Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik słabnie, po jakimś czasie wraca do normy, i tak wkółko...


wajhman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu nie mogę dojść do ładu co się dzieje w mojej a4. Parę miesięcy temu zdarzało się SPORADYCZNIE ze na zimnym silniku, jak chciałem gwałtownie przyspieszyć, miałem odczucie ze trochę wolniej się rozpędza, czasem tak jakby schodkowo lecz nie można nazwać tego szarpaniem było to bardzo delikatne, ale praktycznie po paru minutach wszystko wracało do normy na ciepłym to się w ogóle nie zdarzało.

Ostatnio zaczęło sie to częściej zdarzać i teraz jest częściej zmulony niż ma moc taką jak powinien, ale czasem jest ok, przez jeden dzień lata elegancko czuć strzał mocy w okolicach 3000 obr., a przez pare kolejnych dni ma muła jakby miał 40 koni mniej, przyśpieszenie do 100 km o 2 sekundy gorsze jakby sie jechało wolnossącym. Wymieniłem świece, filtry paliwa powietrza, katalizator wycięty... i żadnej poprawy.

Silnik nie szarpie przy normalniej jezdzie (jedznie szarpnie jak sie gaz wciśnie gwałtownie do podłogi na niskich obrotach), odpala ok, nie kopci, pali normalne ilości paliwa...

Wiem ze najprostszą metoda będzie zrobienie vaga, ale czy wykryje niesprawny zawór n75 czy może ten drugi przy sprężarce?

Od czego proponujecie zacząć? bo ja jestem zielony :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer Ci zostalo podpiac, mozesz zrobic test wyjsc i bedziesz slyszal jak tyka ten zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najtaniej diagnozowac bedzie Vagiem podskocz na spota a tam na 100% bedzie miał Vag i sprawdzi co i jak. Najlepiej miec przy sobie małe co nieco% bo na pierwszym spotkaniu niechętnie podpinaja auto.

pozdostało jeszcze sprawdzić świece, przepływomierz, przepustnicę, DV wiec metoda prób i błędów tanio nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj bo juz wszystko bylo powiedziane o braku mocy w AEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...