Jump to content
IGNORED

[A4 B6 AWX] Problem z zegarami ??? a jak nie z nimi to z czym ??


alvaro
 Share

Recommended Posts

zawsze tankowałem na Neste więc problemem było zatankować centralnie do pełna, jako że Neste miało jakąś przerwę techniczną w momencie gdy chciałem zatankować pojechałem na Orlen. Na rezerwie zrobiłem może ze 30km. Zatankowałem około 62 litrów (czyli na maxa do pełna) skasowałem wszystkie wskaźniki na FISie i licznik kilometrów. I oto mój problem :

po przejechaniu 8 km (z włączoną klimą bo jak tu nie jeździć z klimą jak na dworzu 31 st) FIS pokazuje średnie spalanie 6l/100 km a zasięg tylko 710 km czy to normalne ?? jeśli nie to co się zj**... ( z tych parametrów powinno pokazywać 1000 km no nie ?? - 6 l śr spalanie i ponad 60 litrów w zbiorniku)

Link to comment
Share on other sites

wlałeś paliwa do odbicia? może dystrybutor podkręcony!?

Link to comment
Share on other sites

odbijało nawet ze 2 razy ale już jest luz zrobiłem z 60 km i pokazuje teraz prawie 900 km zastanawiam się tylko dlaczego tak długo mu zeszło obliczenie bardziej realnego zasięgu ?? mogło być to spowodowane kilkukrotnym resetowaniem zegarów (podczas prób uruchomienia navi ma zegarach...) ??

Link to comment
Share on other sites

Łukasz, ale komputer to przelicza tak dosyć cwano... Jak depniesz, to Ci obniży zasięg.

Choć 6l/100 sugeruje, że nie było deptania i powinien dać około 900km....

Ale taki jednorazowy test może być niemiarodajny, podejrzewam ze jakbyś wyskoczył gdzieś w trasę i spokojnie jechał, to zasięg by się od razu powiększył.

Bo ja tam już naprawdę różne wartości widziałem :) 800km to chyba najmniej, w weekend imałem trasę i zatankowałem bak, pokazało zasięg prawie 1100km (choć tyle i tak nie będzie).

Jak włącza się rezerwa to mi pokazuje różne wartości 80, 100km... Także już to sugeruje, że komp różnie to przelicza.

Się nie stresuj ;) Pojeździj, popatrz... Zobacz ile możesz zrobić na rezerwie (według kompa).

Link to comment
Share on other sites

Niestety w Audi jest to normalka bo komputer odczyty robi z ostatnich 300 metrów i wylicza średnie spalanie. Można to sprawdzic!!! Wynik byłby jeszcze gorszy kiedy np. bezpośrednio przed albo zaraz po zatankowaniiu jechalibyśmy na wstecznym biegu. Tak jak kolega pre pl wcześniej nam napisła. Alvaroalvaro78 nie stresuj się tym i śmigaj do bólu. Pozdro :a4fan:

Link to comment
Share on other sites

Przemas wg kompa na rezerwie to tak jak piszesz 80-100km, ździwiło mnie po prostu to tę przy pełnym baku i śr spalaniu pokazał tak małą wartość ale teraz już jest ok machnąłem wczoraj koło 120 km i zasięg pokazuje koło 850km zastanawia minie tylko czemu mu tak długo to zeszło...

Link to comment
Share on other sites

Auto koryguje na bierząco zasięg. Dziwne 30 km i zalanie 62 litrów, nie wiem ile ma bak w B6 ale jeśli z rezery ubyło ci 5 litrów (cała rezserwa ok. 7 litrów) to dla tych 30km spalanie wyszło ponad 16 litrów!!!/100km - mało prawdopodobne.

Wczoraj lałem full i po przejechaniu na rezerwie 50km weszło 57 w tym ze 3 razy odpowietrzyłem.

Alvaro po ile w krzyżackim grodzie paliwko bo u nas na neste 3,44zł a tak trąbili ostnio że paliwo idzie do góry.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...