Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wysoka temperatura płynu chłodniczego


sebo1607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :>

Samochód mam dopiero od tygodnia a juz mam problem.Przejrzałem już chyba wszystko i nie wiem co mam robić.O tuż mój problem jest taki,że podczas rozgrzewania się samochodu temperatura dochodzi do 90 stopni po czym po chwili przechodzi dalej i zatrzymuje się na 115 stopniach i tak trzyma cały czas,niekiedy spada o 5 stopni i tak stoi,nie wiem co to może być czy moge jezdzić czy nie,prosze pomóżcie.

Dodam że w Audi nie ma klimy,nie ma gazu,rozrząd z pompą był wymieniany w sierpniu przez poprzedniego właściciela,w środku grzeje ładnie,płyn wymieniałem wczoraj i odpowietrzałem układ.

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem. Rozgrzej silnik do wspomnianej temperatury 115 stopni i zgaś silnik jak będziesz słyszał że płyn wrze to można wykluczyć czujnik temperatury wtedy bym stawiał na termostat albo tak jak w moim przypadku była to pompa ale pompę już wymieniałeś, jeśli po rozgrzaniu nie słychać żadnego "bulgotania" w silniku to zgadzam się z wojtekce może to byc tylko czujnik temperatury. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank termostat.Jak masz dolny wąż zimny a płyn sie gotuje to termostat masz cały czas zamknięty i nie ma obiegu przez chłodnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :hi: kupiłem WACHLERA cena 80zł

pózniej wymienie,to napisze jak jest

[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 11:26_________________________________________________nowy termostat nic nie dał,dalej sie grzeje a dolna rura jest dalej zimna

co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :hi: kupiłem WACHLERA cena 80zł

pózniej wymienie,to napisze jak jest

[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 11:26_________________________________________________nowy termostat nic nie dał,dalej sie grzeje a dolna rura jest dalej zimna

co to może byc?

prawdopodobnie pompa skontaktuj się baq_didila on miał podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie pompa

wymieniona w sierpniu-

ale zobacz czy jest obieg,na wolnych powinno byc widac w zbiorniczku,albo wpusc krople lub wiecej jakiegos kolorowego plynu-moze byc sok malinowy-wtedy bedziesz wiedzial,czy obieg jest i czy pompa dziala poprawnie,chociaz przy walnietej pompie,woda powinna sie gotowac w wyzszych obrotach i temperatura ponosic,ja tak mialem,jak mi sie wirnik od pompy urwal-,mozna bylo powoli jechac,ale przy przygazowce ,wlaczal sie komunikat na fisie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wymieniałeś termostat trzeba było sprawdzić pompę przy wyjętym można miałem to samo układ odpowietrza się samoczynnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo i jak rozwiazales problem? U mnie jest tak odpalam na zimnym i odrazu 72 stopnie i dochodzi do 90 i zaraz przekracza na 112 stopni. Co to moze byc uszczelka wymieniana rok temu nie gotuje sie zadnego cisnienia w zbiorniczku. Rozrzad czas wlasnie mam do wymiany czy to moze pompa czy czujnik temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie chciałbym się podłączyć do wątku, u mnie podobna sytuacja, w grudniu ubiegłego roku wymieniałem termostat ponieważ stary za wcześnie się otwierał (temperatura na zegarach i na klimatroniku nie rosła powyżej 68 stopni), postanowiłem więc wymienić termostat. Niestety termostat wytrzymał 4 miesiące teraz temperatura rośnie szybko i zatrzymuje się na 102 stopniach. Górny wąż gorący słychać jak się woda w nim gotuje natomiast dolny zimny. Wymontowałem wiec termostat zagotowałem go w garnku okazało się że otwiera się w momencie kiedy woda zaczyna wrzeć. Ciekawi mnie jedna sytuacja, ktoś tu napisał że ruch w naczyniu powinien być obserwowany na wolnych obrotach- zastanawiam się czy rzeczywiście tak jest, musi się chyba najpierw termostat otworzyć żeby można było zaobserwować ruch wody- u mnie woda rusza się dopiero przy naciśnięciu lekko pedału gazu(na wolnych obrotach brak ruchu wody w naczyniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...