Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Stukanie przy Ruszaniu i Hamowaniu z Przodu


Leoneq

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie kół na zimowe ( z 17'' na 15'' ) nie stuka aż tak mocno prawie w ogóle , podjechałem do znajomego mechanika zaczął mi sprawdzać i mówi ze tak na 80% jest wybity prawy banan. Na samej główce tam gdzie gumka to aż takich luzów nie ma, ale po drugiej stronie rusza sie jak szalony... Chyba poczekam do wiosny bo teraz mi prawie w ogole nie stuka przy tych zimowych felgach 15''

, co za teoria :shocked: zmień od razu

święta racja bo potem to całość będziesz musiał wymienić jak roztłucze resztę wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że luz był ale na metalowej tulejce która jest w zwrotnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby wahacz zamontować i nie dokręcać od razu śrub na maksa (chodzi tu o śruby mocujące wahacz a nie koło :cool1:). Dopiero jak postawi auto na kołach, pobuja trochę przodem to wtedy powinien dokręcić śruby już na full.

A mam pytanko jak mechanik tak nie skrecił to jaki bedzie to miało wpływ na zawieszenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat i podpinam się z moim problemem. U mnie puka coś z prawej strony jak wchodze w ciasny prawy zakręt. Puknie mocno i jeden raz. Końcówki drążków kierowniczych zmienione 2 miesiące temu, 4 dolne wahacze Meyle mają 20kkm ale za to górne to jakieś podróby ale luzów nie ma. Na dziurach i w spokojnych zakrętach nic nie puka. Co to możebyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taksamo się podepnę i mam takie pytanko mianowicie wymieniłem poduszkę pod silnikiem jakieś niecałe 1000 km temu bo mi pukała mechanik wymieniał i niebyło mnie przy wymianie a dzisiaj sobie jadę a tu dalej zaczęło coś pukać w tym samym miejscu i takie same objawy jak przedtem czyli podczas zmiany biegów i jak ruszam to właśnie puka i czy jest możliwe że znowu poduszka sie wysypała czy to mechanik wcisnął mi jakiś shit ? :angry: Ale jak mówię po wymianie przez ten czas była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny problem u mnie to był wahacz.. na szczeście juz wymieniony komplet. Teraz nie ma żadnych stuków puków.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...