Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Montaż turbo timer'a


moskal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , montowałem ostatnio z Poźkiem w mojej Parówce Turbo timer i chciałbym zostawić coś dla potomnych , akcja nie jest zbyt kłopotliwa ale może komuś się przydać.

Sprzęt wyglądał po zakupie tak :

28439167.th.jpg

Białym kółeczkiem zaznaczyłem fioletowy kabelek który trzeba podpiąć pod kostke przy hamulcu ręcznym , timer bedzie działał tylko przy zaciągniętym ręcznym.

Czerwonym kółeczkiem zaznaczyłem wtyczke którą trzeba obciąć i tym sposobem mamy kable : niebieski , czerwony i zielony

Następnie demontujemy licznik , szukamy za nim w wiązce po lewej stronie grubego czarnego kabla (plus po stacyjce) i czerwonego (plus stały)

16601593.th.jpg

Czerwony kabel który idzie z naszego TT podpinamy pod plus stały (białe kółeczko)

Zielony kabel który idzie z naszego TT podpinamy pod plus po stacyjce (niebieskie kółeczko)

Niebieski kabel który idzie z naszego TT zalepiamy izolacją tak żeby nam niczego nie nabroił (jest niepotrzebny) :wink4:

Następnie odkręcamy tunel środkowy , i jakimś cienkim kablem wpinamy sie w kostke przy ręcznym , akurat ja miałem w tej kostce kable : brązowy i brązowy z białym , podpiąłem się pod ten drugi

xxxxxxxxxxxxxxxx.th.jpg

Następnie ciągniemy nasz cieniutki kabelek tunelem az pod kierownice

xxxxxxxxk.th.jpg

Centralke ja umieściłem pod kierownicą , zamontowana fachowo na trytytke :good: , nie ma prawa odpaść :kox:

xxxxxi.th.jpg

łączymy nasz cienki kabelek z fioletowym wychodzącym z centralki i mamy wszystko zrobione. można zamontować osłone pod kierownicą , założyć z powrotem tunel środkowy

Pozostało podłączenie pilocika w jakimś dostępnym miejscu , tak żeby był na oku i pod palcem :wink4: (niestety nie było możliwości montażu na trytytke , musieliśmy zadowolić sie taśmą dwustronną)

xxxy.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłeś, że to miernik ścisku kierownicy.. :naughty:

Gud Dżob :good::wink4:

dzieki , ścisk ma w opcji :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancki opis i fotorelacja :kox: :kox: wielu się przyda

kosik1234

co daję ?? schłodzenie turbiny po ostrzejszej przejażdżce, bez konieczności siedzenie w samochodzie

a tu kupisz http://allegro.pl/listing/search.php?category=3&sg=1&string=timer+turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gooood idea :good: powiedz skolko Cie to kosztowało :przebiegly:

kupiłem od gościa ze StreetRacing'u za 320 pln , montaż w "Trytytka Garage" w Nadarzynie gratis :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...