Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdzie zamontować CB radio?


Gość mateoos

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki a wiesz może do czego to jest?

http://imageshack.us/photo/my-images/30/tthq.jpg/

w sklepie jak kupywałem radio koleś mi to dodał powiedział jakoś tak,że po co będę wyciągał cały kabel z radiem jak go będę chciał wyjąc czy coś takiego heh mam to i nie wiem do czego to jest a na dodatek jak to się montuje na kablu wiesz może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykła kostka,a sprzedawcy chodziło o to ze jak np. poprowadzisz kable od akumulatora do wewnątrz samochodu to połączysz sobie za pomocą tej kostki kabelki z radia i jak będziesz chciał wyjąć radio to nie z całym kablem tylko w prosty sposób odepniesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych co wkładali radio w boczną kieszonke przy kierownicy, zamontowałem tam na stałe stabo, lecz nie jest w zaden sposób przymocowane, noi w trakcie przyśpieszania potrafi wypasć, myślałęm zeby podciać z tyłu "sufit" w tej pułeczce i wcisnać dalej złapac na srubke z jednej strony, robił ktos moze tak?? bo w obecnym polozeniu zawadzam o wtyk gruchy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcisnalem pod radio kawalek gumy. Nie widac go, a radio siedzi penwnie i zawsze bezproblemowo moge je wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest mianowicie do podlaczenia przewodu zasilającego od CB radia, jezeli montujemy je w tej "półeczce" przy lewej stronie , gdzie mozemy sie podpiąć do 12V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję właśnie przed zakupem CB. Chciałbym wcisnąć radio na półkę pod kierownicą. Jakie modele i producentów polecacie na to miejsce? Chciałbym wiedzieć czego szukać, by móc bez przeróbek cieszyć się z CB. Miejsce od strony pasażera odpada. Tak samo podłokietnik nie pasuje, bo nie znajdę wystarczająco miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja umieściłem radyjko w mojej audi tak jak na zdjęciu

DSC_1020.jpg

tylko w moim avancie kabel pociągnąłem przy podsufitce pod odginaną listwa

DSC_1028.jpg

i mam problem tylko przy uszczelce bagażnika, mianowicie kabel trochę odcisnął uszczelke i podczas deszczu trochę przechodzą kropelki i nie wiem jak przeprowadzić ten kabel na zewnątrz :/

DSC_1027.jpg

potwierdzam mam tak samo radyjko ulokowane jest :banan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Moje pytanie jest mianowicie do podlaczenia przewodu zasilającego od CB radia, jezeli montujemy je w tej "półeczce" przy lewej stronie , gdzie mozemy sie podpiąć do 12V ?

Obok skrzynki będziesz mieć listwe z przyłączonymi przewodami (napięcie prosto z aku). Najlepiej dolutować uchwyt widelki i dokręcic do sruby i jest 12v z aku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to i ja pochwalę się mocowaniem radia, nie chciałem wiercić dziur więc wymyśliłem coś takiego

DSCF3109.jpg

DSCF3110.jpg

jest plan dołożyć podłokietnik to wtedy może schowa się pod niego całe radio i będzie zupełnie git :naughty:

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ----------

a to i ja pochwalę się mocowaniem radia, nie chciałem wiercić dziur więc wymyśliłem coś takiego

DSCF3109.jpg

DSCF3110.jpg

jest plan dołożyć podłokietnik to wtedy może schowa się pod niego całe radio i będzie zupełnie git :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo na stojąco miałem zamocowanego Mtecha ... wsadziłem go teraz do Scanii i moze w poniedziałek zakupie Presidenta Teddy'ego ... 250 zł a ori President z ASC ... zobaczymy jak to będzie hulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierałeś radio czy wyciąłeś dziurę w popielniczce.

Radio z oddzielnym panelem pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Wiedziałem kiedyś jak gość przerobił radio johnny II. Tak że panel był na kablu. Zamontowany w lampce sufitowej, radio było w schowku, a gniazdo gruszki zabudowane w tunelu. Wyglądało to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro zakupiłem popielniczkę i troszkę piłowania było aby wpasowac radyjko w to miejsce. radio nie jest rozbierane tylko dopasowane do dziury w popielniczce. Jakby co to wykręcam to co jest na zdjęciu wkładam ori popielniczkę i jest tak jak w oryginale. A ze niepalący jestem to popielniczka i tak była niewykorzystana. teraz muszę jednak rozkręcić radyjko bo jest już po gwarancji i chcę wymienic podświetlenie wyswietlacza bo całość w Audi swieci na czerwono a to radyjko ma niebieski wyswietlacz no i trzeba zrobic to pod kolor. Jak będę to robił to pstryknę kilka fotek jak to wygląda po demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie robota pierwsza klasa. Z podświetleniem nie ma problemu, bo jest podświetlony ledami. Kup lutownicę punktową (na allegro za grosze) diody i nie będzie problemu. Ja mam gorszą sytuacje bo wyświetlacz jest segmentowy led. Na upartego by to ogarną ale szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...