Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Czekac czy działać?


Armani85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam auto od soboty stoi nie odpalane poniewaz prawdopodobnie zamarzlo paliwo gdyz auto odpalalo i po 2 min gaslo a nastepnie wogole juz nie odpalało znajomy mechanik radzil wymienic filtr paliwa i spuscic rope z baku gdyz jest ona letnia i tutaj mam dylemat czy zrobic jak powiedzial czy poprostu poczekac bo i tak od jutra ma byc plusowa temp. tylko czy to odczekiwanie ma sens? wroci wszystko do normy zalozmy jutro gdy bedzie +6? czy poprostu zrobic jak powiedzial mechanik co radzicie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kolego poczekał... nie ma sensu czyścic baku... jedynie możesz spuścic wodę z filtra jak masz zawór spustowy... jak nie wymień na nowy filtr... udaj się na stacje i dolej zimowe paliwko... mi rakietka stała od piątku... akumulator się zesrał przy takich temp... pozdro... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolalem 50ml jakiegos uszlachetniacza do ropy cos ala denaturat bo nim podjezdzal hehe tak na wszelki wypadek powie mi ktos gdzie znajduje sie ten filtr i jak go zdemontowac ? chcialbym to sam zrobic bo pobliscy mechanicy kasuja rowno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej do tego co masz w zbiorniku ze 3 litry benzynki bezołowiowej i do pełna ON-u.

Wymień filtr paliwa i powinno śmigać.

A z tego garażu to go wyprowadź, to się na dworze rozgrzeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pod chmurka jest... do garażu nie wejdzie bo moto stoi i tym sposobem papcio swoje clio garażuje... i tak po 3 dniach i temp ok-18 ...zawitało do mnie 3.0 tdi i z kabli moja odpaliła ... też myslałem ze paliwo zamarzło ale po kilku kręceniu odpalił... bym wczesniej coś działał ale prostownik mi się zesrał.... armani daj znac jak odpalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że dolewanie PB do ON znacznie wysusza ON co może przyśpieszać zużywanie pomp wtryskowych (zwłaszcza czułych VP-44) lub pompowtryskiwaczy :decayed:

Tylko grzany garaż. Jedna farelka pod zbiornik żeby po przwodach też dmuchało, dróga pod maskę, mowy filterek zalany ropą z depresatorem i po problemie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB do ON to już nawet w ciężarówkach się nie leje a ty chcesz do audika wlać :polew: :polew: :polew: jest tyle środków na rynku że nie ma co kombinować. Po drugie skąd ty wziąłeś letnie paliwo o tej porze roku :decayed: na stacjach od 3 miesięcy najpierw przejściowe potem zimowe było. Co do denaturatu to leje się go po to żeby w baku nie było wody bo to jedyny produkt który się z nią łączy ale dodaje się ją do benzyniaków i przed zimą do diesla nie słyszałem żeby ktoś denaturat lał :gwizdanie:. Ale do rzeczy jeśli już nie możecie odpalić i to wina paliwa to dolewanie żadnych magicznych produktów nie pomorze tylko wymiana filtra na nowy ciepły garaż wlanie do baku desepratora i zalanie porządnym paliwem po takim zabiegu problem zniknie i furka odpali. A tak na marginesie jeżdżę dieslami już bardzo długo i nigdy paliwo mi nie zamarzło ale oczywiście przed zimą zmiana filtra na nowy, dodanie czegoś do baku na zimę i doładowanie aku takie zabiegi zawsze działają i ani razu autko nie odmówiło mi posłuszeństwa :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...