Skocz do zawartości
IGNOROWANY

głośniki Lanzar 13cm


Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Czy ktoś może mi doradzić czy warto wydac kase na glosniki Lanzar??? Chcialbym wymienic ori z przodu na ten model, ale nie spotkalem i sie z opiniami na temat glosnikow tej firmy. Konkretnie chodzi mi o model Lanzar HR 51.

Chyba, ze w cenie 300zl moge kupic cos sprawdzonego i dobrze grajacego.

Prosze o rade. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

Lanzar bardzo dobra firma lecz nie jest znana u nas tak jak JBL ja bym na twoim miejscu nie zastanawiał się jak chcesz wymieniać oryginalne , ja w swoim a4 będę wymieniał wszystkie głośniki na Lanzara + piec Lanzara lecz decyduje się na zakup w USA bo jest tam o wiele taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam Infinity Reference... bardzo dobry produkt za te pieniądze.... a jak lubisz mocniejsze rytmy to np. JBL Gto.... to co wyróżnia te głośniki od innych to to, że mają impedancję 2 Ohm'y (rzeczywista 2.9) co daje w efekcie wiekszą moc ze wzmacniacza i specjalne mocowanie membran i resora do kosza co powoduje że powierzchnia membrany jest większa czyli mamy lepszy bas :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6x9 nie nadaje się do porównania i polecania

:wink:

adadur dał dobry spis

Czemu nie ? jesli 6x9 gra dobrze to inny rozmiar tak samo bedzie gral - wiadomo 13cm nie zagra tak jak 6x9 bo jest mniejszy i montowany w drzwiach...ale jako firme HERTZ to polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wszystkim za info

slyszalem duzo dobrych opinii na temat tych glosnikow:

http://www.allegro.pl/item196559982_system_jbl_gto_507_pakiet_dla_fanow_jbl_.html

czy rzeczywiscie sa warte tej ceny? Ktos slyszal jak graja? Chodzi mi o granie bez wzmaczniacza bo na ta chwile nie planuje (moze za jakis czas dopiero).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wszystkim za info

slyszalem duzo dobrych opinii na temat tych glosnikow:

http://www.allegro.pl/item196559982_system_jbl_gto_507_pakiet_dla_fanow_jbl_.html

czy rzeczywiscie sa warte tej ceny? Ktos slyszal jak graja? Chodzi mi o granie bez wzmaczniacza bo na ta chwile nie planuje (moze za jakis czas dopiero).

Myślę że są warte z uwagi na to że mają zagrać pod radyjkiem - poporstu zagrają głośniej bo mają 2Ohmy (ktoś pisze wyżej że 2,9 Ohma i chyba będzie to bliższe prawdzie ale to i tak nie jest źle) i mają wysoką skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że są warte z uwagi na to że mają zagrać pod radyjkiem - poporstu zagrają głośniej bo mają 2Ohmy (ktoś pisze wyżej że 2,9 Ohma i chyba będzie to bliższe prawdzie ale to i tak nie jest źle) i mają wysoką skuteczność.

Slyszalem taka opinie, ze 13cm JBL bo któryś model jest tylko 2 OHMOWY co znaczy ze nie zagra z radiem, bo ciężko je wysterować.

czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie prawda..... większość nowszych radi radzi sobie bez problemu z mniejszym obciążeniem , przez to daje większą moc, a co do starszych odbiorników to pracują tak jak z impedancją 4 Ohm. Rzeczywista impedancja tych głośników to 2.9 Ohm, bo impedancja to wartość dynamiczna a nie statyczna tak jak rezystancja. Od kiedy pojawił się ten model JBL Gto ( czyli ponad rok temu) nie miałem ani nigdy nie słyszałem o takim przypadku żeby były jakiekolwiek problemy z wysterowaniem itp. No i na pewno zagrają lepiej podłączone do radia niż konkurencja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...