Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Prośba o pomoc w sprawie tarcz i klocków.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
:good: :good: :good:
Opublikowano

ja polecam komplet tarcz i klockow firmy Bosch :good:

Opublikowano

Ja potrzebuje nowe tarcze i klocki na tył do B6.

Chętnie kupie od kogoś z forum

czekam na kontakt.

Pozdro.

Opublikowano

jakie masz tarcze z tyłu?

245 czy 255 mm?

mam Otto Zimmermanny 245mm a klocki.... jakie tylko chcesz[br]Dopisany: 25 Październik 2009, 13:39_________________________________________________

Dzieki za podpowiedzi ale chyba zdecyduje sie na ATE komplet za 550zł

Popatrzyłem troche po stronach i sztuka tarczy ate kosztuje ok 200zł tak że nie przepłace w tym sklepie http://www.allegro.pl/item784688456_tarcze_ate_powerdisc_klocki_passat_audi_a6_a4.html

Dzieki za pomoc

na Twoim miejscu jeszcze raz bym to wszystko dokładnie przemyslał :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano

Ja kupiłem tarcze ATE /260zł kpl/ i klocki BOSCH 140zł z czujnikami zużycia.

Opublikowano

Ja kupiłem tarcze ATE /260zł kpl/ i klocki BOSCH 140zł z czujnikami zużycia.

jakie wrażenia ???????

Opublikowano

Ja kupiłem tarcze ATE /260zł kpl/ i klocki BOSCH 140zł z czujnikami zużycia.

jakie wrażenia ???????

Zrobiłem na tym komplecie dopiero ok.500km. Ładnie się dotarły, nie piszczą i jak mi się wydaje nie są zbytnio pylące. Poprzednio miałem cały zestaw ORI, a na tym różnicy w hamowaniu nie widać. Jako całość może być. Już po fakcie zauważyłem u sąsiada taki sam zestaw w A6, więc jest to chyba dosyć częsta kombinacja.

Opublikowano

ja jeżdze na Ate i jestem bardzo zadowolony. Mam wielu znajomych którzy montują takie tarcze i nigdy nie mieli z nimi kłopotów. Zresztą Ate robi tarcze dla Audi na pierwszy montaż a to chyba wystarczająca rekomendacja...

Opublikowano

ja jeżdze na Ate i jestem bardzo zadowolony. Mam wielu znajomych którzy montują takie tarcze i nigdy nie mieli z nimi kłopotów. Zresztą Ate robi tarcze dla Audi na pierwszy montaż a to chyba wystarczająca rekomendacja...

jasne że robi jako OE,

Otto Zimmermann, Ferodo, Textar, Brembo też robi......

tylko weż pod uwagę element oryginalny i aftermarket, róznica jest bardzo widoczna

Opublikowano
  • Autor

Ja już mam mętlikw głowie jade dzis do znajomego mechanika i moze on mi coś dpradzi a moze nawet sam kupi bo cos mówił że ma duże rabaty w sklepie:)

Opublikowano

wojtekce z forum jest mechanikiem i ma bardzo dobre ceny więc jakby co to napisz do niego. :)

Opublikowano

przeciez napisalem Ci co masz kupic, na zestaw ktory podalem nigdy nie mialem zadnych reklamacji

a wrecz odwrotnie byl chwalony

PD-ki sobie od razu odpuść

Opublikowano
  • Autor

Tarcze ATE Power disc: Średnica [mm]: 288

Grubość tarczy [mm]: 25,0

Minimalna grubość [mm]: 23

Typ tarczy: wentylowana

Obróbka materiału: wysoko nawęglany

Powierzchnia: pokryty dodatkową warstwą

Ilość otworów: 5

Ilość otworów 2: 9

Średnica otworu [mm]: 112

Wysokość [mm]: 46,5

Średnica otworu centrującego [mm]: 68

Średnica wewnętrzna [mm]: 135

otwór o śr [mm]: 15,4

Strona pasowania: oś przednia

dla numeru PR: 1LB;1LE

Klocki tez firmy ATE: Szerokość [mm]: 156,3

Wysokość [mm]: 74

Grubość [mm]: 20,3

Czujnik zużycia: z czujnikiem zużycia

Długość złącza ostrzegawczego [mm]: 200

System hamulcowy: ATE

Oznaczenie kontrolne: E1 90R-01084/169

Strona pasowania: oś przednia

dla numeru PR: 1LB;1LE;1LF;1LT

Co myslicie o takim zestawie, mam nadzieje ze dobrze bo właśnie to kupiłem.

Pozdro

Opublikowano

Tarcze ATE Power disc: Średnica [mm]: 288

Grubość tarczy [mm]: 25,0

Minimalna grubość [mm]: 23

Typ tarczy: wentylowana

Obróbka materiału: wysoko nawęglany

Powierzchnia: pokryty dodatkową warstwą

Ilość otworów: 5

Ilość otworów 2: 9

Średnica otworu [mm]: 112

Wysokość [mm]: 46,5

Średnica otworu centrującego [mm]: 68

Średnica wewnętrzna [mm]: 135

otwór o śr [mm]: 15,4

Strona pasowania: oś przednia

dla numeru PR: 1LB;1LE

Klocki tez firmy ATE: Szerokość [mm]: 156,3

Wysokość [mm]: 74

Grubość [mm]: 20,3

Czujnik zużycia: z czujnikiem zużycia

Długość złącza ostrzegawczego [mm]: 200

System hamulcowy: ATE

Oznaczenie kontrolne: E1 90R-01084/169

Strona pasowania: oś przednia

dla numeru PR: 1LB;1LE;1LF;1LT

Co myslicie o takim zestawie, mam nadzieje ze dobrze bo właśnie to kupiłem.

Pozdro

pojezdzisz, bedziesz wiedział....

Opublikowano
  • Autor

powiem tylko ze koszt wszystkiego to 500zł + przesyłka

Opublikowano

Panowie mam w temacie pytanie, jakie największe tarcze wejdą na 15-tki? Czy można zakupic tarcze wwiercone, nacinane? czy polepszy to wlaściwości hamowania? Obecnie jestem niezadowolony z hamulców w moje niuni. Dzisiaj wieczorem kilka konkretnych hamowań na A4 i po hamulcach. Co proponujecie?

Opublikowano

To zależy czy masz 15 stalowe czy alu. Jeśli alu to max będzie 288 czyli takie jak masz...

W tacze nawiercane i nacinane się nie baw. Nie warto..

Opublikowano

Dokładnie jak chcesz poprawic hamulce to tylko wymiana na większe.

Opublikowano

W tarcze nawiercane się nie baw. Nie warto..

tutaj akurat sie nie zgodze, osobiście jeżdze na wierconych juz kilka lat (Brembo Serie Oro)

i nigdy nie założe gładkich do tego dobre klocki i hamowanie aż miło

powszechnie wiadomo, że większe tarcze i zaciski powodują wzrost skuteczności hamowania

ale to dodatkowo zwiększa koszty ale również zwiększa masę nieresorowaną w aucie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.