Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Nie chce jechać

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie dzis kolega odpalił a6 2.5 tdi 99 rok i stało sie.Silnik na postoju wkreca sie na obroty ale jak chce jechac to już niema mocy dławi sie i zaczyna bardzo metalowo klekotac (wrazenie jak by na sucho chodził)brak błedów na kompie

Opublikowano

Czyżby wałki padły ?

Opublikowano

dokładnie, a kopci?

Opublikowano

nie odpalajcie go juz,zaciągnij do mechaniora i zdejmijcie dekle .Ostatnio widziałem wałki wytarte i nie da się nie rozpoznac wady,masakra

Opublikowano

Widze, ze jak 2.5TDI nie chce jechac to od razu "walki padly" :D

Ludzie... wybaczcie ,ale to sa diagnozy z d*py.

Bez vaga i dobrego mechanika mozecie dalej sobie wrozyc z fusow.

Walki tak z dnia na dzien nie wycieraja sie w takim stopniu zeby auto zmienilo sie nie do poznania.

Opublikowano

dokładnie to ze wałki w 2,5 padaja dośc często to nie powód zeby od razu definitywnie na nie wskazywać choć jest to bardzo możłiwe

Opublikowano

nikt nie napisal ze to na 100% wałki.ja juz bym nie odpalał silnika jakby mi cos mocno rzęziło,tylko zrobiłbym to,co napisałem wczesniej:do mechanika,zdjąć dekle i sprawdzic.Zbyt kosztowna jest naprawa w razie uszkodzenia tej częsci silnika.Mój znajomy zaplacil 10tys wlasnie za awarie walkow

Opublikowano

ja robiłem wałki za 2 tys.

Opublikowano

ja robiłem wałki za 2 tys.

tyle kosztuje

Opublikowano
  • Autor

Dzis pojawił sie błąd 550(regulacja kąta wyprzedzenia wtrysku kontrola startu wtrysku).A co do odpalenia to po odpaleniu chodzi normalnie wkreca sie na obroty tylko jak pubowliśmy jechać to zaczynała klekotać głosniej i traci moc.

Opublikowano

no to sprawdz czy chodzi nastawnik kata wtrysku, bo jesli nie chodzi to silnik bedzie pracowal metalicznie, wtedy kat wtrysku nie zmienia sie tak jak powinien, wymiana nastawnika objawia wlasnie takim bledem i wiarze sie z wymiana sterownika

Opublikowano

Dzis pojawił sie błąd 550(regulacja kąta wyprzedzenia wtrysku kontrola startu wtrysku).A co do odpalenia to po odpaleniu chodzi normalnie wkreca sie na obroty tylko jak pubowliśmy jechać to zaczynała klekotać głosniej i traci moc.

jezeli bawicie sie juz vagiem - to moze jakies logi statyczne i bs ? (latwiej byloby ocenic)

Opublikowano

Hej ja mam to samo tylko ze moj 2.5 nie jedzie do 1500 obrotów i strasznie klekocze właśnie w tym zakresie oraz na wolnych obrotach. Zrobiłem sterownik ale do regeneracji jest jeszcze mechanika pompy. Z tego co wiem to da sie to ustawic. W kazdym razie to klekotanie to lejące wtryski. Poczekaj az sie silnik zagrzeje do 90 stopni. Po osiagnieciu tej temperatury powinno byc lepiej. Dprawdz tez korelacje!

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

problem rozwiazany kolega musiał zregenerować pompe za jedyne 3300

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.