Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jak dostać się do ośw. rejestracji


Tedi35

Rekomendowane odpowiedzi

jesli nie mozesz rozkrecic-to chyba tylko rozwiert pozostaje-potem mozesz wieksza srobke wkrecic i powinno byc dobrze-ja walczylem z jedna srobka-ten nic nie pomagalo-az sie ulamal plastik kolo srubki-niczym nie mozna tego odkrecic,bo srubka zardzewialai nie mam jej jak odkrecic-jak sie ulamalo,moglem to wyjac, a potem silikon pomogl :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u śwagra w B6 też to szło jak krew z nosa, ale dało rade. Popróbuj jeszcze z WD-40, jak nic nie pomoże to niestety trzeba wiercić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cokolwiek zostało jeszcze z tej śrubki i jest jeszcze krzyżyk widoczny to walnij troche super glue na śrubokręt, wetkij go w śrubkę poczekaj aż zastygnie i może ruszy. U mnie zadziałało, bo miałem całkiem ładny krzyżyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi śrubkami zawsze są problemy. U mnie na szczęście udało się je wykręcić, ale już z powrotem ich nie wkręcałem. Założyłem nowe śrubki z nierdzewki (chyba thorx'y). Nawet w ASO mówili, że te śrubki to jednorazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi śrubkami zawsze są problemy. U mnie na szczęście udało się je wykręcić, ale już z powrotem ich nie wkręcałem. Założyłem nowe śrubki z nierdzewki (chyba thorx'y). Nawet w ASO mówili, że te śrubki to jednorazówki...

No na pewno założę nierdzewki jak juz je odkręcę a zeby odkręcić pokombinuje cos z waszymi radami. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem ten sam problem. Sikanie WD40 oczywiście niewiele dawało - moduł lampy ma śruby do dołu i preparat nie penetruje gwintu, dodatkowo jest wkręcony w stop aluminium (horror).

Najpierw możesz spróbować bez demontażu modułu lampy.

Wiercisz wiertłem ok. 4mm tak, żeby odpadł łeb śruby (powoli i niezbyt głęboko - ma zostać reszta śruby wewnątrz lampy, będzie potrzebna).

Jak łeb odpadnie wyjmiesz lampkę. Teraz sikasz WD40 i po czasie kombinerkami próbujesz złapać pozostałą część i wykręcić. U mnie jedna tak puściła.

Jeżeli się nie uda, to za bardzo nie kombinuj, aby pozostałej części śruby nie zniszczyć - będzie potrzebna! :)

Teraz niestety czeka Cie wymontowanie modułu lampy.

Kładziesz ją śrubą do góry, znowu WD40, kilka "strzałów przypominających" młotkiem (z wyczuciem bo stop aluminium i mała śruba), możesz nawet ją lekko rozpłaszczyć (będzie lepiej trzymać w kombinerkach), browar lub papierosek (do wyboru w przerwie) i próbujesz wykręcić.

U mnie tak puściła druga i nawet zachował się gwint.

Jeżeli to nie pomoże, to już tylko zeszlifowanie "farfocla" po śrubie, punktowanie i wiercenie.

Nie będzie to proste, gdyż wiertło będzie uciekać z żelaza w stop aluminium (różnica w twardości).

Powodzenia

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...