Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak sprawdzić alarm


odkuszacz

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo prosto, wsiądż do auta, uzbrój alarm i po 10-15 sekundach zacznij wykonywac w nim ruchy , jesli masz alarm to się uaktywni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto ma fabryczny alarm to we wnęce tapicerki drzwi będzie znajdował się przycisk deaktywacji (podwójny - jeden dla alarmu, drugi dla zabezpieczenia przed odholowaniem).

alarmbutton.jpg

Oprócz tego w panelu oświetleniowym w podsufitce może być czujnik ruchu (były dwie wersje alarmu - z czujnikiem ruchu i bez). Metoda Cubera zda egzamin tylko z wersją alarmu wyposażoną w w/w czujnik.

alarmsensor.jpg

Diodę sygnalizującą w tapicerce drzwi kierowcy ma chyba większość aut - również te nie wyposażone w alarm - więc to nie wyznacznik.

Można też sprawdzić listę kodów wyposażenia - niestety na naklejce serwisowej nie znajdziemy wymaganej informacji - ratuje nas tylko pełna lista wyposażenia którą można wyciągnąć z ASO:

7AA = immo bez dodatkowych zabezpieczeń

7AL = alarm fabryczny z immo, zabezpieczeniem przed odholowaniem oraz kontrolą wnętrza

7AN = alarm fabryczny z immo i zabezpieczeniem przed odholowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Audi A4 B7 2005rok. podobno w nim jest fabryczny alarm ale nie wiem jak go uruchomić,wie może ktoś jak go włączyć?

kiedy zamykam drzwi pilotem to po zamknięciu mruga mi czerwona dioda.Wie może ktoś jak go uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Audi A4 B7 2005rok. podobno w nim jest fabryczny alarm ale nie wiem jak go uruchomić,wie może ktoś jak go włączyć?

kiedy zamykam drzwi pilotem to po zamknięciu mruga mi czerwona dioda.Wie może ktoś jak go uruchomić?

Kolego nie wiem czy ty piszesz posta bez czytania wszystkich poprzednich ale przecież Bart-S napisał Ci co i jak jest z fabrycznymi alarmami. Jak masz te przełączniki wskazane przez Bartka na zdjęciu w boczku drzwiowym to masz fabryczny alarm. Jak masz alarm ale niefabryczny to powinieneś mieć w rogch przedniej szyby wystające czujki w górnych rogach szyby. Czytaj ze zrozumieniem wcześniejsze posty, wyszukuj interesujące tematy za pomocą szukajki.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zakładający temat ma audi A4 B5,a kolega Bart-s ma audi B6,pytałem bo ja mam B7 i z kąd mogłem wiedzieć że to jest to samo?[br]Dopisany: 02 Marzec 2010, 13:38_________________________________________________w moim autku nie ma takich przełączników wskazanych przez Bart-S

czy jest to możliwe że w moim autku nie ma alarmu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze zakładającemu temat chodziło o B6 mimo, że ma B5. Można uznać, że B7 to B6 po lifcie zewnętrznym i zmianie kierownicy. Reszta jest taka sama. Wg mojej wiedzy jeśli nie masz tych przełączniów to nie masz fabrycznego alarmu. Pamiętaj, że dioda w drzwiach nie oznacza, że masz alarm fabryczny. Wiele jest opini n/t tego po co jest ta dioda ale we wszystkich b6/b7 była montowana jeśli nawet nie miały fabrycznego alarmu (ja np tak mam).

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rafcisz - studziany w zasadzie wszystko Ci już wyjaśnił. Elektryka w B6 i B7 praktycznie identyczna czyli... nie posiadając przycisków zaznaczonych przeze mnie na zdjęciu - nie masz fabrycznego alarmu. Diodę w tapicerce drzwi kierowcy ma chyba każde A4 B6/B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...