Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Turbina


matik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy i proszę o wyrozumiałośc. W Piątek kupiłem sobie ładną a4 w tdi 110 km z przebiegiem 182000 z 1996r. Wczoraj postanowiłem pojechac i sie pochwalic. Pojechałem do kuzyna (on tylko bęzyną jeździ) i na odpalonym silniku na biegu jałowym gwizdałą sobie turbina a on powiedział mi że jest już padnieta dodam ze autko ma buta i to fest predzej jezdzilem 80 b3 1.8s wiedz jest to 1 moj diezel. Moje pytanko brzmi czy to dobrze jak gwizdze na luzie czy nie bardzo z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebiegiem 182000 z 1996r

:gwizdanie:

Moje pytanko brzmi czy to dobrze jak gwizdze na luzie czy nie bardzo z gory dzieki

na luzie nie słychać turbiny

I skąd pewność e to turbo gwizda, może któraś rolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina nie jest padnięta, to na 100%.

Po drugie zerknij czy wszystkie węże dolotu od turbiny do intercoolera są szczelne.

Po trzecie w wyniku eksploatacji różne TDI różnie chodzą np. w mojej poprzedniej A4 też gwizdało, a wszystko było ok.

Po czwarte, jak masz wyciętego kata [katalizator] to gwiżdże fest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie zerknij czy wszystkie węże dolotu od turbiny do intercoolera są szczelne.

to pewnie by napisał że mu kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy i proszę o wyrozumiałośc. W Piątek kupiłem sobie ładną a4 w tdi 110 km z przebiegiem 182000 z 1996r. Wczoraj postanowiłem pojechac i sie pochwalic. Pojechałem do kuzyna (on tylko bęzyną jeździ) i na odpalonym silniku na biegu jałowym gwizdałą sobie turbina a on powiedział mi że jest już padnieta dodam ze autko ma buta i to fest predzej jezdzilem 80 b3 1.8s wiedz jest to 1 moj diezel. Moje pytanko brzmi czy to dobrze jak gwizdze na luzie czy nie bardzo z gory dzieki

Na bank nie ma kata i dlatego sobie gwizda na wolnych obrotach. Ja tez nie mam i tez gwizda no i ten przebieg z 96r. Szok.

Handlarze to juz przechodzą samych siebie.

Turbo pewnie jest jak najbardziej ok.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że tak jeździsz, bo AFN nie lubią mułowatej jazdy.

Najlepiej jeśli jest to możliwe, trzymaj go zawsze powyżej 2000 obrotów.

Oczywiście po uprzednim spokojnym rozgrzaniu go do 90*C.

Chodzi o to, że przy mułowatej/dziadkowej jeździe sadza gromadzi się na kierowniczkach twojej turbiny.

Jak delikatnie słychać świst turbiny na wolnych obrotach to nie panikuj, u mnie też tak jest a mam 153 tys.km przebiegu z książką.

Sprawdź połączenia wszystkich węży i delektuj się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarkow mam ksiazeke i papiery ze stacji diagnostycznej wiedz moim zdaniem przebieg jest w porządku a co do turbiny bylem u kuzyna mechanika od audi i mowil mi ze wszystko jest wporzadku i nie ma co panikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarkow mam ksiazeke i papiery ze stacji diagnostycznej

poka poka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak została poruszona temat niskich wysokich obrotów to sie od razu zapytam bo ja swoją jeżdżę przeważnie tak w przedziale 110-130,a jak mi się śpieszy to do 150, a śpieszy mi się grubo, często i czy to jest dla silnika dobre?. Dodam że nigdy nie przekraczam 2000 rpm przed 90 st. no chyba że wyjade i nie zauważę że wymusiłem :decayed: ale to się często nie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120-130 jak najbardziej zdrowe, gdzieś czytałem ze Witek nadworny chip-expert mówił ze najgorsze jest jechać blisko max, odpuszczać gaz i za chwile znowu but w podłodze, turbina może sie w ten sposób szybko skończyć, no i pamiętaj ostatnie kilka km przed domem na spokojnie żeby turbo się schłodziło, i niech pochodzi chwile w garażu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jak już musze zasuwać to zasuwam z tym że mam możliwość postawienia odpalonej fury np na 10 minut i tak robię jeśli wiem że troszkę dostała :naughty: a mam ją już prawie 2 lata i nic się w sumie nie działo poważnego (zmieniałem turbinę, ale to na tą z AWX'a, z tamtą też się nic nie działo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy i proszę o wyrozumiałośc. W Piątek kupiłem sobie ładną a4 w tdi 110 km z przebiegiem 182000 z 1996r. Wczoraj postanowiłem pojechac i sie pochwalic. Pojechałem do kuzyna (on tylko bęzyną jeździ) i na odpalonym silniku na biegu jałowym gwizdałą sobie turbina a on powiedział mi że jest już padnieta dodam ze autko ma buta i to fest predzej jezdzilem 80 b3 1.8s wiedz jest to 1 moj diezel. Moje pytanko brzmi czy to dobrze jak gwizdze na luzie czy nie bardzo z gory dzieki

Powiedz temu swojemu kuzynowi że jak się nie zna na dislach to lepiej niech siedzi cicho.

Jeśli to Twój pierwszy disel to pamiętaj żeby nie butować ostro na zimnym i nie gasić od razu po mocnym i dłuższym butowaniu.

Polecam też temat: http://www.a4-klub.pl/smf/10_przykazan_dla_diesla_ver_13-t5260.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim a4 turbinka gwiżdże aż miło ;] na biegu jałowym, czy w trasie ;] to normalne że gwiżdże, wcześniej miałem golfa IV 1.9 tdi to turbina gwizdała dosyć głośno, ale kopyto nie małe było, po prostu jeździć i sie cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az milo pogadac z normalnymi ludzmi[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 23:03_________________________________________________A co do afn chciałbym sie dowiedziec jakie to silniki bez kolizyjne czy kolizyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sprawdził czy nie masz wyciętego kata lub jakiegoś przelotu na wydechu zrobionego...

u mnie na pełnym przelotowym wydechu (został tylko ostatni tłumik) turbina pięknie gwiżdże nawet na postoju na biegu jałowym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz z kopceniem ja mam załatwiony kat u siebie i różnica jest, ale za to ten gwizd suszareczki miodzio :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto się teraz kopceniem przejmuje? :cool1:

ja się z nim muszę liczyć bo jednak serii nie mam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...