Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gdzie zamontować CB radio?


Gość mateoos

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach dostosowywania mojej A4 pod swoje przyzwyczajenia dziś zająłem się instalacją CB radia. Nie wiem, jakie miejsce wybrać na montaż radia. Chcę zamontować radio na stałe, nie mam ochoty bawić się w noszenie klocka i montaż trzy razy dziennie.

Schowek byłby niezły, nikt by radia nie widział... łącznie ze mną. Można zastosować zewnętrzny głośnik, ale do pokrętła głośności czy squelcha nie miałbym dostępu. Jazda z otwartym schowkiem odpada, poza tym pasażerowie słyszą więcej, niż ja. Jedyne rozwiązanie to radio z pełnym sterowaniem w gruszce. Odpada - nie zmieniam radia.

Miejsce pod podłokietnikiem byłoby niezłe, gdyby nie to, że nie widać wskazań i jednak radio zaczyna być widoczne. Plusem byłby dostęp i bliskość głośnika, minusem byłoby utrudnione zaciąganie hamulca ręcznego.

Schowek po lewej stronie na wysokości lewego kolana byłby idealny, gdyby był szerszy. Moje radio tam się nie mieści, przeszkadza to przewężenie. Raczej nie da się go wyciąć, ponieważ od drugiej strony znajduje się pucha z bezpiecznikami. Zmiana radia nie wchodzi w rachubę, aczkolwiek wiem, że szumofon typu Alan 109 wszedłby bez problemów.

Półka pod kierownicą jest zbyt niska, aby zmieścić tam radio. Nie chcę ciąć plastików, ale byłoby to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o schowanie sprzętu.

Na chwilę obecną najbardziej podoba mi się umieszczenie radia pod podłokietnikiem - takie rozwiązanie ma najwięcej zalet i tylko jedną wadę - widoczność. Problemu widoczności nie ma lokalizacja w półeczce pod kierownicą, ale za to trzeba rezać plastik.

Jakieś pomysły, własne patenty? Radio to TTI TCB 880, dość spory klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam Unidena 520 zamontowanego pod podłokietnikiem i jestem zadowolony z tego położenia

Sterowanie radiem jest intuicyjne : squelch, wzmocnienie , i vol. jest bezproblemowe , gorzej z kanałami jak masz przejść na inny kanał , ale to kwestia przyzwyczajenia :)

Co do widoczności radia w tym miejscu to jest trochę widoczne ale i tak mniej niż np. zamontowane na tunelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ręcznym? Radio nie przeszkadza przy zaciąganiu?

Przełączanie kanałów to nie problem - jeśli już zajdzie potrzeba zmiany kanału (a zdarza się to bardzo rzadko), to mam przyciski na gruszce... wystarczy liczyć naciśnięcia :)

Chyba zdejmę plastik pod kierownicą i sprawdzę, czy da się łatwo tam zamontować radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Harrego II w półce pod kierą i jest to najgłópsze miejsce jakie ktoś wymyslił :wallbash:. Jak tylko zrobi się cieplej to postaram się wpakować radyjko w miejsce popielniczki. A tak przy okazji wie ktoś co jest za tą osłoną za popiołką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji wie ktoś co jest za tą osłoną za popiołką?

Ja wiem że nie ma tam miejsca na radio...Chyba że dużo wybebeszysz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tej półeczce w miejscu popielniczki. Wydaje mi się jednak, że tam jest zbyt płytko.

Maxim79, czemu półeczka pod kierownicą to najgłupsze miejsce? Głośnik blisko, nie widać z zewnątrz... jak to wygląda w użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma CD pod podłokietnikiem i gruchę na uchwycie do telefonu. Innego wyjścia nie widziałem, bo drażniły mnie okropnie plączące się wszędzie przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tej półeczce w miejscu popielniczki. Wydaje mi się jednak, że tam jest zbyt płytko.

Maxim79, czemu półeczka pod kierownicą to najgłupsze miejsce? Głośnik blisko, nie widać z zewnątrz... jak to wygląda w użytkowaniu?

Bo wtyczke od gruchy mam prostą i mnie strasznie wk.......! Przy wsiadaniu i wysiadaniu zaczepiam kolanem o nią i kiedyś ją urwe. W czasie jazdy też często zdarza się zaczepić o nią kolankiem. Pozatym gruszka jest po lewej stronie i tu też duży minus bo mańkutem nie jestem. Jak tylko będzie cieplej to wyciągne konsole i postaram się tam coś porezać. Zastanawiam się czy radio się tam wciśnie. Może ktoś ma zdjęcia jak to wygląda w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ręcznym? Radio nie przeszkadza przy zaciąganiu?

Trochę przeszkadza , ale nie bardziej niż przy i tak ciągle położonym podłokietniku :)

Jak coś to można sobie postawić podłokietnik razem z CB do pionu i dostęp już jest większy :decayed:

Tylko pytanie czego częściej używasz CB czy ręcznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie częściej używam ręcznego, przydaje się do skręcania ;)

Jutro mam dzień wolny, może uda mi się zdemontować plastik pod kierownicą. Jak coś wymyślę, to zrobię zdjęcia. Bardzo podoba mi się ta półeczka z lewej strony, ale mam za szerokie radio. Wąskiego szumofonu nie kupię, a na wąskiego Presidenta mnie nie stać. Muszę coś zrobić z tym, co mam.[br]Dopisany: 29 Grudzień 2009, 10:42_________________________________________________Udało się.

zdjcie651y.th.jpg

Pozbyłem się popielniczki, obyło się bez cięcia i łamania plastików. Radio wystaje, niestety, ale dalej nie da się go wcisnąć - przeszkadzają jakieś blachy po bokach /ale gniazdo antenowe ma miejsce/. Nie zwracajcie uwagi na kabel zasilający, nie zdążyłem dziś zrobić stałego zasilania /zostawiłem zwykły kabel do zapalniczki/. Kawałek drewienka pod radiem także jest tymczasowy - po nowym roku wymyślę jakieś porządniejsze mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w wyborze które z tych 3 a może inne?

pierwsza odpowiadała by mi najbardziej-zero przykręcania ładnie wejdzie nie wyleci ale jaki problem otóż kabel od anteny jak się podłączy to tuż przy początku kabla jest zgięty co innego jak by był zgięty trochę dalej a tu ta końcówka się zgina więc raczej odpada:

http://imageshack.us/photo/my-images/593/asas1.jpg/

druga pozycja:

co do niej też w miarę dobra ale od strony pasażera będzie przeszkadzać jak ktoś będzie chciał nogą lewą się oprzeć(chyba że o radia się oprze?)

http://imageshack.us/photo/my-images/190/asas2g.jpg/

i ostatnia:

http://imageshack.us/photo/my-images/41/asas3.jpg/

na boku siedzenia ale czy to się sprawdzi? nie odleci ale za bardzo mi nie pasuje,

myślałem też zrobić coś podobnego jak tutaj:

http://www.cb-forum.pl/files/thumbs/t_p1090886_112.jpg

ale do schowka mi nie wejdzie ino będzie wystawać i będę kolanem haczył i lewej nogi nie opre a do tego,nie na widoku będą guziki co u mnie to by był priorytet by było widach żeby w razie czegoś sobie gainem itp podregulować

zastanawiałem się nad miejscem popielniczki,rozmiarowo wejdzie ale dalej są kraty fabryczne i radio wystaje.Będzie uciążliwe przy wbijaniu biegu 1 3 to raczej odpada

polecacie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tak jak tu podałeś http://www.cb-forum.pl/files/thumbs/t_p1090886_112.jpg , jest bardzo wygodnie, gruszka jest zazwyczaj w półce na prawo od radia , tyle że ja mam Unidena 520 , przede wszystkim nie widać r adia, reszta opcji które podałeś absolutnie odpadają jeśli chodzi o mój gust, akurat cb według mnie nie dodaje uroku w aucie jeśli jest wpięte między siedzenia, ew. opcja montażu podłokietnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w półce po lewej stronie i jest ok.

Mam w tym samym miejscu i uważam, że jest to półeczka stworzona pod cb :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale w tej półce jak się da i w trasie przyjdzie mi inaczej pokrętło gain albo ten sql czy jakoś tak ustawić to trzeba się schylać i odrywać wzrok od drogi

ale nawet jak bym tam chciał to moje radio ma 14 cm szerokości i weszło by tam daleko elegancko gdyby nie jakieś plastikowe wybrzuszenie po lewej stronie tam w tym schowku i ono blokuje wsuniecie radia dalej wiecie o co mi chodzi?

a drugie z tym koło ręcznego to powie tak też by było dobre ale jak radio docisnę tam w ta lukę to kabel od anteny od razu jak idzie z radia sie zgina i to ta wtyka i boje się żeby coś nie uszkodzić tak,że jak to zrobić?

gruszkę bardziej bym chcial miec z prawej strony a jak dam do schowka to będzie z lewej bo nie ma sensu jej ciągnac przez kierownice bo jak to będzie wyglądało.

A DO TEGO TAM W TEJ PÓŁCE NIE MA KOŃCA OTWARTEGO INO ZAMKNIETE TO BY TRZABYŁO WIBIJAC JAKOŚ ŻEBY OD TYŁU KABLE DAWAC? BO TAM JEST PLASTIK NA KOŃCU I NO PRZEŚWITU NIE MA INO ŚCIANA BEZ OKNA TAK TO NAZWĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...