Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdzie zamontować CB radio?


Gość mateoos

Rekomendowane odpowiedzi

3-7km realne

Przy 200 MLka trzymała się u mnie na dachu, tylko nie podałeś jaki rozmiar magnesu ma ta ML bo były dwa, mniejszy i większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prędkością to różnie. Gdybyś pomykał autostradą to nie ma żadnego problemu, ale jak mijasz się np z tirem to jego podmuch musisz dodać do prędkości z którą jedziesz :) Generalnie myślę, że 140-150 spokojnie możesz śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no słuchaj to 110 to jest tak asekuracyjnie bardzo. Poczytaj sobie forum o CB, chłopaki lecieli z MLką nawet 230 i się trzymała na dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to gites a takie pytanko jeszcze kabel puściłem do bagażnika ale bagażnik go przytrzaskuje bo inaczej nie da rady i teraz tak nie porobi się coś z kablem bo dłuższym otwieraniu i zamykaniu bagażnika? dodam ze kabel przylega do gumy i metal docika go do gumy prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam przez bagażnik, w poprzednim aucie przez rok mi się nic z kablem nie stało. Także spoko - powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetrze się, standard, u mnie wywaliłem już dwa kable, tyle że ja mam na klapie na dzwonku więc kabel wymienny za parę zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pesik87 ale ja widzę że kabel od anteny nie masz pod wykładziną z tego co widzę a jak ci z tylnej kanapy wychodzi przeciez jak idzie to go widać w środku tak?

kabel jest tylko przy radyjku widoczny.. potem chowa sie w tunelu.. i w tunelu wchodzi pod wykladzine.. i dopiero wychodzi w bagazniku(w sumie pod kanapa tylna ale tam juz nie daleko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja umieściłem radyjko w mojej audi tak jak na zdjęciu

DSC_1020.jpg

tylko w moim avancie kabel pociągnąłem przy podsufitce pod odginaną listwa

DSC_1028.jpg

i mam problem tylko przy uszczelce bagażnika, mianowicie kabel trochę odcisnął uszczelke i podczas deszczu trochę przechodzą kropelki i nie wiem jak przeprowadzić ten kabel na zewnątrz :/

DSC_1027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha

a odpowie ktoś na to co pisałem:

co zauważyłem to jak bagażnik jest dłużej zamknięty to robią się takie leciutkie dwa wciśnięcia leciutkie prosze o odp[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2011, 18:17_________________________________________________panowie dla pewności możecie mi na to odpowiedziec? prosiłbym bardzo

czy warto ściągac na noc magnes z klapy bagażnika?i co ile trzeba magnes ścigac i przecierac by wilgoci nie było?i po zdjęciu magnesu od nowa trzeba stroic antene?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie ściągam magnesu, jeśli stawiasz w tym samym miejscu w którym stał to nie musisz stroić

szczerze to nie wiem o co Ci chodzi w tej wypowiedzi

"co zauważyłem to jak bagażnik jest dłużej zamknięty to robią się takie leciutkie dwa wciśnięcia leciutkie prosze o odp"

w którym miejscu się to tworzy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pokazuje:

http://imageshack.us/photo/my-images/37/aaaaaaakc.jpg/

na zdjęciu tego dobrze nie widać ale to jest coś takiego,że jak klapa przytrzaskuje kabel to tam się leciutkie wgniecienie robi i boje się czy to bardziej się nie będzie robić

ale wogule magnesu nie ściągasz? a jak przecierasz tam gdzie jest magnes np żeby wilgoci nie było? bo boje się że jak mi zestroją antenę i ściągnę magnes to już ten swr będzie gorszy a będę musiał nieraz ściągać magnes by przetrzeć to miejsce gdzie on jest co ty na to? proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co raz na tydzień jak (to takie minimum) myję samochód to zdejmuje i przecieram dokładnie gumę od magnesu do sucha i stawiam na nowo, nie martw się napewno nie stracisz właściwości odbiorczo-nadawczych jeśli postawisz znowu na to samo miejsce antene, a o te wgniecenia się nie martw, to normalne jak przewód się styka z uszczelkami i ruchomymi elementami nadwozia zobacz na moich zdjęciach konkretnie na 3 jak kabel jest pościskany to normalne.

Nie martw się i używaj CB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki uspokoiłeś mnie dzięki Ci

a tutaj dwie prowizoryczne fotki jak to będzie wyglądało u mnie:

tak idzie kabel oparcia nie widać ale też idzie po środku i górą koło światła stop do bagażnika:

http://imageshack.us/photo/my-images/843/zs1j.jpg/

a tutaj gdzie radio będzie,będzie ono pod skosem wtedy lepszy zasięg do niego mam i widoczniejszy będzie dla mnie bardziej:

http://imageshack.us/photo/my-images/855/36498689.jpg/

a tutaj jak wygląda ta podstawka,i ten kabel też jest lekko przygnieciony to nic się nie będzie dziać? bo tutaj w tym temacie ktoś pisał,że się przetrze co o tym sądzisz?

http://imageshack.us/photo/my-images/834/33841553.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...