Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyświetlacz kilometrów nie świeci się


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was będzie wiedział o jest grane. Otóż mam pewne pewny problem z wyświetlaczem tem. zew. po prostu czasem tak z niczego temperatura na wyświetlaczu zaczyna rosnąć i kilka razy zdarzyło się, że wyświetlacz nie pokazywał temperatury więc jak że czujnik sprawdziłem to postanowiłem wykręcić licznik. Po wykręceniu licznika sprawdzałem kable od wyświetlacza tem. zew. i wydawały się ok. i teraz przechodzę do tego co się stało. Z tyłu licznika są dwie wtyczki, niebieska i żółta. Ta niebieska ma bardzo krótkie kable i jak oglądałem licznik (nie wyciągałem wtyczek) musiałem trochę naciągnąć tą wiązkę z niebieskiej wtyczki (ale nic na siłę) i po ponownym założeniu licznika już nie wyświetla mi się stan kilometrów. Nie ma ani cyferek ani ten wyświetlacz nie jest podświetlany. Czy ten wyświetlacz jest zasilany z tej niebieskiej wtyczki? Dzisiaj znowu to rozebrałem, wyciągnąłem wtyczki, włożyłem z powrotem i wszystko wydaje się na swoim miejscu a wyświetlacz dalej nie świeci i nic na nim nie widać. Ma ktoś z Was jakieś pomysły? Dodatkowo się wku...łem bo uszkodziłem oprawkę świec żarowych i pewnie do dostania tylko w ASO?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne odnowic i sie przylaczyc do tematu poniewaz mi dzisiaj tez ni z tad ni z owad umarlo wyswietlanie stanu kilometrow :( czy jest w liczniku moze jakas zarowka ktora podswietla licznik stanu kilometrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wyświetlaczem jest oddzielna żaróweczka, często po wyjęciu zegarów stara żaróweczka po prostu się strząchnie i przepali, z autopsji wiem, że ta wredna żaróweczka po prostu nie łączy.... i trzeba odpowiednio podgiąć blaszki w oprawce. Ostatnio miałem tak, że poskładałem całe zegary i po dokręceniu ostatniej śrubki brak podświetlenia przebiegu, pomógł strzał z pięści w deskę nad zegarami :naughty: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jak probowalem piescia to plyta zaczela przeskakiwac w radiu a kilometry dalej nie swiecily:/ jak przestanie lac to rozbiore licznik poszukam tej zarowki. W sumie musialbym jeszcze brzeczek wymienic bo mi padl ale nie wiem gdzie taki mozna dostac... dzieki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk można wyciągnąć z np. z zestawu słuchawkowego, telefonu stacjonarnego.....i temu podobnych, o ile dobrze pamiętam ma on 28 mm średnicy. Oryginalny ma 100 omów, mój wyciągnięty ze słuchawek ze starego walkmana miał 30 omów i działa, może jest odrobinę cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podrzucenie pomyslow :good: jak cos takiego znajde to bede dzialal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...