Jump to content
IGNORED

PROBLEM Z REJESTRACJĄ AUTA

bobolus
 Share

Recommended Posts

BOBOLUS WITAM I CHCIAŁBYM PODZIELIć SIę SWIM DOŚWIADCZENIEM (PRZYKRYM) PRZY KUPNIE I REJESTRACJI AUTA.Kupiłem audi a4 spowadzony z Holandi.Data pierwszej rejestracji 1998r.Niestety data była przerobiona z 1996 na 1998 oczym niestety nie miałem zielonego pojęcia.Wydział komunikacji oddał sprawę do prokuratury i wtedy zaczeły się problemy :policja,przesłuchania a przedewszytkim odmowa zarejestrowania autka.Po około roku prokuratura sprawę umorzyła bo przerobienie dokumentów nastąpiło prawdopodobnie w Holandi.Niestety nikt z wydziału komunikacji mnie nie poinformował że do zarejestrowania auta może być odpis dowodu rejestracyjnego z wydziału komunikacji z kraju pochodzenia auta.Stary dowód przez to że 6 została przerobiona na 8 jest niestety nieważny!!! I TERAZ MOJA RADA (nie będe się wygłupiał i pisał że bla bla bla przy kupnie auta) JEŚLI SPOTKA KOGOŚ COŚ PODOBNEGO NIECH SKONTAKTUJE SIę Z POLSKĄ AMBASADOM W DANYM KRAJU (ja zrobiłem to telefonicznie) I POPROSI O POMOC . W ciągu 3 tygodni otrzymałem odpis dowodu rejestracyjnego (Polska ambasada sama zwruciła się do wydziału w holandi i przesłała go mi oczywiście wszystko bezpłatnie) i dopiero wtedy auto mi zarejestrowano. Gdybym wiedział to wszystko wcześniej auto było by zarejestrowane w ciągu miesiąca.Jeśli będzie potrzeba chętnie wyjaśnię dokładniej. Pozdrawiam

no przykra rzecz.... A powiedz mi jeszcze, a co z datą produkcji ?

Mnie to dziwi (na przykładzie Niemców) jak oni od lat skrupulatni są w domumentacji, Zgubiłeś, nie masz czegoś idziesz czasem od ręki czasem trochę poczekasz i masz sprawę załatwioną u nas zajmuje to całe dnie i bieganie z urzędu do urzędu gdzie trzeba w kółko macieju nawija wszystko od początku.

Ja jak w zeszłym roku kupowałem auto to poprzedni właściciel nie dał kwitu z badania spalin (lub technicznego) był tylko wpis ale ważny jest ten kwietek. W urzędzie upomnieli się, jeden telefon do Dekry i po 15 minutach był faks i sprawa załtwiona.

Mnie to dziwi (na przykładzie Niemców) jak oni od lat skrupulatni są w domumentacji, Zgubiłeś, nie masz czegoś idziesz czasem od ręki czasem trochę poczekasz i masz sprawę załatwioną u nas zajmuje to całe dnie i bieganie z urzędu do urzędu gdzie trzeba w kółko macieju nawija wszystko od początku.

Ja jak w zeszłym roku kupowałem auto to poprzedni właściciel nie dał kwitu z badania spalin (lub technicznego) był tylko wpis ale ważny jest ten kwietek. W urzędzie upomnieli się, jeden telefon do Dekry i po 15 minutach był faks i sprawa załtwiona.

racja, bo w polsce jest biurokracja!!! i nic na to nie poradzisz, u nas przez ostatnie 1,5 roku na zarejestrowanie auta czekało się ok miesiąca czasem nawet dłużej a i to pod warunkiem że ten miesiąc wcześniej pofatygowałeś sie do urzędu (lub tel) i wpisałeś na liste.

w niemczech jak ze szwagrem "odmelidowaliśmy" auto to trwało to 15min razem z wyrobieniem czerwonych tablic, zarejestrowanie nowego też ok 15-20min.

racja, bo w polsce jest biurokracja

biurokracja jest właśnie w Niemczech, tyle że dobrze funkcjonuje (opisane Wasze przypadki).

U nas jest dysfunkcja biurokracji, oraz słowo to nabrało pejoratywnego znaczenia.

:afro:

Dzieki za rady.

Powiem tez cos na przykladzie Norwegii: tu wszystkie sprawy mozna zalatwic dosc sprawnie, czas oczekiwania: od reki do kilkunastu dni (w zaleznosci od sprawy), prawie wszystkie dokumenty przesylane sa poczta na adres korespondencyjny.

I co najwazniejsze, wszystko zalatwisz nie znajac norweskiego, wystarczy angielski :cool: ,a urzednicy sa bardzo pomocni.

auto jest z 1996 a w dowodzie było że 1998 chodzi o pierwszą rejestracje bo w holenderskim dowodzie nie ma daty produkcji a że samochód był z września to po numerze win wychodziło że rok produkcji to 1997 co dla mnie nie stanowi to problemu bo autko jest w super stanie i kupowałe je dla siebie na lata . pozdrawiam