Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgający pedał gazu i coś jeszcze:)


dyziunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu jest w moim Audi (A4 1,9TDI 131KM 2002r.) troszkę głośno. Przy prędkości około 90-100km jest spore buczenie w aucie jakby drgania z silnika przenosiły się na budę. Mało tego odczuwam na pedale gazu drgania czego wcześniej nie było. Pod silnikiem mam założone nowe poduszki oryginalne Audi. Czym to może być spowodowane. Czy na takie coś może mieć wpływ poduszka pod skrzynią biegów, której nie wymieniałem. Na Vag'u żadnych błędów, komputer czyściutki. Proszę o pomoc w zdalnej diagnozie:) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu jest w moim Audi (A4 1,9TDI 131KM 2002r.) troszkę głośno. Przy prędkości około 90-100km jest spore buczenie w aucie jakby drgania z silnika przenosiły się na budę. Mało tego odczuwam na pedale gazu drgania czego wcześniej nie było. Pod silnikiem mam założone nowe poduszki oryginalne Audi. Czym to może być spowodowane. Czy na takie coś może mieć wpływ poduszka pod skrzynią biegów, której nie wymieniałem. Na Vag'u żadnych błędów, komputer czyściutki. Proszę o pomoc w zdalnej diagnozie:) :>

sprawdź plecionke na wydechu. Cztytałem na forum że to moze być przyczyną wibracji auta.

moze byc plecionka ...sprawdz czy jest cala ..ja kiedys jeszcze wymienilem gume na skrzyni biegow bo byla peknieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podpinam się pod temat.

Ja w niedziele dałem synowi pierwszy raz jechać A4 :-) i kilka razy za szybko puścił sprzęgło :-( co kończyło się gwałtownym szarpaniem i gaśnięciem samochodu. Od tej pory bardzo mi szarpie przy zmianie biegów lub gwałtownym ruszaniu. Byłem w stacji diagnostycznej i tam diagnosta posprawdzał mi zawieszenie. Wszystko OK, więc to pewnie będzie poduszka po skrzynią lub ewentualnie silnikiem. Widać wyraźne drgania drążka zmiany biegów.

Tu moje pytania.

Ile poduszek jest pod skrzynią, a ile pod silnikiem?

Jak problematyczna jest wymiana wszystkich poduszek, czy długo z tym schodzi?

Czy jest sens wymieniać wszystkie, żeby do tematu nie wracać za jakiś czas kiedy zużyje się następna?

Na forum niektórzy piszą, że po wymianie całości podnosi się komfort jazdy, mniejsze drgania itp.

No i na koniec jaki jest koszt wszystkich poduszek w ASO :-( ?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Zbieram kasę na wymianę wszystkich.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka pod skrzynię w ASO Słupsk, Gdynia 365pln

Poduszki po silnikiem (2 sztuki w tym jedna jest z czujnikiem) kosztowały mnie 360 pln. Ale niewiele to w moim przypadku zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyziuniu dlaczego nic Ci wymiana poduszek nie dała?

Ja u siebie wyraźnie czuję, że jak np. odpuszczę nagle gaz to szarpie mi skrzynią i słychać stukot właśnie gdzieś w okolicy skrzyni.

Mam nadzieję, że to tylko poduszka pod skrzynią ale jak już będę ją robił to zrobię i pod silnikiem żeby komplet był "świeży".

Ktoś pisał na forum że wymiana samej poduszki pod skrzynią to 15min roboty. Czy to prawda?

Ile trwa średnio wymiana obu poduszek pod silnikiem?

Może ktoś ma opis jak to się robi (to tak z ciekawości bo sam i tak tego nie zrobię)

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobi110 - Miałem podobne objawy - wymiana poduszki pod skrzynią pomogła.

Sama wymiana nie trwa długo - Z tego co widziałem :wink4: - kilka śrub, odkręcenie łapy, wyciągnięcie starej, wrzut nowej i po bólu :) oczywiście w dużym uproszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie są kable które mogą być przetarte? Mam błąd 17994 i powiedziano mi, żebym na początek sprawdził kable do poduszek, ale gdzie one są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówiie, ze efektem walnietej poduszki pod skrzynia, jest przemieszczanie się lewarka zmiany biegów do przodu i do tyłu po przyspieszaniu i odpuszczeniu gazu?? :mysli:

minimalne przemieszczenie zawsze będzie występować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, który mi ściąga z ASO części podał mi ceny: poduszka pod skrzynię 370zł, poduszka pod silnik 430zł x2

Negocjuję cenę może coś zejdzie niżej za komplet.

Jak nie to chyba na początek wymienię pod skrzynią i zobaczę jaki będzie efekt.

Kto na forum ma oryginalne części Audi? - oczywiście zaraz zapodam w "szukaj" ale tak przy okazji pytam ;-)

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz go poszukam :-)

Niestety poduszkę pod skrzynię już zamówiłem za 300zł.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Daimos dobrze radzi wymienić poduchę pod skrzynią i ustawić przednią podporę silnika,jeżeli podpora nie będzie ustawiona to poduchy będzie zrywać często. nie wszyscy '' mechanicy'' w aso o tym wiedzą. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...