Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Świece żarowe nie działają?


zllew

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie kręci i kręci i nic. Na laptopie pokazało dwa błędy od świec że uszkodzone także przekaźnik walnięty i jakiś błąd inst. elektrycznej. Gościo mówił że jak świece wymienie to wszystkie te błędy znikną, czy to prawda?

spalonych świec nie wykaże VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony termostat lub czujnik temperatury

Jak sprawdzić co padło?

Termostat - rozgrzej silnik i sprawdź czy węże chłodnicy dolny i górny są gorące. Jeżeli nie to poszedł termostat.

EEE chyba inaczej!!! jeżeli wskaźniki nie osiągają 90 stop. termostat może być padnięty ale na otwarciu czyli chłodnica w tym wypadku powinna się nagrzewać szybciej, a czasami może się nagrzewać od samego początku uruchomienia zimnego silnika

U mnie przy temperaturze ok. 88 stop. Chłodnica w mgnieniu oka robi się z lodowatej w gorącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzisz vagiem czy czujnik jest uszkodzony. Sprawdź po przejechaniu ok 15 km ( zanim silnik osiągnie 90 st) czy termostat nie puścił na chłodnicę, wąż powinien być zimny. U mnie po przejechaniu 20 km vag pokazał 84 st i ciągle jeszcze był "krótki obieg" zimny wąż do chłodnicy - sprawny termostat puszcza dopiero około 87 st. Ale wiedziałem że uszkodzony jest czujnik - wymiana pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem: przy odpalaniu kontrolka od świec pali się ok. 5 sekund po czym gaśnie, silnik trzeba odrobinę pokręcić a po odpaleniu słychać lekkie drżenie w silniku. Nie zdarzyło mi się żeby samochód nie odpalił za pierwszym razem. Dodam również że mam problem z wyświetlaniem poprawnej temperatury na wskaźnikach bo nie osiągam 90 stopni. Wiem że termostat jest ok był sprawdzany Vagiem. Zapewne czujnik jest do wymiany tylko pytanie który ?

Ze świecami problemu jeszcze nie rozwiązałem, odpala średnio - lekkie drżenie silnika i trzeba trochę poczekać aż dobrze zakręci. Co do czujnika nie wymieniałem go narazie bo zauważyłem że termostat puszcza już przy 65 stopniach postanowiłem go wymienić i jak narazie cały czas cieszy mnie widok 90 stopni na blacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem: przy odpalaniu kontrolka od świec pali się ok. 5 sekund po czym gaśnie, silnik trzeba odrobinę pokręcić a po odpaleniu słychać lekkie drżenie w silniku. Nie zdarzyło mi się żeby samochód nie odpalił za pierwszym razem. Dodam również że mam problem z wyświetlaniem poprawnej temperatury na wskaźnikach bo nie osiągam 90 stopni. Wiem że termostat jest ok był sprawdzany Vagiem. Zapewne czujnik jest do wymiany tylko pytanie który ?

Zapewne ten czujnik :

screenhunter01dec182337.th.jpg

screenhunter02dec182338.th.jpg

:hi:[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 23:40_________________________________________________To samo u Pana zllew[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 23:43_________________________________________________Ostatnio diagnozowałem Golfa i na desce miał 90stopni a na Vagu temp wysyłana do ECU skakała od 30 do 60 stopni. Oczywiście winien był czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...