Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] xenon w aso


DOCENT90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy w aso audi jest możliwość sprawdzenia całego układu xenonów no wiecie od ustawienia lamp do sprawdzenia systemu samopoziomowania.Po włączeniu świateł poziomują się same ale bardzo delikatnie( na ścianie widać tylko delikatny ruch dół - góra ) nie wiem o ile powinny opadać do dołu i podnosić się ku górze.Pewnie mam coś nie tak bo w innych autach to sporo idą do dołu a potem w górę nawet widać taki efekt bez podjazdu pod ścianę.Czujniki od samopoziomu pewnie sa ok bo 2 lampy się poruszają ale jak dla mnie to ten ruch jest za delikatny i ma za mały skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Audi sprawdzą Ci samopoziomowanie i ustawienie ksenonów. Ale z tego co piszesz nie ma to sensu. Sprawdzą, powiedzą, że wszystko OK i wystawią fakturę.

W mojej B5 jest dokładnie tak, jak piszesz. Ruch dół - góra jest bardzo delikatny, w odległości ok. 3m od ściany max 2 do 3 centymetrów, czasem mniej i w B5 tak ma być. Jeśli masz VAG-a, zrób test elementów wykonawczych ukł. samopoziomowania, reflektory kolejno powinny opaść (niezbyt szybko, czas reakcji nie jest mocną stroną B5), następnie podniosą się w górę i w następnym kroku ustawią się w zadanej pozycji. Możesz też mocno obciążyć bagażnik, jeżeli po włączeniu świateł skorygują w dół jest OK. Ustawienie świateł sprawdź na stacji kontroli pojazdów (najczęściej gratis lub za grosze), zwróć tylko uwagę, że w czasie sprawdzania i ew. regulacji kierowca musi siedzieć w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...