Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wszystko było pięknie aż do dziś Awaria Turbo i chyba Skrzyni Tiptronic


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

czytam czytam i niestety ale nie spostrzegłem żadnych namiarów na szpeców którzy naprawiają lub ewentualnie oferują do sprzedarzy sprawne skrzynie automatyczne- naprawde teraz tylko to biore pod uwagę. Jakbyś miał jakiś namiar na kogoś pewnego ze skrzynią to daj znac- będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ludzie zawsze sie wyrywaja i chca wymieniac cale skrzynie zanim zapadnie diagnoza...

kupisz skrzynie i co, nie wymienisz nawet oleju? zaufasz komus ze jest wymieniony i ze skrzynia po remoncie??

juz widze jak sie pala do uznania gwarancji...

niech rozbiora Twoja skrzynie i wtedy podejmij decyzje. chociaz bedziesz wiedzial co jest zrobione... to ze ktos sie zapiera ze skrzynia jest sprawna jeszcze niczego nie gwarantuje. swoja droga jak slysze Twoje oburzenie na handlarza ktory sie zapieral ze auto jest tiptop to tylko pozostaje sie usmiechnac.. a co mial Ci powiedziec? ze nie wie? albo ze zreanimowal skrzynie na chwile??

powiedzial to co chciales uslyszec zeby kupic auto . ot co. z tego zyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ludzie zawsze sie wyrywaja i chca wymieniac cale skrzynie zanim zapadnie diagnoza...

kupisz skrzynie i co, nie wymienisz nawet oleju? zaufasz komus ze jst wymieniony i ze skryznia po remoncie??

juz widze jak sie pala do uznania gwarancji...

niech rozbiora Twoja skrzynie i wtedy podejmij decyzje. chociaz bedziesz wiedzial co jest zrobione... to ze ktos sie zapiera ze skrzynia jest sprawna jeszcze niczego nie gwarantuje. swoja droga jak slysze Twoje oburzenie na handlarza ktory sie zapieral ze auto jest tiptop to tylko pozostaje sie usmiechnac.. a co mial Ci powiedziec? ze nie wie? albo ze zreanimowal skrzynie na chwile??

powiedzial to co chciales uslyszec zeby kupic auto . ot co. z tego zyje...

i słusznie :good:

tak to jest jeżeli się kupuje auto "w ciemno" nie mając o tym kompletnego pojęcia... wziąłbyś kogoś oblatanego w temacie.. vaga pod pachę i prześwietliło by się kompletnie... to już nie są czasy gdzie samochód nabywamy "na oko"... ok rozumiem zaufałeś itd... ale to Polska kolego :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to moj błąd ze dałem się tak zrobic- no cóż. Chyba zbyt uwieżyłem w uczciwość tego gościa. No cóż. Teraz trzeba działać i uruchomić w końcu samochod. Co do decyzji w sprawie kupna skrzyni- powiem tak, jutro będe dzwonił a jak sie uda to pojade do krakowa do gościa ktory robi skrzynie automatyczne i spróbuje się dowiedzieć chociaż ile kosztuje remont takowej u niego. Jesli powie ze ponad 3 tyś to chyba zrezygnuje. Juz słyszałem ze za samo wyjęcie skrzyni i jej zamontowanie krzyczy soboie ok 1000 zł. Łatwo obliczyć że za wszystko musiałbym dać ok 4000 tys. Jeśli zaś remont nie przekroczy 3000 tyś to wchodze w to i przywoże mu skrzynie. Mechanikowi który ją wyjął i wloży spowrotem musze dać 500 zł. Wiec max 3500zł wyszło by mnie wtedy. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale nie robie sobie nadzieii że bedzie dobrze. A jak wy myślicie ile może kosztowaćmnie remont całej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu remont CAŁEJ?

jak cos sie zepsuje w silniku to pytasz ile kosztuje REMONT CLAEGO SILNIKA>? czy diagnozujesz i usuwasz usterke...

oslabia mnie to rozumowanie ze skrzynia to jakies zaczarowane pudelko ktore jak sie zepsuje to albo trzeba wymienic albo wyremontowac w calosci bo sklada sie z tysiecy magicznych zaklec. :wallbash: :wallbash:

stara skrzynie musisz wymontowac i tak, i zalozyc nowa albo stara... wiec ten koszt bedzie identyko. chyba jak kupisz uzywke to olej tez wymienisz wiec ten koszt tez jest taki sam... za 1200 to u nas licza wyyjecie skrzyni, rozebranie/zlozenie i montaz... i to jest KOSZT NAPRAWY,. a teraz ejst wazne co sie zepsulo i ile bedzie kosztowac. nie sadze zeby cesci mialy wyjsci wiecej niz 500- 800 zł... zreszta jak mozesz pytac o koszty jak nie wiesz CO jest do wymiany... do tego komplet uszczelek i uszczlniaczy - pewnie kolo 300, 400 zło ... i masz poskladna skrzynie i wiesz co masz bo wszystko zostalo obejrzane i pomierzone.

jeZeli robi to fachowiec.

a tak mozesz kupic gniota gorszego od tego co masz. bo chyba nie wmowisz sobie ze ktos sprzeaje wyremontowana skrzynie ponizej kosztow remontu... widze ze jestes zaiwny ale chyba nie az tak, co? i nie dasz sobie wmowic ze akurat ten egzemplarz skrzyni pochodzi od starszej pani co prawie nie uzywla auta i wymieniala olej co pol roku i dlatego jest najlepsza na swiece.

zreszta chyab sie powtarzam i staram sie wyjasnic ze to tylko urzadzenie mechaniczne i cos nalezy naprawic , ale Ty dalej swoje iwec nie ma sensu chyba sie produkowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega wyzej dobrze prawi...Adriano posluchaj sie Tym razem kolegow to moze lepiej na tym wyjdziesz...zrobiles blad z tym poczatkowym mechanikiem to nie powtarzaj go teraz...czekasz juz tyle to i znajdziesz cieprliwosc aby dokladnie zbadac co jest ze skrzynia...ja wiem ze najlatwiej kupic inna i wymieniec...ale jak zbadasz dobrze temat to mozesz zaoszczedzic pare stowek albo nawet dwa tysia... nie badz w goracej wodzie kapany... pewnie Cie juz nosi zeby wsiasc i smigac autem... ale naprawde cierpliwosci...

chetnie bym Ci pomogl z mechanikiem od skrzyni bo o takowego pytales...ale niestety nie znam w tym rejonie nikogo takiego... czasami to forum jest malo pomocne...ludzie przewaznie krzycza zaraz uzyj szukajki a czesto jest tak ze dokladnie nie ma informacji ktorej szukamy...o i wot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a więc tak. Dziś samochod został zabrany i lawetą przewieziony do:

http://www.asbpalka.eu/kontakt.html

Są to fachowcy w dziedzinie skrzyń automatycznych tak więc niech walczą z moją. Jak zapewniali mnie telefonicznie naprawa nie przekroczy 3500 tyś a i gwarancja jest na 6 miesięcy. Mam nadzieje że źle nie bedzie. A mozę ktoś korzystał z usług tego serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie korzystalem ale spotkalem sie z dobra opinia na ich temat.

wazne zebys nie dal sie zbyc .. panie to bedzie 3500 i bedzie git.

tylko pomeczyl ich troche o to co jest uszkodzone, ile kosztuja czesci ( i jaie) a ile robocizna, co wymieniaja ponad to co zepsute(bo moze warto akurat cos odswiezyc zeby skrzynka pochodzila dluzej). zapowiedz sie ze wpadniesz obejrzec rozebrana skrzynie... chocby z ciekawosci obejrzysz ;0 a bedziesz wiedzial czy faktycznie wszystko rozebrali i sprawdzili.

pewnie to dobry serwis , ale 90% firm od automatow zeruje na ludzkiej niewiedzy i strachu przed rozbieraniem automata. rzucaja cene za ktora powinni praktycznie zregenerowac skrzynie a potem okazuje sie ze tylko cos malego sie posypalo. naprawiaja tylko to ale cena sie nie zmienia...

tak tylko uczulam bo widze ze strasznie ufny jestes. to sie ceni, ale jak chcesz miec dobrze, terminowo i za odpowiednia kase zrobione to musisz dopilnowac remontu.,. niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dosłownie godzine temu otrzymałem telefon od serwisu z wiadomością że samochód pozytywnie przeszedł godzinny test na trasie i jutro mogę go odbierać. Co do kontroli rozebranej skrzyni i sumienności tych pracowników niestety nie ma juz takiej możliwości. Mogę powiedziec tylko tyle że przy odbiorze otrzymuję szczegółowy opis usterki, wykaz zamontowanych części z ich cenami no i w pudełku elementy ktore zostaly wymienione. A co do naprawy całkowity jej koszt wyniósł 3000 tys złotych. Jak coś to jutro postaram sie opisać co mi wymienili i ile to kosztowało a Wy się wypowiedzcie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dosłownie godzine temu otrzymałem telefon od serwisu z wiadomością że samochód pozytywnie przeszedł godzinny test na trasie i jutro mogę go odbierać. Co do kontroli rozebranej skrzyni i sumienności tych pracowników niestety nie ma juz takiej możliwości. Mogę powiedziec tylko tyle że przy odbiorze otrzymuję szczegółowy opis usterki, wykaz zamontowanych części z ich cenami no i w pudełku elementy ktore zostaly wymienione. A co do naprawy całkowity jej koszt wyniósł 3000 tys złotych. Jak coś to jutro postaram sie opisać co mi wymienili i ile to kosztowało a Wy się wypowiedzcie. Pozdro

chęnie się dowiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie Twoim szczesciem. jednak w ciagu jednego dnia nie widze szansy na montaz/demontaz skrzyni. samo wyjecie jej z auta i montaz to kupa roboty a rozebranie w celu remontu , jak to okreslili calkowicie zmielonej skrzyni , to na bank wiecej niz jeden dzionek.

ciekawy jestem tej wyceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie Twoim szczesciem. jednak w ciagu jednego dnia nie widze szansy na montaz/demontaz skrzyni. samo wyjecie jej z auta i montaz to kupa roboty a rozebranie w celu remontu , jak to okreslili calkowicie zmielonej skrzyni , to na bank wiecej niz jeden dzionek.

ciekawy jestem tej wyceny...

uśmiechając się pod nosem to samo pomyślałem :decayed:

wydaje mi się że była jakaś pierdołka.. zrobili na szybko a teraz dostaniesz worek tajli z innego tipa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nawet mnie nie denerwójcie :kwasny:. Zrobie szczególowe rozpytanie tych mechesów. Zobacze co powiedzą. A co do tego czasu to podobno w jednym palcu mają te skrzynie i nic ich nie jest w stanie zaskoczyć. Tak wiec jak to mi powiedzieli albo remontująobecną albo wsadzająswojąjuzwcześniej regenerowaną. Samochód robili od godziny 8:00 do 18:00 i w tym podobno godzina jazdy. Jutro jeszcze raz każe wjechać nim na kanał zeby upewnic sieczy nie ma wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nawet mnie nie denerwójcie :kwasny:. Zrobie szczególowe rozpytanie tych mechesów. Zobacze co powiedzą. A co do tego czasu to podobno w jednym palcu mają te skrzynie i nic ich nie jest w stanie zaskoczyć. Tak wiec jak to mi powiedzieli albo remontująobecną albo wsadzająswojąjuzwcześniej regenerowaną. Samochód robili od godziny 8:00 do 18:00 i w tym podobno godzina jazdy. Jutro jeszcze raz każe wjechać nim na kanał zeby upewnic sieczy nie ma wycieków.

byłeś tam i widziałeś to? :cool1:

kolego z całym szacunkiem ale mam znajomych mechaników z każdej dziedziny i wiem co w PL jest na porządku dziennym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to wogle za maniery ze albo remontuja, albo wsadzaja inna.

to chyba cos nie hallo.

skrzynie powinni rozebrac, zawolac Ciebie - pokazac to i to jest rozwalone (uwierz ze widac golym okiem) i podejmujesz decyzje czy robic czy wymienic.

nie wyobrazam sobie zeby bez ustalania kto wymienil mi np silnik albo skrzynie.

ciekawe tez ze skoro to taki super serwis to pewnie maja duzo klientow. a tu nagle rzucili wszystko z dnia na dzien i 10 godzin przekladali Twoja skrzynie. znaczy 9 bo godzine testowali. ja rozumiem ze maja w maly palcu ale samo ogladanie czesci zajmuje sporo czasu zeby stwierdzic ktore elementy sa wypracowane.

sorki ze tak Ci mace w glowie ale akurat "dzieki" awarii mojej skrzyni poznalem pierwszy raz w zyciu fachowca od automatow ktory malo ze ma potezna wiedze to jeszcze nie robi ludzi w wała i traktuje jego podejscie jako wyznacznik prawidlowej naprawy.

wcale nie zaplacilem mniej ale mogel nawet stac i patrzec co ejst rozbierane, co sie wysypalo a jak cos trzebabylo wymienic bo wynikalo to z naprawy to zostalem o tym poinformowany PRZED faktem zakupu czesci.

mam tez rozumiec ze ta Twoja firma posiada na stanie komplet wszelkich czesci potrzebnych do naprawy dowolnej skrzyni. bo to ze znaja Twoja na wylot to nie znaczy jeszcze ze to jedyny model ktory robia, prawda?

smiem twierdzic ze szanujacy sie warsztat po otwarciu skrzyni nie pozwoli na jazdy testowe przez godzine bo olej powinien sie rozporwadzic na cieplej skrzyni a ustalic poziom oleju nalezy na zimnej skrzyni wiec testy powinny odbys sie dopeiro rano, jezeli faktycznie bylo cos remontowane.

niestety widze tylko takie opcje, nie wiem ktora bardziej optymistyczna.

1. byla to totalna pier**la, czujniki jakeis czy cos. zostalo to naprawione a Ty otrzyasz ywklad jak duzo musieli sie napracowac.

2. skrzyni nawet nie ogladali, tylko wyjeli Twoja a wlozyli inna, bo widzieli ze sie uceiszyles ze naprawa zamknie sie w 3tys. dzieki temu Ty nie wiesz co msz a oni sobie Twoja skrzynie spokojnie naprawia i zamontuja nastepnemu ;]

3 moze wcale nie padla skrzynia tylko konwereter i to byloby mozliwe i kosztowo i czasowo...

4 kolesie remontuja skrzynie szybicej i dokladniej niz mechanicy w rajdowkach WRX. - powinni miec tylu kleintow ze czekalbys miesiac na naprawe..

wiem ze pewnie troche przewrazliwieni jestesmy ale tak jak kolega SoMeS zauwazyl, jakbys posiedzial troche w jakims warsztacie to bys niestety zrozumial jak dziala 90% mechanikow w tym kraju - analogicznie do handlarza tkory sprzedal Ci fure...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to wogle za maniery ze albo remontuja, albo wsadzaja inna.

to chyba cos nie hallo.

skrzynie powinni rozebrac, zawolac Ciebie - pokazac to i to jest rozwalone (uwierz ze widac golym okiem) i podejmujesz decyzje czy robic czy wymienic.

nie wyobrazam sobie zeby bez ustalania kto wymienil mi np silnik albo skrzynie.

ciekawe tez ze skoro to taki super serwis to pewnie maja duzo klientow. a tu nagle rzucili wszystko z dnia na dzien i 10 godzin przekladali Twoja skrzynie. znaczy 9 bo godzine testowali. ja rozumiem ze maja w maly palcu ale samo ogladanie czesci zajmuje sporo czasu zeby stwierdzic ktore elementy sa wypracowane.

sorki ze tak Ci mace w glowie ale akurat "dzieki" awarii mojej skrzyni poznalem pierwszy raz w zyciu fachowca od automatow ktory malo ze ma potezna wiedze to jeszcze nie robi ludzi w wała i traktuje jego podejscie jako wyznacznik prawidlowej naprawy.

wcale nie zaplacilem mniej ale mogel nawet stac i patrzec co ejst rozbierane, co sie wysypalo a jak cos trzebabylo wymienic bo wynikalo to z naprawy to zostalem o tym poinformowany PRZED faktem zakupu czesci.

mam tez rozumiec ze ta Twoja firma posiada na stanie komplet wszelkich czesci potrzebnych do naprawy dowolnej skrzyni. bo to ze znaja Twoja na wylot to nie znaczy jeszcze ze to jedyny model ktory robia, prawda?

smiem twierdzic ze szanujacy sie warsztat po otwarciu skrzyni nie pozwoli na jazdy testowe przez godzine bo olej powinien sie rozporwadzic na cieplej skrzyni a ustalic poziom oleju nalezy na zimnej skrzyni wiec testy powinny odbys sie dopeiro rano, jezeli faktycznie bylo cos remontowane.

niestety widze tylko takie opcje, nie wiem ktora bardziej optymistyczna.

1. byla to totalna pier**la, czujniki jakeis czy cos. zostalo to naprawione a Ty otrzyasz ywklad jak duzo musieli sie napracowac.

2. skrzyni nawet nie ogladali, tylko wyjeli Twoja a wlozyli inna, bo widzieli ze sie uceiszyles ze naprawa zamknie sie w 3tys. dzieki temu Ty nie wiesz co msz a oni sobie Twoja skrzynie spokojnie naprawia i zamontuja nastepnemu ;]

3 moze wcale nie padla skrzynia tylko konwereter i to byloby mozliwe i kosztowo i czasowo...

4 kolesie remontuja skrzynie szybicej i dokladniej niz mechanicy w rajdowkach WRX. - powinni miec tylu kleintow ze czekalbys miesiac na naprawe..

wiem ze pewnie troche przewrazliwieni jestesmy ale tak jak kolega SoMeS zauwazyl, jakbys posiedzial troche w jakims warsztacie to bys niestety zrozumial jak dziala 90% mechanikow w tym kraju - analogicznie do handlarza tkory sprzedal Ci fure...

dokładnie o tym samym mówiłem tylko w skrócie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaj raport sam jestem ciekaw...troche zle podszedles z psychologicznego punktu...jezeli przystales do 3500pln i jakos im to zasugerowales, ze wiecej nie dasz albo nie masz przeznaczone to oni...aha moze 3500 to wezmiemy 3000 zeby nie bylo... to sa ludzie to są mechanicy i są przewidywalni...taka jest ich polska mentalność...

sprawdz koszt czesci...wtedy zreszta zobaczysz ile kosztuje u nich takowa usluga...najlepiej popros o fakture...czasami faktura rowna sie bonus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...