Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ubywający olej


brembi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że w moim autku jest troszkę mało oleju w silniku tzn na równi z MIN na bagnecie, więc postanowiłem uzupełnić brak.

Dolałem dwie setki (200ml) Mobil'a 0W40 - na bagnecie olej sięgnął połowy między MIN a MAX. Po 40 km-owej wycieczce postanowiłem na wszelki wypadek sprawdzić jeszcze raz poziom oleju - okazało się, że oleju było tyle samo co przed dolewką. Gdzie się podział ten olej ? Czy możliwe że przyczyną może być uszkodzony zimmering ? Pytam, bo kiedy odkręciłem prawe przednie koło, przez otwór zobaczyłem że spód silnika (przednia część) jest mokry od oleju.

Za odpowiedź z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poczekałeś po wyłączeniu silnika aż olej ścieknie? Coś mi się nie chce wierzyć że po 40 km, wysiorbał 2 setki oleju , chyba że faktycznie gdzieś wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzać rano po nocy i dobrze gdyby auto stało tak samo przy każdym sprawdzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie jest najlepiej sprawdzić olej po zgaszeniu samochodu z temp.90 st. i odczekaniu godzinki ?? bo chyba na forum gdzieś takie info widziałem. no i nie sprawdzaj gdzieś pod górkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie

olej sprawdza sie na zimnym silniku i płaskiej powierzchni!!!!!!! a nie po 3 min po przejechaniu 40 km, jak by tyle brał to czy wywalał to nie przejechałbyś 500 km

to akurat wiem, że nie przejechałbym 500 km :) Zastanawiał mnie tylko fakt, że poziom wrócił do dokładnie tego samego poziomu jak z przed dolewki a nie na przykład mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1,9 tdi 115ps silnik AJM pompowtryski tez mam ubytki oleju dolałem 2 litry na 8 tys km ,jezdze na castrolu edge turbo diesel. Sprawdzałem juz chyba wszystko plyn czysty,silnik suchy nie kopci ,nie leca niebieskie spaliny, turbina nie wywala,pod autem sucho,ale na tysiąc km dolewam srednio około 200-300ml.Czy to moze miec cos wspolnego z termostatem i czujnikiem temp ostatnio wymieniałem od tego czasu przejechałem ok600km narazie nie dolewałemale zobaczymy ok.tysiączka jak przelatam.Czy ktos tyle dolewa, wczesniej winnych autach od zmiany do zmiany nic nie dolewałem a tu prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem po wymianie właśnie uszczelki pod miską w takim samym silniku AFF i u mnie podnosili silnik lekko do góry i miska wyszła elegancko nie rozbierali zawieszenia założyli uszczelkę elring podobno dobra firma i jak narazie dobrze ale przejechałem 600 km od wymiany koszt uszczelka + robota 350 zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...