Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] LED-y do tablicy rejestracyjnej


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

LED-y męczą oczy. :confused4:

Ale nie w tablicy :tongue4: Przecież nie patrzysz na nie jak jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tych tanich LEDów jest to, że są przystosowane tylko do 12 V i stąd problem przepalania się. Kupcie sobie LEDy, które pracują w zakresie 10-30 V i zapomnicie o swoich problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED-y męczą oczy. :confused4:

Ale nie w tablicy :tongue4: Przecież nie patrzysz na nie jak jedziesz.

ale inni patrzą :naughty: widzę że kolega myśli również o innych użytkownikach dróg :cool1: u mnie ledy wytrzymały 1.5roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ledy w podświetleniu tablicy to niech wrzuci fotosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LEDy i fotosa, teraz nawet LEDy lepsze od poprzednich :)

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bre_audi_a4_20_tdi_06_fwd_lim_140_166_ps_update-t33753.0.html

Na 1szej stronie jest fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z allegro nie masz gwarancji dobrego towaru, chyba, że będziesz miał szczęście, chińszczyzna zalewa rynek LED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estepe zależy na jakie się trafi, ja kupiłem z kolegą mrogalem te same od jednego kolesia z allegro, zamówiliśmy razem. Przyszły w jednej paczce, czyli ta sama seria i jego przestały świecić po tygodniu czy dwóch a moje świecą już 4 miesiące :) I oby świeciły jak najdłużej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED są dość wrażliwe na napięcie. Dlatego jedne się palą a inne nie. To nie zależy od LED, a od auta. Napięcie o 1 Volt większe i LED się pali. Do LED trzeba albo przewidzieć 14V zasilanie (najwyżej będą świeciły trochę ciemniej gdy dostaną 12V, ale się nie spalą), albo zbudować stabilizator lub wrzucić diodę zenera na 12 V. Każde napięcie z alternatora powyżej 12V może zabić LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED są dość wrażliwe na napięcie. Dlatego jedne się palą a inne nie. To nie zależy od LED, a od auta. Napięcie o 1 Volt większe i LED się pali. Do LED trzeba albo przewidzieć 14V zasilanie (najwyżej będą świeciły trochę ciemniej gdy dostaną 12V, ale się nie spalą), albo zbudować stabilizator lub wrzucić diodę zenera na 12 V. Każde napięcie z alternatora powyżej 12V może zabić LED.

Dokładnie tak. Pisałem już w którymś wątku, że najlepiej kupować LED-y, które maja tolerancję.

Kiedyś w ciężarówce wszystko, co podłączyłem paliło sie w mgnieniu oka. Teraz kupuję tylko 10-33V i problem po prostu znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tych tanich LEDów jest to, że są przystosowane tylko do 12 V i stąd problem przepalania się. Kupcie sobie LEDy, które pracują w zakresie 10-30 V i zapomnicie o swoich problemach.

a są wogóle takie diody w sprzedazy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tych tanich LEDów jest to, że są przystosowane tylko do 12 V i stąd problem przepalania się. Kupcie sobie LEDy, które pracują w zakresie 10-30 V i zapomnicie o swoich problemach.

a są wogóle takie diody w sprzedazy ?

W sumie w tej wypowiedzi chodziło mi już o gotowe lampki, ewentualnie żarówki, a nie poszczególne diody. Jeżeli chodzi o te lampki to są takie, jak napisałem (10-30V).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...