Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wydłużył się czas grzania świec - co to oznacza?


onsork

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem 2 tygodnie temu te świece BOSCH-a : http://allegro.pl/item824595777_swiece_zarowe_vw_audi_a3_a4_a6_passat_golf_tdi.html - i też się zastanawiałem, czy są oryginalne, mechanik po obejrzeniu powiedział, że tak... przy obecnych mrozach zachowują idealnie, aku podładowałem profilaktycznie przed mrozami i nie mam problemów z odpalaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rocki, ja własnie kupiłem BERU w IC takie jak wkleiłeś za 193zł. Troche mi było szkoda kasy ale cóż poradzić. Ciekawe czy te na allegro są made in germany ?

Do tego teraz nowy aku i żadna zima mi nei straszna będzie :D

Ale przynajmniej masz pewność! (a jakbyś wcześniej pomyślał to byś u mnie sporo oszczędził :wink4: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwazam ze tym z allegro nic nie dolega i grzeja bardzo dobrze, a wy dalej przeplacajcie w IC i placzcie,ze swiece prawie 200zl kosztowaly. swiece z allegro i sprawny akumulator i dzis na -16 po dwoch obrotach rozrusznika kreci normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewności nie masz czy to są ory, nie mówie że działać mogę gorzej ale np. krócej lub mieć większą awaryjność.

Nie ma nic za darmo.

Następnym razem muszę kupować u Roberta, tylko zakupy musze planować z wyprzedzeniem :D

A wcześniej ktoś pytał czy świece mają wpływ na silnik i inne podzespoły.

Wystarczy że powiem że świece jeszcze dogrzewają przez ok. 3 minuty aby silnik równiej i ciszej pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem nowy aku,z swiecami jest normalne ze dluzej grzeja,ale mam nowy aku no i jak odpaliłem go rano to tez silnik nierówno chodził niewim jaka moze byc przyczyna mysle ze swieca ale niejeste pewien,takze od akumulatora to napewno niejest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 tygodnie temu te świece BOSCH-a : http://allegro.pl/item824595777_swiece_zarowe_vw_audi_a3_a4_a6_passat_golf_tdi.html - i też się zastanawiałem, czy są oryginalne, mechanik po obejrzeniu powiedział, że tak... przy obecnych mrozach zachowują idealnie, aku podładowałem profilaktycznie przed mrozami i nie mam problemów z odpalaniem :)

widze ze swieczki zniknely momentalnie :] prosze jak pogoda napedza klientow :chytry:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewności nie masz czy to są ory, nie mówie że działać mogę gorzej ale np. krócej lub mieć większą awaryjność.

Nie ma nic za darmo.

Następnym razem muszę kupować u Roberta, tylko zakupy musze planować z wyprzedzeniem :D

A wcześniej ktoś pytał czy świece mają wpływ na silnik i inne podzespoły.

Wystarczy że powiem że świece jeszcze dogrzewają przez ok. 3 minuty aby silnik równiej i ciszej pracował.

nie musze miec pewnosci, wazne ze kosztowaly dwa razy taniej, a grzeja. opinie innych uzytkownikow sa tylko pozytywne. a to,ze te swiece jeszcze grzeja przez ok. 3 minuty to bzdura. dogrzewaja swiece owszem, ale nie te, tylko te dogrzewajace plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie wiem czy mam padnięte świece czy po prostu tak ma być.

pytanie numero uno: czy diesel w idealnym stanie (np.AFN)

ma palić przy -15 od strzała?

(szczególnie 200 tyś.km)

pytanie numero duo: czy jeżeli kręcę silnik z rana

i odnoszę wrażenie że odpalają po kolei kolejne cylindry w odstępach czasu

to oznacza, że poszczególne cylindry są niedogrzane przez świece?

ponieważ numero trio: nie chce mi się grzebać w garażu przy tej temperaturze i sprawdzać co jest grane ze świecami.

bo może numero QUATTRO :) :może w ogóle nie grzeją (!) i mam taką super kompresje że zapala bez świec(!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że ja też kupiłem te świece z allegro Beru za 20 zł za sztukę i nie ma żadnych problemów ostatnio -16 i zapalił tylko jak już jest taka temperatura to podgrzewam dwa razy świece ogólnie nie ma problemów a według mnie cena jest taka bo allegrowicze którzy sprzedają te świece kupują je hurtem mi w sklepie też powiedział 36 zł za szt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, łaski nie robią, bo przy -16 to odpalają moje ORY świece które mam od nowości.

A wracając do tego 3 minutowego dogrzewania, jak świeca ma 8000C na rozruchu to nic dziwnego że jeszcze dogrzewa przez jakiś czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za świece z allegro, wykręciłem moje (3 letnie wg ks. serwis.) i też mają napisy w poprzek, jak te które aktualnie wszyscy oficjalni!!! dystrybutorzy sprzedają, mogą grzać, mogą być nawet i lepsze ale na pewno nie jest to aktualnie oferowane ori Beru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...