 i to właśnie dotyczy kontrolki podgrzewania świec żarowych i nie jest to wina samych świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już opisałem wcześniej sprawdziłem wszystkie żaróweczki, nawet bezpieczniki, bo myślałem, że może któryś za to odpowiada. Na podłączenie do kompa będę mógł podjechać dopiero w przyszłym tygodniu, może Wy koledzy, którzy macie na prawdę czasami wielką głowę do takich rzeczy przed tym czasem coś wymyślicie. Będę wdzięczny za pomoc i fachową poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeciła się ta kontrolka kiedykolwiek?

Sprawdź czy masz tam poprowadzoną wiązkę.

Ja u siebie nie mam tej kontrolki, nie mam nawet miejsca na żarówkę. Najśmieszniejsze jest że na vagu wyskakuje błąd niezapalającej się kontrolki świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeciła się ta kontrolka kiedykolwiek?

Sprawdź czy masz tam poprowadzoną wiązkę.

Ja u siebie nie mam tej kontrolki, nie mam nawet miejsca na żarówkę. Najśmieszniejsze jest że na vagu wyskakuje błąd niezapalającej się kontrolki świec żarowych.

Mam identyczne autko i ja mam kontrolkę także bardzo się zdziwiłem że nie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...