Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Woda na dywaniku kierowcy


Seba_LDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprawdzałem już podobne wątki ale w sumie dokładnie takiego przypadku nie było, były podobne. W każdym razie jak w temacie. Kiedy tylko pada deszcz (auto w tygodniu pod chmurka stoi a zima idzie i sniegi:/ ) przedni dywanik staje się dość mocno mokry. Do tego stopnia ze woda przelewa się do tylu. Tzn już w sumie nie bo blokuje to wszystko ręcznikami ale już musiałem wymieniać czujnik air bagow bo niestety zawilgotniał. Woda leje się jakby centralnie zza deski rozdzielczej i wpada stróżką dokładnie na czubek dywanika co teraz spowodowało ze już się rozwarstwił delikatnie tworząc rynienkę ;) już troszkę tym wszystkim zgłupiałem bo nie wiem gdzie mam szukać problemu kanaliki są raczej drożne kompa miałem wyciąganego i uszczelnianego silikonem i jakby nic to nie dało jak leciało tak leci :/ ma ktoś może jakiś pomysł ewentualnie ktoś poleca jakieś miejsce gdzie mógłbym zostawić auto w warszawie na zdiagnozowanie problemu tego i jeszcze kilku innych oby drobnych :)

Pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy tam gdzie idzie linka od otwierania maski nie leje sie woda,dokladnie sprawdz droznosc odplywu z podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki nie sprawdzałem ale czytałem w innym wątku o podobnym temacie ze jakby była zerwana u mnie działa prawidłowo ale sprawdzę w takim razie to jeszcze

co do tego podszybia to zauważyłem ze woda która spływa z szyby jakby ściekała w jedno miejsce jednym strumieniem leci mniej więcej na wysokosci miejsca

z którego pod kierownica leci woda a cala reszta wody ścieka w wąskie kanaliki na nadkolach tyle ze z góry hmm jest tam wszystko zabudowane i nie widać żeby gdzieś mogło się dostawać niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokladnie obudowe kompa w podszybiu , moze gdzies jest pekniecie i dlatego dostaje sie woda (zrob test lej wode i zobaczysz ) U mnie swego czasu elektryk nieswiadomie uszkodzil plastik i lala sie woda , zalalo przekazniki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie problem juz chyba rozwiazany tzn mam nadzieje bo ciezko mi stweirdzic teraz czy sciereczki pod dywanikiem sa mokre czy zimne ;) ale gabka od samego dywanika od spodu napewno jest sucha wiec chyba jest ok

a co zostalo zrobione to przeczyszczone kanaly odplywowe silikonem uszczelnione podkladki przy kompie i wymienione podszybie na nowe :) calosc oile dobrze pamietam 250 zl w MegaCars w Warszawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyczyna przecieku usunięta, to dla pewności i spokojności sprawdź, czy woda nie dostała się do modułu komfortu pod dywanikiem, bo jeżeli dostała się, to po czasie narobi szkód. Jak trzeba to wysusz dokładnie, unikniesz kłopotów, a tych nikt nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze juz jest ok wszystko jest suche deszczyk padal i ani kropelki wiec oby jak najdluzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie widze zwiazku chyba ze masz nie wiem zatopiony w wodzie akumulator :) [br]Dopisany: 12 Maj 2011, 15:40_________________________________________________u mnie przynajmniej nie bylo zadnych takich objawow :)

i co znaczy dokladniej braku uruchomienia silnika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy woda w podszybiu moze byc przyczyna czasami braku uruchomienia silnika,mieliscie to kiedys :mysli:

Tak :kwasny: zaleje w obudowie ECU przekaznik od pompy paliwa i qpa :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się dołączę do tematu. po ostatnich opadach, skręcając w prawo, dosłownie zalało mi buty. z pół szklanki wody wyleciało spod kokpiu. zerknąłem od razu gzie może być przecik lecz nic nie zauważyłem. cały dywanik mokry i nie wiem gdzie szukać dziury w całym. ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz zatkanych kanałów odpływowych na podszybiu (czy nie stoi tam woda) lub opływ z parownika klimy jest nieszczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teraz odgrzeje kotlet ;)

problem rozwiazany

lecialo z kolnierzyka ktory sparcial obok serwo :)

w razie jakby kogos interesowalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...