Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio AUDI Gamma Bluetooth - tego też jeszcze nie było!!! :D


august

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT 30.11.2010:

=============

Po wielu przeszkodach zmodernizowałem swoją gammę. Zrobiłem to inaczej niż planowałem, zamiast slotu na karty SD - radio ma wbudowany moduł bluetooth.

Jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, ponieważ zawsze mam świeżą dawkę muzyki.

Lecę słuchać muzyki w aucie!

Pozdrawiam!

august

--------------------------------- --- --- ------ - -- - - -

..zanim wyjaśnię ten intrygujący tytuł pozwolę sobie na krótkie słowo wstępu. Temat może bardziej na warsztat, ale myślę, że jednak tu znajdzie większe zainteresowanie.

Chyba każdy właściciel przedliftowej A4, który próbował zrobić coś ze swoim systemem audio napotkał na różnego rodzaju problemy.

1. Po pierwsze - szerokość ori radia jest większa niż standardowe, uniwersalne radioodbiorniki - w związku z tym potrzebne są zaślepki po bokach, co już psuje efekt.

2. Wymiana nie nieoryginalne radio powoduje niesmak związany z zaburzeniem estetyki wnętrza pojazdu. Dodatkowo nie działa GALA i ściemnianie razem z deską.

3. Np. taka Gamma S czy CC nie obsługuje zmieniarek.

4. Concert I (300zł) - obsługuje, ale są problemy z potencjometrem.

5. Concert II (500zł) - aby działało tak jak trzeba (logika zapłonu, przyciemnianie, GALA) - potrzebny emulator CAN (200zł). W dodatku obudowa chyba jest szara a nie czarna :(.

6. Zmieniarka CD, jak to zmieniarka - odtwarza tylko CD, aby odtwarzać MP3 potrzeba emulatora zmieniarki (300zł).

7. Transmitery FM i kasety-adaptery - pomijając wygląd i plątaninę, jakość jest koszmarna. Nie jestem audiofilem, a bardzo mi przeszkadzały trzaski i szumy - wiem o czym piszę, bo mam obydwa urządzenia.

Osobiście zastanawiałem się nad: Concertem2 i emulatorem CAN (700zł) lub Concertem1 i zmieniarką MP3 (600zł)... lub nad Concertem2, Emulatorem i zmieniarką MP3 (1000zł) - ale w każdym przypadku koszty były zbyt wysokie.

Mogę teraz powrócić do wyjaśniania tematu. Radio Gamma S MP3 jest to oczywiście wersja nieoficjalna. Modyfikacja zwykłego radia Gamma S powstała jako odpowiedź na powyższe problemy. Przejdźmy jednak do konkretów.

Z radia został wymontowany mechanizm kasety, a zamiast niego umieszczony jego emulator, który wykorzystuje tor magnetofonu do wzmacniania sygnału audio.

Sygnałem audio jest oczywiście odtwarzacz MP3.

Utwory zawarte na 4GB pamięci flash są przełączane za pomocą przycisków, które do tej pory służyły obsłudze taśmy (reverse - to włączanie trybu MP3 oraz play/pause, a przyciski przewijania taśmy to przełączanie utworów, wciśnięcie << i >> jednocześnie powoduje wyłączenie trybu MP3 i powrót do radia).

Utwory wrzuca się do pamięci za pośrednictwem złącza USB ukrytego pod klapką kasety.

Oczywiście całości smaku dodaje zmiana komunikatów na wyświetlaczu - dzięki czemu wszystko wygląda jak z fabryki.

481cbd811353b24amed.jpg

Gamma S MP3 jest w trakcie testów, ale już teraz mogę powiedzieć, że warto było się tego podjąć ;) Wreszcie mogę się cieszyć muzyką jaką chcę i to bez szumów i trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na razie radyjko jest częściej na blacie niż w aucie - bo co chwila są nowe pomysły.

Nie wiem jakiego rodzaju szczegółów oczekujesz, ale może filmik z testów bardziej przybliży tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam odtwarzacz MP3 gdzie umiesciłeś :mysli: Czy to jest wbudowane w emulator kasety :cool1: Cały myk pewnie dało by rade przerzucić do Concerta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam odtwarzacz MP3 gdzie umiesciłeś :mysli: Czy to jest wbudowane w emulator kasety :cool1: Cały myk pewnie dało by rade przerzucić do Concerta :naughty:

Odtwarzacz jest w radiu, razem z emulatorem. W przyszłości chcę wszystko wsadzić w jeden mikrokontroler.

Chcę również pod klapką kasety ukryć gniazdo karty SD i z tego odtwarzać utwory, ale to w przyszłości - na razie mam wypas.

Do Concerta raczej by się to udało. Podejrzewam, że sterownik mechanizmu kasety jest taki sam. Wyświetlacz też wygląda podobnie... więc myślę, że udałoby się to. :)

Oczywiście obsługa wyświetlacza dodaje również wiele możliwości, od temperatury, po spalanie - i FIS niepotrzebny ;)

2665c93c0bfa5ad9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z zasilaniem tego odtwarzacza Mp3 :chytry:

A jak ma być? W radiu przecież jest prąd... ;)

Jeśli chodzi o to czy jakieś kable wystają - to oczywiście nie.

A jeśli o to, czy MP3 jest na akumulatorek - też oczywiście nie. Po włączeniu radia, cały układ dostaje odpowiednio obniżone napięcie i voila!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to mi chodziło, czy odtwarzacz jest na baterie :)

Mam uszkodzonego Concerta(procesor) wiec moze pokombinuje cos w tym zakresie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę grubsze rezanie - bo trzeba samemu przełączać kanały audio, a skoro procesor padnięty - to nie podsłuchasz komunikacji i trzeba studiować karty katalogowe.

Ja u siebie symuluję włożenie kasety, a przełączanie toru audio załatwia już procesor radia (motorola) + do tego oczywiście robię podmiankę na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: W końcu ktoś się podjął tematu :oklaski:

Niech Ci praca nad tym patentem idzie jak najlepiej!

Może wyjdzie z tego coś do szerszego zastosowania. Mam Deltę oraz odtwarzacz MP3 i tez chętnie widziałbym jak ze sobą współpracują :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak długo można sztucznie pompować ceny concerta2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje pomysłu - robota 1 klasa :good:

a to co na wyświetlaczu to id3 tag utworu ? tzn zapisujesz w pamięci utwór pod taką nazwą czy to inne rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota :good:

Szanowny kolego a do Chorusa da się coś takiego władować?

Dzięki. Wszystko się da, ale w przypadku Chorusa nie będzie to Plug&Play, bo tam jest inny wyświetlacz. Trzeba by obadać jak to wygląda w środku.

gratuluje pomysłu - robota 1 klasa :good:

a to co na wyświetlaczu to id3 tag utworu ? tzn zapisujesz w pamięci utwór pod taką nazwą czy to inne rozwiązanie ?

Dzięki. Aktualnie jest tylko napis MP3 i informacja o play/pause, przewijanie/przełączanie utworów. Napis TAPE strasznie mnie drażnił i od tego się zaczęło.

Oczywiście wyświetlanie tagów mp3 jest do ogarnięcia i mam to w planach, ale to już większe koszty - bo trzeba samodzielnie zrobić odtwarzacz MP3 i czytnik kart SD na przykład - bo żeby wyświetlić nazwę utworu czy folderu to trzeba wiedzieć co się odtwarza.

Jest taki moduł gotowy MP3 Industrial się nazywa - ale to koszt 250zł mija się z celem..

Także póki nie wymyślę jak to zrobić taniej - nazw utworów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wszystko się da, ale w przypadku Chorusa nie będzie to Plug&Play, bo tam jest inny wyświetlacz. Trzeba by obadać jak to wygląda w środku.

Jeżeli koszty nie za wysokie takiej przeróbki, udostępnię swoje do prób. :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszty poniosłeś w sumię?

Napisałeś że wstawiłeś emulator - może jest taki na allegro - daj linka

Jakieś fotki ze środka radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszty poniosłeś w sumię?

Na razie robię z tego co miałem, więc ciężko powiedzieć. Jeśli chodzi o pracę - to na razie około 2 tygodni z przerwami.

Napisałeś że wstawiłeś emulator - może jest taki na allegro - daj linka

Nie no - tak dobrze to nie ma. Emulator zrobiłem sam.

Jakieś fotki ze środka radia ?

Jak skończę to będą, na razie nie ma co pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładny opis i zdjęcia oraz wątek w dziale warsztat, będzie?

August, jestem pod wrażeniem :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...