Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Niedziałające spryskiwacze


helios22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki oto problem nie działają mi spryskiwacze wszystkie tzn. lamp ,szyby przedniej i tylnej. Wie ktoś co może być powodem tej usterki? Po włączeniu spryskiwania wycieraczki działają ale nie spryskuje

PS czy do spryskiwaczy jest jedna pompka czy osobno do lamp a osobno do szyb??

podejrzewam silniczek bo coś go nie słychać. Usterka stała się po ostatnich mrozach i nawet po ogrzaniu samochodu spryskiwacze nie działają.

Mam zimowy płyn do spryskiwaczy więc chyba nic nie zamarzło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz radio i dobrze się wsłuchaj bo pompka pracuje relatywnie cicho. Mam ten sam problem, na codzeiń wszystko ok (jak jeżdże po mieście) a dziś jak ruszylem w trase do Torunia z wrocławia nagle okazało się że musiałem kupić odmrażacz za 11 zł na stacji i zjeżdżać co jakiś czas żeby spryskać szyby bo spryskiwacze nie działały. Okazało się że po dotarciu na miejsce i pozostawieniu auta na jakieś 30 min nagle spryskiwacze zaczęły działać. W międzyczasie dolałem 2 litry nowego płynu do -22 C i litr denaturatu. Ciepło rezeszło sie po komorze podczas postoju i rozmarzło. Podkreślam że mam płyn zimowy do -22 C. Spryskałem szyby wiele razy żeby do przewodów dostał się na pewno mocniejszy roztwór i na trsie znowu zamarzło więc po raz kolejny się zawiodłem.

Wniosek taki żeby kupować porządne koncentraty albo płyny do spryskiwaczy a nie padło ze stacji czy Tesco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz radio i dobrze się wsłuchaj bo pompka pracuje relatywnie cicho. Mam ten sam problem, na codzeiń wszystko ok (jak jeżdże po mieście) a dziś jak ruszylem w trase do Torunia z wrocławia nagle okazało się że musiałem kupić odmrażacz za 11 zł na stacji i zjeżdżać co jakiś czas żeby spryskać szyby bo spryskiwacze nie działały. Okazało się że po dotarciu na miejsce i pozostawieniu auta na jakieś 30 min nagle spryskiwacze zaczęły działać. W międzyczasie dolałem 2 litry nowego płynu do -22 C i litr denaturatu. Ciepło rezeszło sie po komorze podczas postoju i rozmarzło. Podkreślam że mam płyn zimowy do -22 C. Spryskałem szyby wiele razy żeby do przewodów dostał się na pewno mocniejszy roztwór i na trsie znowu zamarzło więc po raz kolejny się zawiodłem.

Wniosek taki żeby kupować porządne koncentraty albo płyny do spryskiwaczy a nie padło ze stacji czy Tesco.

masz absolutna racje...

zatkane dysze czy spryski nie dzialaja to sprawka plynu ja leje koncentrat Ori :) i wszystko smiga :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś który to bezpiecznik? (to nie 37)

Mam dokładnie ten sam problem :confused4:

Nawet jeśli by płyn zamarzł to pompka nie będzie działała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamarzło (przy -15 to co drugi płyn potrafi zamarznąć chociaż piszą -22) a będziesz męczył pompkę to wywali 37. Jeśli 37 jest sprawny to wstaw maszynę na noc do ogrzewanego garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze to przez spryskiwacze lamp. Nie schowaly sie do konca, chyba lod je zablokowal i moglo wywalic jakis bezpiecznik. Ale sprawdzalem je i wszystko wyglada ok

Generalnie, jeśli zamarznie płyn to pompka nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba zwrócić uwagę czy był dolewany płyn zimowy do letniego. Jeśli tak i zalaliście powyżej przewężenia w zbiorniku (dla niewtajemniczonych przypominam ze zbiornik sprysków składa się z dwóch części - dolnej dużej i małej górnej połączonych na takim przewężeniu) to płyn zimowy nie wymiesza wam się za bardzo albo wymiesza się w bardzo małym stopniu. Wtedy będzie cały czas zamarzać. Wiem to z autopsji. Dolałem zimowego płynu do letniego powyżej tego przewężenia i cały czas mi płyn zamarzał. Ja zeszło poniżej tego przewężenia to sie wymieszało ładnie i teraz to w ogóle nie zamarza. Tak samo jak będziecie do pełnego zbiornika sprysków dolewać denaturatu czy innych specyfików obniżających temp. zamarzania to nic wam to nie da bo ten rozmrażacz nie doleci do dolnej części zbiornika. Jedyne co można wtedy zrobić to wstawić fure do pomieszczenia gdzie jest dodatnia temp wypryskać płyn poniżej poziomu przewężenia. Potem dolać rozmrażacza pamiętając żeby stan napełnienia był poniżej przewężenia żeby się to w trakcie jazdy mogło dobrze wymieszać. Powinno wtedy zadziałać i niezamarzać.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po prostu odmarzły :decayed:

Zalałem Sonaxa bez rozrabiania z wodą i w połowie drogi do domu zaczęły spryski działać :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem obawy,że poszła pompka spryskiwaczy.Ale wczoraj wszystko odmarzło i działa.

Miałem nalany płyn z TESCO minus 17 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...