Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] LED-y do tablicy rejestracyjnej


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialem sie dowiedziec czy ktos juz montowal LEDy do podswietlenia tablicy rejestracyjnej?Widzialem to w nowym lexusie GS i wygladalo zajefajnie. Co myslicie o takich LED-ach:

1. http://www.allegro.pl/item194184158_zarowka_rurkowa_power_1w_10x42mm_ultra_white_blue.html

2. http://moto.allegro.pl/item195736923_rurkowe_zarowki_led_36mm_42mm_az_9_diod_led_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wyboru biały lub niebieski,ciekaw jestem jak to wyglada na samochodzie...

a4avant zamierzasz zalożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4avant mialem to i powiem ze bardzo ladnie, mocno swiecilo. Ale coz z tego skoro niby diody maja miec wysoka zywotnosc w porownaniu z zarowkami a padaly mi srednio raz na 4 miesiace? No chyba ze ja mam pecha.. ale nie sadze.. Jesli ktos moze polecic jakiegos sprawdzonego sprzedawce to prosze podac linka do aukcji.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oswietlenie wnetrza w LED. Nic sie nie przepala i swieci na fioletowo i slabo! A mialo byc bialo!!! (te z 2 aukcji) Jezeli z tej 1 sie sprawdza to ok.... ale 30pln za zarówke bym nie dal (za duzo czasu w kr siedze :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spedyt LEDy to juz przeszlosc :grin::rolleyes:

Murzyn a nie bola Cie oczy od LEDow w srodku? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn Przyszloscia sa dobrze wykonane LEDy, ktore nie pala sie po 3 miesiacach.. :grin:

Moga bolec bo swiatlo z diod jest inne niz z zarowki. Mam taka jedna w domu to nie idzie dluzej przy niej wysiedziec. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn konkretow nie dam. Ale podobno swiatlo pochadzace z diod jest bardziej szkodliwe dla oczu niz normalne zarowki. (to tak jak z odswiezaniem monitora) Kiedys gdzies na forum (chyba to bylo AKP) czytalem wypowiedz kolesia ktory zmienil sobie podswietlanie w liczniku na diodowe i po paru godzinach jazdy po prostu oczy go bolalo. Co w sumie moze miec poparcie w tym ze zaden producent nie stosuje diod w licznikach tylko zarowki z kondonami ktore nadaja kolor. Jak nie patrzysz na diody przez caly czas to sa OK np. jako postojowki, lampy tylne czy kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam biale ledy na tablice i sa wypasione zrobie zdj w nocy to ci pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDy mogą męczyć oczy gdyż ich światło jest bardziej skupione, obecnie robi sie w specjalnych obudowach które mają rozpraszać tak jak to się dzieje w tradycyjnych zarówkach.

Ja osobiście zmieniam na LEDy tam gdzie to ma sens (obecnie postojówki oraz podświetlenie tablicy), Planuję jeszcze w kierunkach bocznych ale czekam az zmienię obudowy na białe.

Jako podswietlenie tablicy zastosowałem dwie "lampki" które dają światło UV. Myslałem, ze dadzą lekko dyskotekowy efekt w połączeniu z białymi blachami, ale poza świeceniem na na fioletowo trochę się zawiodełem.

W poprzednim aucie SKODA FELICIA tez wymieniłem gdzie się da, świecą w niej już około 3 lat i do dzisiaj nie były wymieniane (nic się nie "przepaliło"). Muszę stwierdzić, ze są to diody robione jeszcze w czasach gdy ten interes raczkował i wszystkie były robione metodą chałupniczą (kawałek płytki przyciety do wymiarów pasujących do oprawy, z przylutowanym rezystorkiem SMD oraz zwykłą diodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn konkretow nie dam. Ale podobno swiatlo pochadzace z diod jest bardziej szkodliwe dla oczu niz normalne zarowki. (to tak jak z odswiezaniem monitora) Kiedys gdzies na forum (chyba to bylo AKP) czytalem wypowiedz kolesia ktory zmienil sobie podswietlanie w liczniku na diodowe i po paru godzinach jazdy po prostu oczy go bolalo.

Co za bzdury ! Po pierwsze swiatlo LED swieci strumieniem ciaglym i nie ma nic w spolnego z odswiezaniem monitora, no chyba, ze ktos zastosuje generator impulsowy, ktory poprzez podanie wiekszego napiecia od nominalnego ma spowodowac zwiekszenie skutecznosci swietlnej, jednoczesnie nie uszkadzajac diody. Poza tym LED nie emitują szkodliwych promieni UV i IR. Ale jezeli ktos wpakuje do zegarow 80 LEDow podswietlajacych zegary jak choinke, to sie nie dziwie, ze bola go oczy.

Co w sumie moze miec poparcie w tym ze zaden producent nie stosuje diod w licznikach tylko zarowki

A niby jak sa podswietlane chocby zegary w wersji po lifcie ???

Lepiej pomyslec nad jakas obwodka z diod podczerwieni, to moze udalo by sie oslepic fotoradary :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyslec nad jakas obwodka z diod podczerwieni, to moze udalo by sie oslepic fotoradary

Czy to jest skuteczne? :evil:

Tu jest dosc dluga dyskusja na temat walki z fotoradarami: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254464.html

Padaja tam rozne pomysly, ale niestety chyba zaden ze nich nie zostal sprawdzony w praktyce. Mysle, ze glownym problemem jest to, ze nikt nie wie tak do konca jak dzialaja fotoradary i dlatego z jednej strony padaja pomysly, a z drugiej ich negacje. Gdyby ktos mial dostep do takiego fotoradaru, to mozna by bylo wszystko przetestowac i napewno znalazl by sie skuteczny sposob (o ile wszystkie fotoradary dzialaja tak samo)

Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem takich "LAMPEK" radzę sprawdzić dokładnie wymiary tych które chce się kupić. Ja kupiłem i wydawało mi się, ze rozmiar OK ale później okazało sie, żw zmieściły się ale trochę ciasno.

OT

Co do skutecznego antyradaru to polecam obejrzeć jeden z odcinków "Pogromców mitów" z kanału DISCOVERY (przypuszczam, że powinny być gdzieś na necie), sprawdzali w nim rózne sposoby (czsem absurdalne) i nic nie pomogło. Jedynie zdaje się tylko laser miał wpływ na radar ale nie zmieniło to znacząco pomiaru (widać było wpływ na urządzenie ale mandat i tak by był).

pozdro :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam biale ledy na tablice i sa wypasione zrobie zdj w nocy to ci pokaze

jaki rozmiar kupiłeś do tablicy rej??? Żarówka rurkowa 31, 36 czy 41mm???

Ja mierzyłem i chyba 36 bedą pasowały najlepiej

A do oświetlenia wnętrza 41mm - żarówka rurkowa :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...