Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Brak wskazań temp cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. A4 1.8T 150PS

Jak w temacie, zegar temp ani drgnie, silnik chodzi dobrze(nie przegrzewa się), ogrzewanie ok.

Gdzie/jak szukać przyczyny, czujnik temp, zegar?

Lokalizacja i jak sprawdzić.

Opublikowano

najpierw sprawdź jakie wskazania masz na klimatroniku, później do sprawdzenia termostat i czujnik temp. VAG-iem.

Opublikowano

Witam. A4 1.8T 150PS

Jak w temacie, zegar temp ani drgnie, silnik chodzi dobrze(nie przegrzewa się), ogrzewanie ok.

Gdzie/jak szukać przyczyny, czujnik temp, zegar?

Lokalizacja i jak sprawdzić.

czujnik temperatury,na bloku,z tylu silnika -zielone gniazdo :wink4:
Opublikowano

nie jest na bloku tylko na króćcu przykręconym z tyłu silnika

Opublikowano

nie jest na bloku tylko na króćcu przykręconym z tyłu silnika

no tak,nie wnikajmy w szczegoly-zielone gniazdo na pewno znajdzie :wink4:
Opublikowano

W silnikach ADR też jest w tym samym miejscu?. I czy muszę mieć kanał by go wymienić?

Z góry dzięki

Opublikowano

Witam....

shellby Jeśli robisz krótkie odcinki, np 4-5 km w jedną stronę nie przekraczając 3000 rpm na włączonym ogrzewaniu to niestety nie zauważysz na liczniku wzrostu temp silnika powyżej 60 st C, zwłaszcza, że na zewnątrz -14 stopni :-)

Moje autko wskazuje 90 po ok 8-9 km jazdy w tych warunkach, jeśli będzie to dla Ciebie jakąś wskazówką.

Zakładam oczywiście, że mam sprawny termostat i czujnik ;-)

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 18 Grudzień 2009, 08:37_________________________________________________

W silnikach ADR też jest w tym samym miejscu?. I czy muszę mieć kanał by go wymienić?

Z góry dzięki

Witam...

Z tyłu głowicy pod rurą dolotową między przepływomierzem a przepustnicą.

Kanał nie jest potrzebny.

Kruciec w którym zajdują się ( moim przypadku ) dwa czujniki:

- jeden czarny cztero pinowy wskazuje temp na deskę i temp. silnika do ECU

- niebieski wsazuje temp do klimatronika ( podejrzewam )

pozdrawiam

KKKC

Opublikowano
  • Autor

Czujnik znaleziony, wymieniony po wcześniejszej diagnozie Vagiem.

Wszystko już jest ok.

Dziękuję za pomoc.

Opublikowano

Podepnę się pod temat, bo też mam problem ze wskazaniami temp. w AEB.

Wymieniłem dzisiaj termostat. Wcześniej wskazania na desce, kan. 49 klimatronika i VAGu się pokrywały i auto miało temp. w najlepszym przypadku 75 st. Po wymianie termostatu zaczęły się kwiatki. Mianowicie, wskaźnik w zegarach pokazuje elegancko 90st., szybko się nagrzewa do tej temp. (pomimo dzisiejszej pogody -14st. na zewnątrz). Na kanale 49 klimatronika wskazania się wahają w zakresie 97-101st. Wcześniej nie było różnic między klimatronikiem a zegarami, a teraz jest cały czas. Na zegarach nie przekracza nawet na chwilę 90st. Ktoś wie co może być grane?

Opublikowano

wahają w zakresie 97-101st. Wcześniej nie było różnic między klimatronikiem a zegarami, a teraz jest cały czas. Na zegarach nie przekracza nawet na chwilę 90st. Ktoś wie co może być grane?

nic-tak ma byc-na desce zawsze pokaze 90,choc w rzeczywistosci bedzie wiecej :wink4:
Opublikowano

Ok, tym samym rodzi się pytanie czemu jest 100 st.?

Opublikowano

Ok, tym samym rodzi się pytanie czemu jest 100 st.?

bo jest inne cisnienie w silniku,niz na zewnatrz :wink4:
Opublikowano

nowy termostat może sie przycinac

100 stopni to nie zadna tragedia

wskaznik na blacie to dziadostwo

istotny jest VAG, tam masz własciwe wskazania

jaki masz czujnik od wody???

ori czy podróbę?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.