Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Drgania kierownicy


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam tez ten problem, i wyczytałem na forum ze moga to tez byc przegłuby. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinaa wielkie dzięki z tymi przekręconymi tarczami, biły mi koła przy 90-110 km/h, wyważałem kilka krotnie przekładałem przód na tył, lewą na prawą i po przekątnej :) i ciągle takie samo bicie - delikatne ale strasznie denerwujące. :wallbash:

Przekręciłem tarcze na czuja i jest OK :good: . Powiedzcie czy tarcze są krzywe, dlaczego tak jest i co jak bym chciał wymienić tarcze na nowe ????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązać problem drgań kierownicy, problemem były ch.jowe pierścienie centrujące :wallbash: po dorobieniu przez tokarza eleganckich pierścieni wszystko wróciło do perfekcji, przy okazji jeszcze raz na wszelki wypadek wyważyłem koła choć różnice były max 5g na koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy felga jest prosta i dobrze wyważona, jak miałem z tyłu zimową felgę lekko walniętą miałem takie objawy (dokładnie miałem też prawy tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co jest grane zamienilem sie z kolega kolami na dwa dni i wszystko jasne moje kola sa zle wywazone bo u kolegi trzesie teraz a u mnie spokoj dzieki za podpowiedzi!

to powinno się robić w pierwszej kolejności :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie.odświeże troche temat.otóż mam własnie takie drgania kierownicy najbardziej wyczuwalne przy hamowaniu,a przy normalnej jezdzie 110/120km lekko drga kierownica jak ja puszcze.i wiem że tarcza była obrócona na 100% przy zmianie opon,i teraz jak ponownie wrócić do tamtej pozycji,jest jakiś sposób czy tylko zostaje chybił trafił? oczywiscie nie wykluczam też tarcz bo pewnie one też daja o sobie znać,bo wcześniej miałem drgania tylko przy hamowaniu a teraz drży jak jade :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...