Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdzie zamontować CB radio?


Gość mateoos

Rekomendowane odpowiedzi

no to z tych opcji które podałeś to jedynie nr 2. Ja kiedyś miałem po tak założone radyjko i żaden pasażer mi go nie obijał :) nie pamiętam za bardzo jak wygląda tunel w B5 ale ja u siebie znalazłem takie miejsce:

201109031144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to leży luzem czy jest przykręcone?

jutro zrobię fotkę jak ten tunel(bok wygląda)

a takie pytanie do Ciebie czy jak zestroje antenę i mam ją na magnesie na klapie bagażnika w a4 b5 po środku to jak będę chciał na parkingu schowac antene to ok nic się nie stanie ale jak magnes zdejme i schowam a pózniej w to samo miejsce magnes przykleje albo np 2 cm od tego miejsca bo mogę idealnie nie trafic to już trzeba stroic?

aha i czy antena na bagazniku po środku albo na lewym boku spowoduje duże straty niż na dachu? dla zwykłego mobilka który pyta się gdzie stoją i lubi sobie porozmawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie do Ciebie czy jak zestroje antenę i mam ją na magnesie na klapie bagażnika w a4 b5 po środku to jak będę chciał na parkingu schowac antene to ok nic się nie stanie ale jak magnes zdejme i schowam a pózniej w to samo miejsce

magnes przykleje albo np 2 cm od tego miejsca bo mogę idealnie nie trafic to już trzeba stroic?

aha i czy antena na bagazniku po środku albo na lewym boku spowoduje duże straty niż na dachu? dla zwykłego mobilka który pyta się gdzie stoją i lubi sobie porozmawiac?

Jak dobrze zestroisz antenę z klapą to swr bedzie taki sam jak był czy to bedzie w tym samym miejscu czy 2 cm dalej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja radio mam przykrecone do srodkowego tunelu ale od strony pasazera.. tak z boku.. wyswietlaczem do góry.. i kabelki pochowane w srodkowym tunelu.. radio nie przeszkadza pasazerom(przynajmniej nic nie mowia - moze sie boja bo wiedza ze w mojej niuni wszystko musi byc po mojemu) schowek ten przed pasazerem tez nie przeszkadza.. gruszka lezy sobie w okolicach recznego.. jak dla mnie :good: chcialem wlasnie tam gdzie wiekszosc daje.. czyli w tym malym schowku kierowcy.. ale nie miescilo mi sie tak idealnie jak sie tego spodziewalem.. wlasnie cos tam w srodku przeszkadzalo.. i nie chcialo wejsc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuje na boku tak jak ty masz ale jutro dam fotki tego bocznego tunelu...

z boku też fajnie będzie bo widoczniej a pasażerom aż tak to bardzo nie przeszkadza? i ten schowek da się normalnie otworzyć później?

a tak wracając do anteny czyli po strojeniu jak zdejmę ją z magnesem i położę spowrotem w to samo miejsce to swr będzie taki sam czy już trzeba ja stroić na nowo(chodzi mi jeśli zdejme z anteną MAGNES)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracając do anteny czyli po strojeniu jak zdejmę ją z magnesem i położę spowrotem w to samo miejsce to swr będzie taki sam czy już trzeba ja stroić na nowo(chodzi mi jeśli zdejme z anteną MAGNES)??

SWR będzie taki sam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to jutro wrzuce fotki jak to u mnie wyglada.. schowek otwiera sie normalnie.. ale jak przykrecalem to dalem fotel na maxa do przodu i dopiero zaznaczalem miejsca gdzie ma byc przykrecone.. Moja Kobieta nie marudzi wiec chyba nic nie przeszkadza.. a widac odrazu wyswietlacz.. i jak lubisz jezdzic z lapa na podlokietniku to i gruszka odrazu w lapie jest.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotel na maxa do przodu.. i dopiero wtedy przykrecalem.. bo nadal mam mozliwosc pelnego poruszania fotela przod-tyl.. w innym przypadku radio przeszkadzaloby w przesuwaniu fotela..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a może u mnie byc tak że radio bedzie blokowało przesuniecie fotela do przodu np o 1 lub 2 ząbki?[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2011, 23:49_________________________________________________??????[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2011, 00:18_________________________________________________

i mam jeszcze takie pytanka:

1. tak jak jadę autem to mogę mikrofon w ręce trzymać i rozmawiać? np stoi policja to lepiej odłożyć czy można trzymać w ręce i rozmawiać?

2.a drugie pytanie antena sirio ml 145 ma kabel o długości 3,60m i tak od tylnej klapy bagażnika starczy mi go jak pociągnę pod siedzenie pasażera na początek siedzenia?

3.a jak by był za krótki to sprzedawca w sklepie powiedział,że można dolutować i tu mnie dziwi nie popsuje to jakości odbioru?

4.w audi na środku mam 3 światło stop a antene też bym chciał dac na środku ale trochę to światło zasłoni,nie doczepi się policja itp? bo przecież 3 światło stop jest nie obowiązkowe tak,że co im do tego ważne że coś świeci na czerwono a nie np na niebiesko co ty na to? bo antene myślałem dac jeszcze w lewy róg na bagażniku ale na środku ładniej by wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do:

1.Nie powinni się przyczepić CB-radio to nie telefon.

2.Starczy tylko jak pociągniesz przez tylną kanapę i przez tunel do fotela.

3.Nie

4.Ja tak jeżdżę i bez lipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.a jak by był za krótki to sprzedawca w sklepie powiedział,że można dolutować i tu mnie dziwi nie popsuje to jakości odbioru?

długość kabla anteny jest ściśle określona, tak samo jak sposób jego wydłużania czy skracania.... widzę że sprzedawca nie błyszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi :tongue4:

zastanawiam się jak puścić kabel dołem ale u mnie dołem koło listew idzie sporo kabli nie spowoduje to zakłóceń?(radio by było podłączone pod akumulator) myślałem dać podsufitką ale jak to będzie wyglądało jak będzie trza było w dół dać przy siedzeniu pasażera to będzie zwisał z góry kabel heh a dołem fajnie ino czy np jak kabel pójdzie pod kanapą tylną i pod tym dywanem albo listwą prawą to nie osłabi to sygnału i nie spowoduje zakłóceń? bo wiem,że idzie sporo a zarazem masa kabli pod progiem lewym jak i prawym więc co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY chesz z auta nawiązywać łączność wstęgową czy chcesz mieć normalne CB do używania w aucie? :kox:

Gdzie dasz kabel to obojętne.... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb do używania w aucie ale żebym odbierał rozmowy minimum z 10km a nadawał do 4 ,5[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2011, 10:33_________________________________________________aha panowie w instrukcji anteny piszę,żeby nie przekraczać prędkości 110km antena będzie na magnesie i nazywa się SIRIO ML 145 a u mnie minimalna prędkość to 120 a lecę sobie do 180 160 tak wiec nie spadnie? inni mówią że przy 200 nie spada proszę odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto zdjecia jak u mnie to wyglada..

DSC_0688.jpg

DSC_0686.jpg

u mnie kabel idzie od bagaznika przez tylna kanape do srodkowego tunelu..srodkiem auta.. wszystko pod ta wykladzina.. w progach mam juz kable od sub i nie chcialem zeby sie nakladalo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to leży luzem czy jest przykręcone?

na taśmę dwustronną. W razie czego schodzi bez niczego i nie niszczy plastików a radio jest stabilne i się nie odkleja :)

Powinno Ci starczyć kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pesik87 ale ja widzę że kabel od anteny nie masz pod wykładziną z tego co widzę a jak ci z tylnej kanapy wychodzi przeciez jak idzie to go widać w środku tak?

i pytanie odnośnie tej anteny sirio ml 145 nie zleci przy tych prędkościach co napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...