Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwracają Opłatę recyklingową


Szuszu

Rekomendowane odpowiedzi

Co do karty pojazdu rozmawiałem z kumplem ale on nie za bardzo pamięta co i jak :confused4: Mówił że pobierał jakieś pismo gdzieś z neta i zanosił je do urzędu miasta i kasę miał na koncie po jakimś czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlikwiduja ta oplate to nasze kochane panstwo wymysli nowa jeszcze wieksza oplate :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracają nadal, tylko nie jest to tak różowo. Bo jak wystąpicie o zwrot to urząd celny na nowo wyceni wam auto wg dzisiejszych zasad rejestrowania sprowadzonych aut czyli wg EuroTaxu z dnia sprzed kilku lat, wtedy kiedy kopiliście. A chyba każdy pamięta co widniało wtedy na rachunkach 100€, 300€ (za auta warte kilkanaście tysięcy zł i więcej). Więc OK, zwrócą wam kase te 500zl, ale będziecie musieli duuuużo większą akcyzę za relaną wartość auta z tamtych lat i dodatkowo karę za jej zaniżenie na rachunku. Więc wybierajcie :hi: Oczywiście ci co mieli na rachunkach prawdziwą kwotę zakupu nie mają się czego obawiać i mogą dostać ten zwrot. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod_m, ale piszesz teraz o opłacie recyklingowej czy karcie pojazdu? A co w przypadku gdy auto jest już sprzedane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś był tak miły i dal mi cały instruktarz co gdzie jak zanieś

auto sprowadziłem w te wakacje także płaciłem już akcyzę od ich widzimisię

bardzo chętnie zabiorę od frajerstwa moje 500 zł :naughty: (te które mi, wygląda na to ukradli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperałem w necie i frajerstwo się broni, nie będzie łatwo to odzyskać, to są poważne pieniądze, których już dawno nie ma. wymyślą coś nowego unia znowu im to odrzuci, i albo będą się bawić jak głupki albo wprowadzą znowu komunę i będą mieli wysrane na sprawiedliwość. przykra sprawa

http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualnosci/10614_wyjasnienie_do_artykulow_dziennika_gazety_prawnej.html

kolego mile-end co to jest "lim ty ahn ?? w jezyku arabskim? :mysli:

Wskazówki dla terrorystów :tongue4: a serio nazwa dzielnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem osobiscie w swoim urzedzie i mozna tam nabyc formularz ktory trzeba wypelnic i oddac ale jak sie dowiedzialem to kazdy formularz jest rozpatrywany przez prezydenta miasta negatywnie i wtedy zostaje nam zalozyc sprawe cywilna do sadu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez dalej pobieraja ta oplate recyklingową :gwizdanie: A co do oddania to pewnie jezeli bedzie to aktualny posiadacz samochodu bedzie mogl sie starac o zwrot :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie komus udalo niech opisze krok po kroku. Pozniej podwiesic temat i odbierac to co nam sie nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracają nadal, tylko nie jest to tak różowo. Bo jak wystąpicie o zwrot to urząd celny na nowo wyceni wam auto wg dzisiejszych zasad rejestrowania sprowadzonych aut czyli wg EuroTaxu z dnia sprzed kilku lat, wtedy kiedy kopiliście. A chyba każdy pamięta co widniało wtedy na rachunkach 100€, 300€ (za auta warte kilkanaście tysięcy zł i więcej). Więc OK, zwrócą wam kase te 500zl, ale będziecie musieli duuuużo większą akcyzę za relaną wartość auta z tamtych lat i dodatkowo karę za jej zaniżenie na rachunku. Więc wybierajcie :hi: Oczywiście ci co mieli na rachunkach prawdziwą kwotę zakupu nie mają się czego obawiać i mogą dostać ten zwrot. :)

A co ma akcyza do opłaty recyklingowej :kox:

Zresztą jak już raz płaciłem za akcyzę to nie mają prawa tego cofnąć i naliczyć sobie większej stawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kase zgarnąłem za to jakieś 2 miesiące temu więc oddają bez zadnych problemów.

Jak to było to wam nie powiem bo ja jestem w UK a wszystkim zajmował się mój brat bo pisał pisma za 3 samochody odrazu. Za wszystko wpłynęło tylko nie całę 500zł tylko coś tam mniej.

Wiem ze jest tam jakiś przedział wiekowy tzn w którym roku był ściągnięty samochód do kraju i przez to mój Golf się nie załapał :chytry:

Brat wszystkiego dowiedział się w Urzedzie celnym i nawet dali mu wzór dokumentów i pism jakie ma dostarczyć.

Po około 3 tyg od dostarczenia papierów dali odpowiedz ze wszystko przeszło, po następnych 3 tyg ile dostaniemy a po kilku następnych dostaliśmy pismo ze pieniądze zostały przelane na konto.

dowiem się od brachola i opisze co i jak dokładnie tam potrzeba.

A tak BTW to o tej akcji było juz głośno około lipca bo od wtedy braciszek latał z papierami a wy dopiero teraz się budzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiem się od brachola i opisze co i jak dokładnie tam potrzeba.

:good:

Po około 3 tyg dali odpowiedz ze wszystko przeszło, po następnych 3 tyg ile dostaniemy a po kilku następnych dostaliśmy pismo ze pieniądze zostały przelane na konto.

Długo strasznie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce wszystko długo trwa :wink4: nie wazne jak długo ważne ze za 3 auta coś około 1200zł wpłynęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak człowiek nie zapłaci czegokolwiek państwu to jest ścigany bardziej niż morderca ale jak oni mają komuś oddać kasę to można się zesrać zanim się ją zobaczy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to juz jest

W kazdym bądz razie zadnych spraw sądowych nie trzeba zakłądać tak jak ktoś wcześniej pisał (przynajmniej u nas w Lesznie Wlkp) Poprostu idziesz, zanosisz wskazane przez nich flepy i czekasz za kapustą.

Proste jak jebanie :decayed: Przynajmniej dla mnie bo za wszystkim latał mój brat jak juz wcześniej pisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się dokładnie a na pewno wiele osób będzie ci wdzięcznych :)

no no ja już szukam papierów od co najmniej 5 samochodów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...