[B5 ADR] Koszt wymiany tłumika drgań (plecionki)

szyMarek

Recommended Posts

Hej. Od jakiegoś tygodnia moje awtko dostało nieprzyjemnego buczenia i drgania. Oczywiście forum posłużyło mi pomocą i po jego lekturze doszedłem do tego, że prawdopodobnie coś nie tak z wydechem i postawiłem na plecionkę (znalazłem bardzo podobny przypadek). Dziś byłem u fachmana, który potwierdził, że pęknięta jest plecionka. Zapytałem "ile" i zdębiałem.. 250 zł ;( Przyznam się, że po sprawdzeniu cen na alledrogo (za same plecionki krzyczą około 50-70 zł) byłem przygotowany na max 150 zł. Nie za dużo fachman krzyknął?

Przy okazji chciałbym też wymienić kata na tłumik przelotowy w obudowie katalizatora (zgodnie z podpowiedzią forum). Znalazłem taki. Czy możecie mi podpowiedzieć jaka jest rozsądna cena za wymianę tej części?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Share on other sites

:hi: Ja kupiłem gotowy zamiennik, wymieniłem go sam( 6 śrub ) i po kłopocie.
Share on other sites

160 + uszczelki 14zł za gotowca i nie trzeba nic spawać i ciąć. :notworthy:

Share on other sites

To jest do AFN. Ale wejdz na 'Tłumiki Gruchot' i pogadaj z gościem to może zrobi do twojego auta!

Share on other sites

U mnie wycięcie kata i wstawienie tłumika przelotowego 40zł. Z plecionką będzie podobnie :)

Share on other sites

u mnie sam tłumik drgań z wymianą to bylo 170zł (85 zł za plecionke i 85 za montaż ze spawaniem).

W innym punkcie w Legionowie krzykneli mi 250zl. I znów bede musiał robić i teraz wole zaplacic te 250zl, bo w tamtym zakladzie gdzie zaplacilem 170zl fakt ze zrobili mi to od reki, ale nie pojezdzilem dlugo..

Share on other sites

W sobotę miałem przyjemność być u Pana Gruchota ze swoją niunią. Oto wynik tej wizyty:

11cha0.jpg

1AtT9i.jpg

Operacja trwała niecałą godzinkę, przebiegała w miłej atmosferze. Jak widzicie wyleciała plecionka oraz katalizator a w ich miejsce powędrowała nowa plecionka oraz tłumik przelotowy w obudowie katalizatora. Całość kosztowała 220 zł.

Udaną naprawę zakończyliśmy rejestracją na forum nowego członka (ehh, nie lubię tego słowa, nigdy nie chciałem być czyimś członkiem :P) o nazwie tłumiki-gruchot i widzę, że już służy dzielnie pomocą :)

Pozdrowionka dla wszystkich i dzięki za porady.

Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.