Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Głośna praca , problem z odpaleniem


cac

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi czy to forum jest zeby pomagac czy zeby uswiadamiac jaki przebieg ma auto ?

wlasnie dlatego zalozylem nowy post, bo w starym jeden z kolegow nie probowal pomoc tylko wmawial mi ze auto ma przejechane "milion" km ! Niech ma ale powinno chodzic jak audi a nie jak traktor , kumpel ma passata tez z afn'em ponad 450tys. na liczniku i chodzi normalnie...

Sprawdzilem samochod przed zakupem i wszystko wskazuje ze z przebiegiem nikt nie kombinowal - wiec darujcie sobie tego typu teksty ...

ps. wiem, ze nie ma zadnego ograniczenia odnosnie wlewania syntetyka do samochodu z duzym przebiegiem...

pytalem tylko czy jest szansa, ze to pomoze bo juz "troche" kasy na darmo wpakowalem ...

....temat dotyczy innego problemu....

Przepraszam cię kolego jeśli poczułeś się urażony moją sugestią na temat przebiegu. Faktycznie jeśli dane auto ma 100, 200 czy 500 tyś to już tego teraz nikt nie zmieni i jesli pojawił się problem to trzeba próbować szukać rozwiązania. Według mnie i konsultowałem to również z dwoma dobrymi mechanikami wymiana oleju na syntetyk absolutnie w takim przypadku nie pomoże. Napisał to również kolega rookie. Objawy które opisujsz wyżej wskazują albo na kąt wtrysku albo na problemy z samym silnikiem. Skoro wykluczasz kąt wtrysku to zostaje jeszcze to drugie. Jeśli się to potwierdzi to poczytaj o tym środku o którym pisałem na początku www.ceramizer.pl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od podstaw tzn. zmierzył ciśnienie na cylindrach. Czy zauważyłeś jakieś ubytki oleju w silniku ? Jakieś wycieki ? Wyczytałem gdzieś na innych forach że nieszczelność kolektorów lub ich pęknięcie może powodować głośniejszą pracę silnika i stukanie podobne do popychaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mlis nie ma za co przepraszac - doskonale zdaje sobie sprawe jak ludzie kombinuja z przebiegami ... Z drugiej strony jezeli ktos prosi o pomoc w danej spawie w miare mozliwosci trzeba mu pomoc a nie dolowac, czy wyszydzac... Tak, ze ja nie widze problemu ...

Wracajac do sedna wlasnie wrocilem od mechanika z ktorym bylem umowiony na "logowanie" ...

Facet ledwo podszedl do auta stweirdzil ze "strasznie klepie". wsiadl do srodka i jako pierwszy stwierdzil ze jest zdecydowanie za glosno... Inni mowili, ze kazdy diesel chodzi inaczej...

Logow niestety nie zrobil bo nie mial ze soba laptopa z ori vagiem... (po swietach zrobi dokladne) ale podpial kompa z polskim vagiem i od strzala powiedzial ze to bedzie jakis klin na wale czy na jakims kole ..., ze wartosc zadana kata znacznie rozni sie od faktycznej przy dodawaniu gazu wartosc zadana rosla a faktyczna malala i zaraz rosla albo tylko malala....

Po swietach odstawiam auto - sprawdzi tego klina i zmieni szklanki.

O wyniku "operacji" oczywiscie poinformuje.

ps. jak juz wszystko bedzie jak nalezy (mam nadzieje ze tak bedzie) bankowo doleje do oleju srodek ceratec z LM - ponoc rewelacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego mam ten sam problem, wlasnie rozebralem samochod i okazalo sie ze podczas rannego odpalania przy -16 stopniach przeskoczyl pasek lub klin scielo na wale - do tego jeszcze nie doszlem. dam znac dokladnie co sie stalo jutro, musze kupic rozrzad i przy okazji wymienic. pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie daj znac jak ogarniesz temat....

ja jestem umowiony z mechanikiem na wtorek po swietach...

ps. zastanawia mnie jednak czy w razie "kraksy" z klinem auto bedzie normalnie jezdzilo (przyspieszenie, szarpanie, kopcenie)

dzisiaj jak porzadnie rozgrzalem silnik chodzil nawet w miare jedynie przy przyspieszaniu slychac bylo to "charczace buuuuuuu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...