Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana amortyzatorów z tyłu


kleeju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko przygowtowuje sie do wymiany amorkow z tylu bo mi zadem zamiata i mam pare pytan

1.Czy trzeba rozbierac boczki w bagazniku do wymiany amorow

2.Co tzreba do kupic (wymienic wraz amorami )najlepiej czytalem ze odboje itp

3.Ile tak kasuja warsztaty za wymiane amorkow

4.Czy trzeba cos ustawiac po wymianie amortyzatorow zbieznosc itp

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trzeba

2. Dobrze by było wymienić odboje i osłony koszt ok 50zł za komplet na dwie strony chyba że są w dobrym stanie

3. Przerabiam właśnie ten sam temat i z tego co się orientuję od 30 do 50zł za stronę

4. :mysli: nie wiem ale podejrzewam że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trzeba

2. Dobrze by było wymienić odboje i osłony koszt ok 50zł za komplet na dwie strony chyba że są w dobrym stanie

3. Przerabiam właśnie ten sam temat i z tego co się orientuję od 30 do 50zł za stronę

4. :mysli: nie wiem ale podejrzewam że nie

2. Odboje są trochę droższe.. nie pamiętam ile płaciłem za Sachs (komplet 4szt. - prawie 200zł chyba)

3. To różnie.. w Warszawie ok. 50-100zł od amora.

4. Podobno, warto podjechać jak się ułoża.. Ale Ja nie byłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki koledzy :hi: myslalem ze zaoszcedze na boczkach ale juz je wole sam zdjac niz ktos ma cos pourywac:)

Wlasnie pytalem sie goscia z allegro komplet kyb 315+80 zl komplet odboji itp na dwie strony dobra cena???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli za amorki KYB po 160zł szt. A komplet odboi i osłon 50-60zł to nie wiem może to jakiś badziew :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy trzeba rozbierac boczki w bagazniku do wymiany amorow

tak trzeba i jest z tym troche roboty ale w godzinke powinienes dac rade

4.Czy trzeba cos ustawiac po wymianie amortyzatorow zbieznosc itp

ja nie ustawialem bo wydawalo mi sie ze nie trzeba ale moze sie myle :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej amory sachs ?. Pamiętaj jeszcze o osłonach i odbojach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę wymieniał tył na sachs. Będę zakupywał od użytkownika forum TOM. Cena OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie panowie jestem w kropce prosze o pomoc niby z kartki mam zawias 1BE i czytam i sie doczytalem ze do tego zawieszenia musza by inne amorki niz te co wyzej podalem ??? niewiem jakie mam numery amorow zamontowanych obecnie tylko numer odbojow udalo mi sie odczytac 8D0 512 131 i mam 4 biale kropki na sprezynach???

moge kupic i zalozyc bez problemu ktores amory z wyzej podanych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do 1BE założyłem sachs 280-560 teraz ten model chyba jest nie dostępny ale jest jego następca pytaj kolegi TOM a z forum ma w dość dobrej cenie u mnie spisują sie rewelacyjnie choć u mnie chyba problemem były tuleje w belce ( wynoszenie tyłu w zakrętach)

w "ZRÓB TO SAM" masz opisane co i jak dobieraliśmy amorki do 1BE w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz założyć inne, z tym że licz się że sprężyna będzie bardziej pracowała a że jest niższa i sztywniejsza niż standardowa to może się skończyć jej uszkodzeniem

mimo wszystko polecam odpowiednik do 1BE (zwróć dokładnie uwagę na zakres numeru VIN czyli datę produkcji auta bo trochę się te amorki różniły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz założyć inne, z tym że licz się że sprężyna będzie bardziej pracowała a że jest niższa i sztywniejsza niż standardowa to może się skończyć jej uszkodzeniem

mimo wszystko polecam odpowiednik do 1BE (zwróć dokładnie uwagę na zakres numeru VIN czyli datę produkcji auta bo trochę się te amorki różniły)

Dzieki wlasnie o to mi chodzilo w poniedzialek jade po te

http://moto.allegro.pl/item800125486_kayaba_amortyzator_tyl_audi_a4_1_8_1_9_2_4_2_8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz założyć inne, z tym że licz się że sprężyna będzie bardziej pracowała a że jest niższa i sztywniejsza niż standardowa to może się skończyć jej uszkodzeniem

mimo wszystko polecam odpowiednik do 1BE (zwróć dokładnie uwagę na zakres numeru VIN czyli datę produkcji auta bo trochę się te amorki różniły)

Dzieki wlasnie o to mi chodzilo w poniedzialek jade po te

http://moto.allegro.pl/item800125486_kayaba_amortyzator_tyl_audi_a4_1_8_1_9_2_4_2_8.html

Sprawdzałeś czy aby to napewno odpowiednik dla 1BE - pytam bo coś tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz założyć inne, z tym że licz się że sprężyna będzie bardziej pracowała a że jest niższa i sztywniejsza niż standardowa to może się skończyć jej uszkodzeniem

mimo wszystko polecam odpowiednik do 1BE (zwróć dokładnie uwagę na zakres numeru VIN czyli datę produkcji auta bo trochę się te amorki różniły)

ja nie chce odpowiednikow dla 1BE gdzyz sa drogie chce jakies zwykle amorki gdyz moje sa juz K.O. pisales ze podejda???

juz niewiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz typowych amorów do 1BE to wybierz firmę którą uważasz za słuszną idź do sklepu podaj dane auta i kupisz

tańsze normalne standardowe amortyzatory do standardowego zawieszenia takie właśnie jakie chcesz. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz typowych amorów do 1BE to wybierz firmę którą uważasz za słuszną idź do sklepu podaj dane auta i kupisz

tańsze normalne standardowe amortyzatory do standardowego zawieszenia takie właśnie jakie chcesz. W czym problem?

OK dzieki koledzy za pomoc pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...