Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Problem z uruchomieniem zimnego silnika


CyRoL

Rekomendowane odpowiedzi

kąt powinien być ustawiony w zakresie -2+2 stopnie , w jakim celu jest przyspieszenie do 4 ?

napisalem o 4, a nie do 4.

i pomylilem sie .... (poniewaz kat masz przyspieszony, a nie opozniony, jak mi sie wydawalo)

kolega bish - kopt chyba rowniez sie pomylil, poniewaz kat powinien sie zawierac w przedziale -4 do 0 (a nie -2 do +2)

tym razem bez (mam nadzieje) pomylki: kat powinienes opoznic o 6 stopni (do wartosci z podanego powyzej przedzialu, najlepiej ustawic w okolicach -1..) i, niemal na pewno, wyeliminuje to blad 550 ze sterownika silnika.

CyRoL

wedlug mojej wiedzy nie jest mozliwe dokladne ustawienie kata poczatku wtrysku bez vag'a, vcds,a czy innego, podobnego.

Lecz jednoczesnie mozliwe jest, uzywajac blokad, ze podczas wymiany rozrzadu niczego sie nie przestawi (wiec nie ma co ustawiac).

U Ciebie widac ze kat poczatku wtrysku jest za wczesny (stad 550) i zmieniony w porownaniu do poprzedniego o ponad 6 stopni (jezeli mi sie cyferki nie poplataly).

z ciekawosci: wstawisz jeszcze log 013 i 014 ? (statycznie, na rozgrzanym motorze)

wlasciwie ustawic kat poczatku wtrysku nie jest jakas gigantyczna filozofia. Moze zawitasz kiedys na spocik w Krakowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety, kąt wtrysku ustawiłem, esp sie nie zapala, ale po nocy nadal ciężko pali :( już nie mam pojęcia co to może być :kwasny:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2010, 13:03_________________________________________________hej, dodaje filmik z rozruchu, może to pomoże. Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak zapala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jak odpalasz to jakiś dymek puszcza??

Może paliwko się cofa... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, puszcza delikatnie biały dymek, tylko raczej już cofanie paliwa wykluczam, bo zrobiłem wszystko co się dało w tej kwestii. Mam obawy, że mogą to być wtryski, ale na razie nie mam ochoty rozbierać ;/ Po zapalaniu, działa super, jezdzi się świetnie, Im chłodniej tym gorzej pali ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, puszcza delikatnie biały dymek, tylko raczej już cofanie paliwa wykluczam, bo zrobiłem wszystko co się dało w tej kwestii. Mam obawy, że mogą to być wtryski, ale na razie nie mam ochoty rozbierać ;/ Po zapalaniu, działa super, jezdzi się świetnie, Im chłodniej tym gorzej pali ;/

A spróbuj przekluczyć raz stacyjke póżniej w pozycji stop i drugi raz przekluczyc i w tedy odpalic.....U mnie jak było zimno to pomagało.

I zalej go STP ;) U mnie po tej pielęgnacji niunia odpala bezproblemowo.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jestem w trakcie testowania stp. Dziś jeszcze przestawiłem kąt na 1 ATDC, bo to podobno najlepsza wartość. Ogólnie do -10 pali od kopa, tylko jak widać na filmiku, tak się zbiera, aby odpalić. Spróbuje przetestować twój sposób. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...