Treść opublikowana przez rysins
-
[B5 AGB] Przetwornica ksenonów - alternatywa ?
Dzięki. Szczęśliwie do tego już doszedłem, że w innych markach to samo montowali. Najgorsze jest to, że to wszystko używki, które są droższe od NOWYCH Valeo 4-pinowych . Stąd pytanie czy te przetwornice faktycznie czymś się różnią jeżeli jest do nich doprowadzone tylko napięcie i masa
-
[B5 AGB] Przetwornica ksenonów - alternatywa ?
Cześć , Spsuła mi się ostatnio przetwornica ksenonów - to potwierdzone. Przetwornica to Valeo na 6 pinów. Ma nawet jakieś numery na sobie ale nie jestem w stanie po nich dojść jaki jest numer katalogowy producenta. Pech chciał, że nową udało mi się znaleźć tylko w ASO. Cena tej części w ASO to zupełna pomyłka. Pytanie brzmi, czy jest możliwość, żeby tę przetwornicę 6-pinową zastąpić 4-pinową Valeo ? Czy te przetwornice mają identycznie rozmieszczone otwory montażowe ? Jak wygląda sprawa napięcia, czy na ECU będzie wyrzucać błędy ? Jeżeli jakiś spec orientuje się w tych sprawach to prośba o podpowiedź. Inaczej pozostanie mi kupić używaną przetwornicę i modlić się, żeby działała dłużej niż dwa miesiące.
-
[B5 S4 AGB] Wycięte katy i rozczarowanie.....
DOGI - całkiem niezła opcja to wstawić Downpipe + katy od RS4 wywalić środkowy tłumik i zostawić końcowy. Całkiem przyjemny dźwięk i nie jest głośny
-
[B5 AGB] Co sądzicie o takiej kombinacji tarcze + klocki przod
sprawdziłeś DS'y do S4 ? Są ?
-
[S4 B5] Pytanie do DVki
Akurat tych węży nie widać na tym zdjęciu N75 to zawór do którego jest przypięta pomarańczowa/brązowa wtyczka (tak wygląda na tym zdjęciu) przy rurze od przepływki do Y-pipe. A TU znajdziesz foto pomocnicze (figure 2)
-
[S4 B5] Pytanie do DVki
tak
-
[S4 B5] Pytanie do DVki
Dogi - nie musisz całkiem demontować N75. Wystarczy, że odepniesz mu ciśnienie. O ile dobrze pamiętam to ten wężyk od dołu - trochę się pomocujesz i go zsuniesz - nie trzeba demontować tej śmiesznej opaski. W zasadzie lepiej jak zrobisz tak jak pisze domjenick - a to jest przewód wychodzący w stronę filtra powietrza. Powinieneś widzieć już od 2k RPM, ponieważ w piku doładowanie może skoczyć nawet do 1,5Bara. Przy takich logach powinien być jakiś błąd ...
-
[S4 B5] Pytanie do DVki
niewiele tam można zobaczyć bez demontażu silnika ... możesz spróbować inaczej, chociaż jest to zdecydowanie niebezpieczna metoda - odepnij ciśnienie od N75 i się przejedź z podpiętym VAG'iem lub manometrem - tylko rozsądnie, bez pałowania. Zdecydowanie odradzam wtedy WOT do czerwonej krechy. Powinno pojawić się wyższe ciśnienie. Jak się nie pojawi to może być: - uszkodzony Westgate - dziura w dolocie - między turbo a kolektorem - padnięte turbo - ...
-
[B5 AGB] Co sądzicie o takiej kombinacji tarcze + klocki przod
ja mam u siebie tarcze ATE z klockami ferodo premier - zaczęły bić po kilku ostrzejszych hamowaniach. Teraz czekają na założenie tarcze Tarox i klocki Axxis'a - to się wydarzy dopiero po zimie i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć na temat takiego zestawu Z tego co wiem to nie ma DS'ów na przód do S4.
-
[S4 B5] Pytanie do DVki
Błędy typu za niskie doładowanie, za wysokie doładowanie wiszą ale po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i ponownym odpaleniu auta ECU przechodzi w normalny tryb pracy. Jeżeli błąd się nie powtarza to po jakimś czasie sam znika. Możliwe, że nadal coś jest nie tak ...
-
[B5 S4 AGB] Wycięte katy i rozczarowanie.....
Napisz co chcesz osiągnąć tymi zmianami. Czy wydech ma być głośniejszy, ma być więcej mocy ... ?? Wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć. Z drugiej strony na allegro jest paręosób, które sprzedają wydech do S4. Tak mi jeszcze przyszło do głowy, czy ECU nie przechodzi w awarię jak dostaje bzdury z lambdy ?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
hmmm ... już jest widno, więc pierwszy
-
[B5 AGB] Brak mocy pojawiający sie błąd 17538
loguj po kolei 03,20,31,112,116 może wtedy będzie więcej wiadomo. Masz ładny kawałek prostej blisko to 3-ci lub 4-ty bieg i WOT
-
[ALL B7] 2.0tfsi b7 okolice 320-330hp
taka ciekawostka do 2.0 tfsi http://www.atpturbo.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=tp&Product_Code=ATP-VVW-215&Category_Code=AB7
-
AUDI S4 SID
Dla skrzyni RS4 przy 7500 RPM na 6 biegu powinno być 320 km/h :gwizdanie:
-
AUDI S4 SID
pewnie odleci jak mu się wysuną skrzydła
-
AUDI S4 SID
Z pobieżnych obliczeń wynika, że dla S4 wymagana moc do osiągnięcia wybranej prędkości wynosi (dla krzykaczy i purystów poniższe to przybliżenia): 300 km/h - 410 KM 310 km/h - 450 KM 320 km/h - 500 KM Licznik oszukuje trochę w przód więc pewnie się zamknie jak auto będzie wystrojone na 600 kucy
-
[B5 AGB] S4 B5 by aw69 :)
daj znać jakie będą efekty strojenia, bo żywo jestem zainteresowany
-
Audi rs4 azr gt25 eliminator powered by Sportmile
jaka cisza tu nastała ... :gwizdanie: Jak idą prace, kiedy wykresik ??
-
[B5 AGB] Problem z zakupem DV
bierz 710N i to najlepiej od razu komplet czyli 2 - numer VW: 06A 145 710 N. To jest zawór z TT 225KM. Możesz podpytać w salonie skody
-
[B5 AGB] Dziwny objaw przy przyspieszaniu
oryginalny to ja nie będę ale sprawdź co "mówi" VAG to łatwiej będzie cokolwiek podpowiedzieć.
-
[B5 AGB] Jakie sprężyny (zbliżone do ori 1BE) polecacie (S4 Avant) ?
ja do swojej eSy szukalem sprężyn. Mialem zalozone H&R progresywne i był dramat na polskich/warszawskich drogach. Zmienilem na KW i bardzo sobie chwalę. Pod pełnym obciążeniem wysokość jak na serii. Na wyższych progach trzeba uważać - w końcu to obniżona eS'a . Z tego co wiem Weitec to większa gleba niż KW. [OT] Te H&R mogę sprzedać
-
[ALL B5] Jakiej firmy poduchy silnika
Cześć, Szukam poduszki silnika do eS'y i jest jakiś dramat. Jedyne dostępne na szybko to Hans'y do których nie mam przekonania i serwis Audi w którym z zasady ciężko mi się kupuje Możecie podpowiedzieć jakąś firmę której poduszki warto kupić ? Jakieś Corteco - nie mam pojęcia co to za firma lub Febi lub cokolwiek innego co się nada i jest kupowalne w Polsce ? Pozdr
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
amory mam sprawne a w błąd mógł mnie jedynie wprowadzić producent o co go nie podejrzewam
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
no to sprawdzę Z -40mm gdzie zbierałem nawet garby przed światłami jestem na -25mm. Przed zmianą tarłem.