Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio AUDI Gamma Bluetooth - tego też jeszcze nie było!!! :D


august

Rekomendowane odpowiedzi

no to z tym bluetoothem .co cię tak zadowoliło bo mnie też to interesuje jak to zrobiłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero zauważyłem ten temat.

W radiu concert/chorus w mechanizmie kasety jest układ TDA3612.

Być może jest to taki sam układ jak TDA 3611. Niestety datasheet nie znalazłem, jedynie schemat aplikacji układu TDA 3611, który po wyrywkowym sprawdzeniu mas, zasilania złącz, pokrywa się z płytką z concerta na TDA3612.

7866532d453d548dmed.jpg

Mam trochę gratów do radii concert/chorus więc mogę potestować, pomierzyć, bądź przechwycić transmisję sygnału, jeśli to w czymś pomoże przy dostosowaniu układu do radia concert/chorus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, wielkie sory za brak odpowiedzi w temacie. Wieczorem zbiorę do kupy i odpowiem, tymczasem w pierwszym poście wstawiłem film z działania przerobionego radia. Z odtwarzacza MP3 wbudowanego zrezygnowałem ze względu na koszty i czas potrzebny na zrealizowanie projektu.

Radio Gamma z bluetooth okazało się lepszym rozwiązaniem. Miód, malina :D

Witam,

Fajna sprawa. Rozumiem więc, że rozwiązanie z bluetooth jest tańsze i szybsze w realizacji. Mam pytanie: Czy jest szansa, że będziesz chętnym modyfikował radyjka w najbliższym czasie (jeśli tak to mniej więcej jakie będą koszty), czy może zrobisz jakieś HOWTO do działu Warsztat - Zrób to sam (o ile ktoś z umiejętnościami posługiwania się lutownicą, zdolnościami manualnymi i podstawowa wiedzą nt. elektroniki dałby radę coś takiego zrobić) ?

edit 11.01.2011

Dobra nie było pytania, znalazłem odpowiedź na forum a4 club eu. Dla zainteresowanych wklejam cytat wypowiedzi kolegi august'a:

"Opisu wykonania tej przeróbki raczej nie da się zrobić, bo większości na nic się nie zda. Trzeba dysponować odpowiednim sprzętem aby zaprogramować moduł emulujący mechanizm kasety.

Jeśli ktoś byłby ostro zainteresowany to można sprawę przemyśleć, ale koszty niskie nie są.

Do tego trzeba się podłączyć w kilkanaście miejsc na płycie głównej radia żeby wszystko hulało jak należy.

Koszty przeróbki, które poniosłem to ~400-500zł."

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego august czy zajmujesz sie jeszcze wstawianiem modułów AUX USB I BT DO ORYGINALNEGO RADIA ?? bylbym zainteresowany taka modyfikacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...