Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 B5] Pytanie do DVki


DOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie no tu jest mały wycinek z moich logów z dnia dzisiejszego:

faca20932fcfb05fm.jpg

f993a0bb1bb900c6m.jpg

I przy tym co widzicie powyżej nie wybija żadnego błędu nic nie słychać o trybie awaryjnym...

Rysins- czyli mam całkowicie wypiąć n75 i od kostki i od wszystkich 3 wężyków?

Patrząc na moje logi to powinienem to wiedzieć już przy niskich obrotach jak jej dołoże że turbinka wstaje i ładuje prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywka pokazuje 180-przy tej mocy-powinno byc ponad 200mg, cisnienia nie ma,wiec albo ktoras turbina pada,albo jest duza dziura :wink4:

rurke odepnij od WG-zobaczysz,czy cisnienie wzrosnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogi - nie musisz całkiem demontować N75. Wystarczy, że odepniesz mu ciśnienie. O ile dobrze pamiętam to ten wężyk od dołu - trochę się pomocujesz i go zsuniesz - nie trzeba demontować tej śmiesznej opaski.

W zasadzie lepiej jak zrobisz tak jak pisze domjenick - a to jest przewód wychodzący w stronę filtra powietrza.

Powinieneś widzieć już od 2k RPM, ponieważ w piku doładowanie może skoczyć nawet do 1,5Bara.

Przy takich logach powinien być jakiś błąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno słyszałem że 180mg to dobra wartość, przepływka była wymieniana w maju

rurke odepnij od WG-zobaczysz,czy cisnienie wzrosnie

czyli rozumię że po odpięciu przejechać i vagować?

Nie bardzo wiem która to rurka jutro zrobię foto silnika może ktoś mi podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumię że po odpięciu przejechać i vagować?

moze wystapic przeladowanie-ale zobaczysz-czy dmuchnie w peacku i ile

podobno słyszałem że 180mg to dobra wartość, przepływka była wymieniana w maju

180 to dolna granica,ale taki wynik z przeplywki moze byc spowodowany dziura w dolocie,lub slaba turbina

przeplywka pokaze tyle,na ile zassą turba-jesli odepniesz waz od WG-zrob loga z 115 i 003-porownamy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto foto:

7364e189f8ae8cc4m.jpg

czy to któryś z tych równoległych węży czy źle myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat N75 dziś wypinałem to wiem tylko nic o tej rurce od WG nie wiem i mam nadzieje że jakoś do niej jutro dojdę.

Ale według tych obrazków nie trzeba by było odpinać przy samym WG a westarczy jak wypnę Charge pressur dolny w N75 bo prawy jest jakiś kontrolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eSa dalej kuleje :confused4: Szkoda, w tym silniku to bez porządnego Vag-owania to wróżenie z fusów. Z tego co pamiętam to jak logowaliśmy przed znalezieniem nieszczelności i wymianą trójnika to przepływka mierzyła w granicach 180g/s więc w normie jak na seryjną eSę, a doładowania nie było. Teraz niby wszystko szczelne, ale na tych logach nie widać ile mierzy przepływka bo są za krótkie. Postaram się pomóc po świętach jak dalej problem nie będzie ogarnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Rysins, Domjenick Darek i Gregor- dzięki Wam wielkie za wszystkie wskazówki :good:

Dziś na spocie z Darkiem zabraliśmy się do niej- adaptacja zrobiona ale logi nadal szły daremne...

Więc otwarliśmy maskę, śrubokręt w dłoń i ściągłęm z N75 tylko jeden wężyk ten prawy który idzie do WG... Logowanie i pik rzy coś lekko ponad 3000 obr- 1.3-1.4 bara- i wskok na tryb awaryjny..... 2 próby przepływka też dobre wartości zaczęła robić... A więc miejmy nadzieje że problem rozwiązany ,nieszczelności nie ma turbiny pompują, jak trzeba tryb awaryjny się włącza.

Jutro jadę do ASO po nowe N75 bo nie wierze w czyszczenie starego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale zrob logi z turba i przeplywki,jak juz wymienisz N75-zobaczymy,jak duze zmiany po wymianie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...