Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zgrzyta przy ruszaniu


wieczor15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam takie zjawisko. przy ruszaniu do tyłu lub przodu i gdy koła sa skrecone w lewo cos z prawej strony w pewnym momencie zgrzytnie - raz tak jakby ESP zadziałało. dzieje sie tak jak sprzegła jest juz w połowie i tylko gdy silnik jest zimny.podejzewałem przegub zewnetrzny ale nie jestem pewien bo dziwi mnie, ze tylko kilka razy zgrzytnie gdy jest zimny.ma ktos jakis pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo pewnie przegub siada i dlatego słychać taki odgłos.Poczekamy może wypowie sie ktoś kto już to przerabiał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że chodzi tu o pierwsze ruszenie po odpaleniu i zawsze tak się dzieje ponieważ odbywa się test pompy ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub raczej to nie jest bo nie pasuje mi opis zjawiska.

byłby to raczej terkot lub szybkie pstrykanie a nie zgrzyt.

Może to być pompa abs ale na wszelki wypadek można sprawdzić czy wszytko ok z układem wspomagania i przekładnią.

Jak pompa wspomagania się zapowietrza to potrafi tak zgrzytnąć przy odpaleniu auta po dłuższym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak ze jak skrece mocno w lewo to nie mam zgrzytu ale taki metaliczny strzal...bylem u jednego mechaniora i mowil ze to przez to ze mam mocno obnizone auto i tam jest ciasno i dlatego.ale jak skrece w prawo to tego nie ma...jak bede mial czas to to jeszcze raz sprawdze,czy w moim przypadku moze byc ten przegub??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze robi się tak chyba po kazdym odpaleniu auta przy pierwszym ruszaniu, przy kolejnym jest juz normalnie.Moze faktycznie b6 tak maja? moze wypowie sie ktos kto przerabiał ten temat??

heh, mam dokładnie ten sam problem.... po odpaleniu auta i puszczeniu hamulca (nawet bez dodawania gazu) po 1-3s od ruszenia jest ten charakterystyczny zgrzyt-chrupnięcie .... jak do tej pory myślałem że to początek problemów z moim Multitronikiem (skrzynia działa ok) .... jesteście pewni że może to być pompa od abs lub coś ze wspomaganiem ? bo pierwszy raz spotykam sie z taka opinią.... a ten odgłos mnie już denerwuje.....

hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam przy pierwszym odpaleniu auta, czy ruszam do przodu czy do tyłu,na prostych kołach i na skręconych pojawia się charakterystyczny odgłos zgrzytniecia wydobywający sie jakby ze spodu auta. Na początku byłem wystraszony, że coś sie sypie ale potem przeczytałem, że jest to normalne bo odbywa sie test ABS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...