Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Mocno dymi, po uszkodzeniu mechanicznym miski olejowej i utracie oleju


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1.9 TDI 130 KM. Kolega uderzył miska olejową w chodnik ,nim się zorientował że cieknie olej przejechał około 1 km.Po wymianie miski silnik zapala normalnie ale strasznie dymi,czuć olejem.Nie ma mocy .Czy możliwe jest że poszło tylko turbo :mysli: .Nic więcej na razie nie wiem .Zrobiłbym mu logi ale jak nie ma siły jechać to jak je zrobić, a tu gdzie mieszkamy górki :wallbash:. Żadnych stuków na panewkach nie słychać .Na wolnych obrotach mocno kopci.Co o tym myslicie :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor tego dymu? Moze spróbujcie się dostać do zimnej strony turbiny, żeby ruszyć wirnikiem(luzy osiowe i wzdluzne) i ewentualnie zbadać czy olej tamtędy nie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi na bialo i czuc olej .Nic jeszcze nie sprawdzalem bo wychodze do pracy.Napisze jak sprawdze,plyn chlodniczy ,luz na osi turbiny,co jeszcze zobaczyc : ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie brak czasu żeby zacząć dłubać.Dam znać co z tego wyszło jak dobiore sie do turbinki.Dzięki za pomoc,utwierdziło mnie to w przekonaniu że od turbo trzeba zacząć.[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 00:47_________________________________________________Dzisiaj znalazłem troche czasu żeby zacząć coś z tym nieszczęściem robić.Wyjąłem turbo jest :thumbdown: jest w gorszym stanie niz myślałem.Luz wzdłużny jest na około 1cm i troszeczke mniejszy góra dół.Właściciel powiedział że po wymianie miski olejowej przejechał około 4 km.W tym czasie cały stan oleju zniknął.Kolektor wydechowy pełen oleju ,zresztą rura wydechu ta od turba też .Poszukam turbiny ,zamontuje ją i zobacze co dalej.Jak uważacie kupić nową czy regenerowaną.Nie wiem czy przyjmą na wymiane tą turbine w takim stanie.Od strony wydechu wirnik ok.ale od strony dolotu wirnik zajechany.Prosze o podanie mi numeru turbiny do A6 1.9 TDI 130 KM.2004r.Numery na niej są nie widoczne (wybijane punktowo).Turbo firmy Garret 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...